Foto: Pixabay/Pixabay

Lukáš Mužla / / Veda
Existuje mnoho inteligenčných a vedomostných testov, ktoré by vám prezradili, ako na tom v skutočnosti váš rozum je.

Existuje však aj niekoľko predpokladov, ktoré na človeka vplývajú a zvyšujú tým jeho inteligenciu. Jedná sa o rôzne spoločenské, psychologické vplyvy, alebo návyky. Otestujte sa, či spĺňate niektoré z nasledujúcich znakov. Ak áno, potešíme vás. Ste inteligentnejší ako väčšina ľudí okolo vás!

Najstaršie dieťa

Pokiaľ ste najstaršie dieťa v rodine, predpoklady, že ste inteligentnejší ako ostatní, sú vysoké. Podľa štúdie z roku 2007, sú totiž najstaršie deti v rodine najmúdrejšie. Nie je to však výsledok genetiky, ale psychológie a rodinných vzťahov. Viac sa o tom dočítate v našom článku.

Foto: Pixabay

Hudobná škola

Výsledky z výskumu v roku 2011 potvrdili, že deti, ktoré navštevovali hudobnú školu v rozmedzí 4. a 6. roku života, sú v priemere inteligentnejšie ako deti, ktoré hudobné školy nenavštevovali.

Foto: Pixabay

Nefajčiar

Podľa výskumov izraelských vedcov sú nefajčiari inteligentnejší ako ostatní ľudia. Potvrdil im to test na 20 000 mladých mužoch vo veku 18-21 rokov. Štatisticky mali fajčiari priemerné IQ 94 zatiaľ čo nefajčiari až 101.

Foto: Pixabay

Postava

Štíhla postava je taktiež znakom šikovného rozumu. Zdravé telo ide totiž ruka v ruke so zdravou mysľou. Francúzski vedci dokázali, že obézni ľudia nie sú tak inteligentní ako štíhli. V teste si totiž obézni ľudia dokázali spomenúť len na 44% informácií. Štíhli to v priemere zvládli až na 56%.

Foto: Pixabay

Ľaváci

Výskumy potvrdili, že ľaváci premýšľajú inak ako praváci. Práve toto odlišné zmýšľanie im napomáha ku väčšej kreativite. Častejšie prichádzajú s novými nápadmi a myšlienkami, ktoré bývajú spravidla úspešnejšie.

Foto: Pixabay

Drogy

Podľa výskumu z roku 2012 existuje spojitosť medzi výškou IQ a rekreačným užívaním omamných látok.  U detí, ktoré majú v mladom veku vysoké IQ je zvýšená pravdepodobnosť, že budú v dospelosti rekreačne užívať niektorú z omamných látok.

Foto: Pixabay

Mačky vs. Psy

Len jeden rok starý výskum potvrdil, že majitelia mačiek majú v priemere vyššie IQ ako majitelia psov. Psíčkari sú skôr extroverti a spoločensky založení ľudia, kdežto majitelia mačiek bývajú zväčša samotári. Voľný čas trávia prevažne doma pri svojom intelektuálnom hobby.

Foto: Pixabay

Výška

Princetonská univerzita dokázala, že vyššie deti sú inteligentnejšie ako nižšie. Výskum prebiehal na deťoch v predškolskom veku pomocou kognitívnych testov, v ktorých sa lepšie darilo tým vyšším.

Foto: Pixabay

Spĺňate väčšinu z týchto spomenutých znakov? Gratulujeme, ste pravdepodobne o niečo inteligentnejší ako väčšina ľudí na planéte.

Pozri aj: Ako bude vyzerať svet do roku 2050? Toto sú udalosti, ktoré zmenia náš svet od základov

Komentovať (0)