brightside.me

Anet / / Série
Možno si sa s tým stretol už aj ty. Išiel si si zacvičiť do posilňovne a odchádzal si znechutený. Nahnevalo ťa napríklad to, že niektorí okupovali prístroje bez toho, aby na nich aj reálne cvičili alebo to, ak si nenašiel závažia na správnom mieste? Tu je 8 pravidiel, ktoré by mal dodržiavať každý návštevník fitcentra.

Nasledujúce body odkrývajú nepísané pravidlá, ktorými by sa mali riadiť všetci návštevníci posilňovní. Nie si totiž sám, ktorý si prišiel zacvičiť. Slušnosť káže rešpektovať iných, brať na nich ohľad a dodržiavať etiku.

Nenechávaj stroje prepotené

brightside.me

Je normálne, že sa počas cvičenia potíme. Dôležitou súčasťou návštevy fitka je aj uterák, ktorý patrí k etike, ako aj utieranie strojov od potu akonáhle už na nich necvičíme. Nezabudni, že väčšina týchto prístrojov je kožených a tvoj pot len tak nezmizne, treba to dať do poriadku a utrieť ho.

Neobsadzuj zariadenie, ak ho nepoužívaš

brightside.me

Sú aj takí ľudia, ktorí namiesto toho, aby cvičili, sa radšej flákajú. Píšu esemesky, kontrolujú si e-maily, fotia sa alebo dokonca si aj zdriemnu, zatiaľ čo ostatní čakajú na konkrétny stroj. Ak ideš do posilňovne, ideš tam predsa s nejakým zámerom a tým je cvičiť, tak na to nezabúdaj.

Telefonovanie a hlasní návštevníci

brightside.me

K najviac otravným ľuďom, ktorí sú vo fitku patria tí, ktorí vedú dlhý a veľmi hlasný telefonický rozhovor počas cvičenia. Ďalší iritujúci príklad sa týka tých, ktorí si zvyknú púšťať hudbu tak nahlas, že ostatní ju počujú aj cez svoju hudbu v slúchadlách.

Zariadenia sú pre každého

brightside.me

Už aj v materskej škôlke sme sa učili, že hračky sú pre každého. A toto by sa malo dodržiavať aj v posilňovni. „Neprilep sa“ iba na jeden stroj, netráv na bežiacom páse 2 hodiny, keď vidíš, že na neho čakajú aj ďalší.

Nenechávaj všade závažia

brightside.me

Ďalšia vec, ktorú nás učili už v detstve je to, že sme si mali hračky po sebe odložiť a nenechávať ich všade. Fungovať by to tak malo aj vo fitcentrách. Po skončení tréningu treba uložiť závažia tam, kam patria, pretože inak môžu niekomu ublížiť, zraniť ho.

Vyvíjať tlak na ostatných

brightside.me

Používať stroj celú hodinu je bezohľadné, no stáť pred cvičiacim človekom s prekríženými rukami alebo rukami v bok, nie je tiež nič príjemné, navyše ak ten dotyčný dáva najavo, že sa máš poponáhľať.

Meškať na hodinu

brightside.me

Skús sa naučiť chodiť načas a nemeškávať. Nezáleží či ide o skupinové cvičenie alebo osobný tréning – to, že meškáš, vyrušuje ako inštruktora tak aj ostatných cvičiacich. Však jasné, stáva sa, že jednoducho nestíhaš a prídeš neskoro. Ak sa to už stane, snaž sa aspoň o čo najmenšie vyrušovanie.

Prezliekareň nie je tvoja vlastná kúpeľňa

brightside.me

Vždy je vo fitnescentre osoba, ktorá sa promenáduje po miestnosti na prezlečenie nahá a ostatní sa cítia nepríjemne. Sú aj takí, ktorí trávia v sprchách hodiny, holia sa a zanechajú po sebe všade penu a vlasy. Aj keď tebe nemusí prekážať to, že ťa ostatní vidia holého, nezabúdaj aj na tých, ktorým to nemusí byť zrovna príjemné. Každý by mal rešpektovať toho druhého, jeho čas a súkromie. Maj na pamäti, že miestnosť na prezliekanie nie je tvoja kúpeľňa, nie si tu sám. Skontroluj si či si zanechal všetko po sebe upratané.

Pozri aj: Počet obyvateľov sa zväčší skoro dvojnásobne. Týchto 5 čísel bude charakterizovať nasledujúcich 100 rokov na Zemi

interez.sk (Aneta Schmögerová), brightside.me
0
Komentovať (0)