brightside.me

Komunikácia je základ. V živote je to jedna z najpotrebnejších vecí vôbec. Komunikujeme s rodinou, priateľmi, ale aj v práci, pri dôležitých stretnutiach a podobne. Pokiaľ je naša komunikácia na zlej úrovni, odvíjajú sa od toho mnohé veci. Tieto triky by vám mohli pomôcť zlepšiť vašu komunikáciu natoľko, že sa môžete považovať za profíka.

Niekedy je komunikácia na bode mrazu. Inokedy môžeme mať problém požiadať niekoho o niečo, niekedy zase nevieme povedať pravdu alebo vysvetliť, čo sa stalo. Prinášame vám článok, v ktorom nájdete skvelé tipy a techniky, vďaka ktorým budete vedieť komunikovať úplne s každým. 

Zaujímajú vás psychologické články? Chcete sa naučiť niečo nové? Určite neprehliadnite článok o 7 znakoch, vďaka ktorým viete, že ste oveľa emocionálne inteligentnejší ako ostatní okolo vás.

Ak vám odpoveď nestačí

komunikacnetriky1
journalsaol.com

Napríklad ak osoba, s ktorou hovoríte, niečo naznačila, no už nepokračuje, alebo je jasné, že klamala, nepýtajte sa znovu ani nepokračujte s rozhovorom. Namiesto toho sa len potichu pozerajte danej osobe rovno do očí a čakajte. Táto technika človeka dostáva do úzkych a tým pádom je nútený pokračovať a ďalej vyjadrovať svoje myšlienky.

Keď na vás niekto kričí

Ak na vás niekto kričí, ostaňte navonok úplne ľahostajný. Práve naše reakcie na krik vyvolávajú hnev. Ak budete ticho, reakcia odznie rýchlejšie. Človek, ktorý na vás kričí, si po pár sekundách či minútach hnevu začne uvedomovať pocit viny a vzdorovitosti. S najväčšou pravdepodobnosťou vás požiada o prepáčenie.

Ak viete, že príde kritizovanie

komunikacnetriky2
mediabistro.com

Ak viete, že sa vás niekto chystá kritizovať, dohovárať vám, či niečo vyčítať, naberte odvahu a posaďte alebo postavte sa blízko vedľa neho. V tomto prípade bude daná osoba obmäkčená vašou prítomnosťou a bude o vás hovoriť oveľa menej negatívnych vecí ako keby bola od vás ďaleko.

Žujte žuvačku

Ak sa cítite nervózny pred nejakým verejným vystupovaním alebo dôležitým rozhovorom, dajte si žuvačku. Takýto pocit prežúvania náš mozog chápe rovnako ako keď prežúvame jedlo. Náš mozog oklameme a obavy sa po chvíli vytratia. Budete uvoľnenejší a budete sa cítiť istejšie.

Predstavte si každého človeka ako priateľa

komunikacnetriky3
goodhousekeeping.com

Starý a osvedčený spôsob, ktorý používajú najmä študenti pri skúškach. Predstavia si, že ich vyučujúci je ich dobrý a blízky priateľ, takže sa cítia pokojnejšie, sebavedomejšie a je pre nich ľahšie nájsť správne odpovede na otázky. Táto technika je veľmi účinná. Vyskúšajte ju napríklad pri pracovnom pohovore.

Smiech ako indikátor

Ak sa všetci v skupine začnú naraz smiať, inštinktívne sa pozrú na človeka, ktorý im je najsympatickejší, a ku ktorému chcú mať bližšie. Preto je dobré sledovať všetky pohľady okolo, veľa sa z nich dá vyčítať a vy sa naučíte zase niečo nové.

Pri stretnutí buďte vľúdnejší

komunikacnetriky4
huffingtonpost.com

Keď sa s niekým stretnete, skúste vyjadriť trochu viac radosti než obvykle. Usmejte sa, jemne a príjemne vyslovte jeho meno. Časom sa z týchto stretnutí stanú veľmi obľúbené stretnutia, ktoré budú úprimné, veselé a pre obe strany veľmi príjemné.

Zrkadlo za vami

Ak máte prácu, pri ktorej sa stretávate s ľuďmi, vyskúšajte tento trik. Za svoj pracovný stôl umiestnite zrkadlo. Každý, kto vstúpi do miestnosti, ihneď zbadá svoj odraz. Ľudia sa vždy snažia vyzerať čo najlepšie, keď sa vidia v zrkadle. Bude sa to odrážať aj na ich správaní voči vám a budú sa oveľa viac usmievať. To najmä v prípade, že často oznamujete nie príliš radostné správy.

Ak chcete pozornosť

Ak chcete upútať pozornosť nejakého človeka, zahľaďte sa na akoby za jeho ramená. Hneď, ako zbadáte, že na vás daná osoba pozerá, rýchlo sa jej pozrite do očí a usmejte sa. Funguje to každý jeden raz.

Stres dokážete kontrolovať

komunikacnetriky5
ideas4health.com

Stres je veľký nepriateľ, no keď budeme dostatočne sústredení, dokážeme ho kontrolovať. Čím rýchlejšie dýchate, tým rýchlejšie vám bije srdce. Pokúste sa dýchanie spomaliť a váš tep sa za chvíľu vyváži. Všetko je vo vašich rukách a verte mi, aj vo vašich silách.

Ak sa chcete niekomu zapáčiť

Ak chcete niekoho očariť hneď pri prvom alebo druhom stretnutí, pozerajte sa mu do očí tak dlho, aby ste dokázali identifikovať farbu jeho či jej očí. Očný kontakt vždy funguje veľmi efektívne.

Buďte trochu sebavedomejší

Ľudia majú radi trochu sebavedomejšie vystupovanie. Ak presvedčíte seba, presvedčíte aj ostatných o nejakej svojej pravde, skutkoch a poznatkoch. Stačí ukázať, že viete, o čom hovoríte, aj keď to v skutočnosti nemusí byť vždy tak.

interez.sk (Lucia M.), brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy