Leonid Khan, BrightSide

Michal Blaško / / LifeHacking
To, ako komunikujete s ľuďmi je veľmi dôležité. Gestá, pohľady, slová.. Tým všetkým zanechávate nejaký dojem a ovplyvňujete to, ako bude komunikácia pokračovať.

Každý človek, ktorého v živote stretnete, vás môže posunúť o krok dopredu alebo vám otvoriť dvere, o ktorých ste ani nevedeli, že sa dajú otvoriť. Nikdy nemôžete vedieť, koho stretnete a čo vám konkrétny človek môže dať. Preto by ste mali dať šancu každému, kto vám príde do cesty, veď ako sa hovorí, náhody neexistujú. Ak máte problém s komunikáciou s druhými ľuďmi, mali by ste si určite prečítať týchto 12 psychologických trikov, ktoré vám v tom pomôžu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako pristupovať k ľuďom, ktorých keď stretnete, aby ste ich od seba ihneď neodohnali.

Pred tým, ako pôjdete na stretnutie, spravte si malý prieskum

Leonid Khan, BrightSide
Leonid Khan, BrightSide

Väčšina stretnutí, či už formálnych alebo neformálnych, nie je náhodou. Pred tým, ako na stretnutie vôbec prídete, spravte si malý prieskum o osobe, s ktorou sa máte stretnúť. Nemyslíme tým vôbec špehovanie alebo čosi podobné. Stačí, ak sa svojich kamarátov či známych nenápadne spýtate, čo má daný človek rád alebo čím sa zaoberá. S týmito vedomosťami pôjdete na stretnutie menej vystresovaní, dokážete sa naň lepšie pripraviť, čím bude aj samotná schôdzka viac produktívnejšia. Úspešní ľudia toto pravidlo nikdy nezanedbávajú.

Pripravte sa na obsah stretnutia

Leonid Khan, BrightSide
Leonid Khan, BrightSide

Či už je to prvé stretnutie s novým obchodným partnerom alebo len pohovor (bez ohľadu na to, na ktorej strane stola ste), buďte vždy pripravení. Zamyslite sa nad otázkami, ktoré sa budete pýtať alebo nad tými, ktoré je možné, že sa budú pýtať vás a pripravte si podľa toho odpovede. Budete pôsobiť dôveryhodnejšie a stretnutie či pohovor dopadne určite skvele.

Nie každý sa cíti počas prvého stretnutia komfortne

Leonid Khan, BrightSide
Leonid Khan, BrightSide

Bez ohľadu na to, či ide o prvé rande alebo obchodnú schôdzku, len veľmi málo ľudí sa cíti naozaj pohodlne pri tom, ako sa rozpráva s človekom, ktorého vôbec nepozná. Celá schôdzka sa však odvíja podľa toho, aký zanecháme prvý dojem. Nezabudnite však na to, že aj keď druhá osoba vyzerá isto a presvedčivo, vôbec sa nemusí cítiť uvoľnene. Druhá osoba je rovnako nervózna ako vy. To vám môže pomôcť zabudnúť na svoje vlastné problémy pri stretnutí.

Priateľský úsmev je vaša najväčšia zbraň

Leonid Khan, BrightSide
Leonid Khan, BrightSide

Určite ste už počuli, že je úsmev pri stretnutiach veľmi dôležitý. Nie je však úsmev ako úsmev. Široký a neúprimný úsmev môže mať na interakciu s ostatnými ľuďmi veľmi zlý vplyv. Váš úsmev musí vychádzať zvnútra, nemôže vyzerať umelo. Verte či neverte, ľudia to vedia veľmi dobre vycítiť.

Pozerajte sa ľuďom do očí

Leonid Khan, BrightSide
Leonid Khan, BrightSide

Pri pohľade priamo do niečích očí ukazujete, že ste úprimný, otvorený a odvážny človek. Niekto, kto uhýba pohľadu, pôsobí dosť nedôveryhodne. S pohľadom do očí to však preháňajte, môže to znamenať, že chcete daného človeka ovládať. Pamätajte však aj na to, že rôzne kultúry z iných kútov sveta si pohľad do očí môžu vysvetliť úplne inak ako ho myslíte vy. V západných kultúrach môže byť pohľad do očí považovaný za nezdvorilý, v iných kultúrach dokonca až za vulgárny prejav. Pred stretnutím si radšej zistite, s kým sa idete stretnúť.

Pokračujte v čítaní na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)