Foto: interez.sk

Neviete čo si zbaliť na festival? Za chvíľu v tom budete mať jasno.

Festivalová sezóna je v plnom prúde, leto začalo a organizátori kultúrnych akcií majú pre nás pripravené množstvo skvelých zážitkov. Mnoho ľudí si však na festivaly berie plno zbytočných vecí, ktoré v konečnom dôsledku vôbec nepotrebujú a naopak zabúdajú na to podstatné. Ak sa budete držať týchto rád, určite nič nepokazíte.

Platobná karta

Začnime teda úplným základom. Mnoho ľudí si na festival berie veľkú hotovosť, a to nie je veľmi šťastný nápad hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým je riziko krádeže, ktoré rozhodne netreba podceňovať. Vy sa možno idete na festival zabaviť, no niekto iný berie takúto akciu ako príležitosť trošku si privyrobiť. Druhým dôvodom je, že ak máte v peňaženke veľa peňazí, potom vám nič nebráni ich míňať. Zoberte si na festival radšej platobnú kartu. Na (takmer) každom festivale predsa nájdete nejaký ten bankomat. Eliminujete tým riziko krádeže a peniaze budete míňať s rozumom.

Foto: Pixabay.com

Nabíjačka

Ďalšou pomerne zbytočnou vecou, po ktorej ľudia pri balení na festival siahnu, je power banka. Táto síce užitočná vecička vám je na festivale pomerne zbytočná. Väčšina festivalov disponuje nabíjacími stanicami, kde si mobilný telefón môžete nabiť či už vlastnou, alebo požičanou nabíjačkou. Mnohokrát v týchto stánkoch dokonca využívajú solárnu energiu, čo z nej robí ešte výhodnejšiu voľbu. Navyše investícia do power banky niečo stojí a ako pri väčšej hotovosti i tu existuje riziko krádeže.

Foto: interez.sk

Jedinečné oblečenie

V obrovskom dave na festivale je niekedy poriadny problém nájsť svojich kamarátov či známych. Práve preto nechajte bežné a všedné oblečenie doma a pribaľte si so sebou radšej jedinečné alebo pestrofarebné veci, vďaka ktorým vás vaši priatelia spozorujú už veľkej diaľky.

Foto: interez.sk

Antiperspirant

Mnoho ľudí ráta s tým, že na festivale dostanú od sponzorov malú pozornosť v podobe sprchového gélu (skutočne sa to na niektorých festivaloch stáva). Na to sa však netreba spoliehať a treba si radšej pribaliť vlastné prostriedky na to, aby ste sa vyvarovali tradičnému festivalovému zápachu. Najlepšou voľbou je zobrať si overené výrobky, ktoré dopomôžu k tomu, aby ste sa počas celého festivalu cítili v pohode a príjemne. Cestovné balenie sprchového gélu a šampónu veľa miesta nezaberie. Rozhodne sa oplatí siahnuť aj po kvalitnom antiperspirante a vôni, vďaka ktorým nebudete sebe ani okolostojacim fanúšikom kaziť festivalový zážitok. Za nás môžeme odporučiť tuhý antiperspirant a novú vôňu od Axe, ktorá nás na Pohode dostala do úplnej pohody.

Foto: interez.sk

Pršiplášť

Ak ste si na festival niekedy zbalili aj dáždnik, potom ste asi zistili, že to nebolo veľmi múdre rozhodnutie. Do areálu festivalu vás s ním takmer nikde nepustia, navyše je to na túto príležitosť celkom nepraktický doplnok. Siahnite teda radšej po pršiplášti, ktorý vás pred dažďom ochráni, v batohu zaberie minimum miesta a vyjde vás skutočne len na pár centov.

Foto: interez.sk

Pokrývka hlavy

Počas letnej festivalovej sezóny by ste jednoznačne nemali zabúdať na ochranu pred slnkom. To posledné čo chcete, je zobudiť sa po prvom dni s miernym úpalom. Pri balení teda nezabudnite na pokrývku hlavy, ktorá vám počas festivalu pomôže udržať si „chladnú hlavu“. Na škodu určite nebudú ani slnečné okuliare.

Foto: Pixabay.com

Opaľovací krém

Pri ochrane pred slnkom by ste nemali myslieť len na ochranu hlavy, ale aj vašej pokožky. Celodenný pobyt v areáli festivalu môže byť počas slnečných letných dní poriadnym náporom i pre vašu pokožku. Nezabudnite preto ani na opaľovací krém či opaľovací olej, ktorý zabezpečí, že sa z festivalu nevrátite červení, akoby ste zaspali na chorvátskej pláži.

Foto: Pixabay.com

Vlastná fľaša

V neposlednom rade treba na festivale myslieť aj na pitný režim. Najlepšou voľbou je pribaliť si so sebou aj vlastnú plastovú či hliníkovú fľašu (nie sklenenú!), vďaka ktorej budete mať pitnú vodu neustále pri sebe. Určite sa nechcete spoliehať len na stánky s občerstvením, kde za každý nealko nápoj miniete zbytočné peniaze.

Foto: Pixabay.com

Pozri aj: 8 mien, ktoré možno nepoznáte, no budete veľmi ľutovať, ak ich na Uprisingu 2017 zmeškáte

Príbehy
0
Komentovať (0)