Lukáš Mužla / / Série
V histórii ľudstva poznáme mnoho tajomných ľudí s rôznymi príbehmi. Či už je tajomstvom zahalená ich smrť, alebo celý život, odjakživa nás historky o...

V histórii ľudstva poznáme mnoho tajomných ľudí s rôznymi príbehmi. Či už je tajomstvom zahalená ich smrť, alebo celý život, odjakživa nás historky o nich fascinovali a zaujímali. Prečítajte si pár informácii o ôsmich najzáhadnejších ľuďoch, ktorí kedy existovali.

zahadní ludia (5)
industrytap.com

Satoshi Nakamoto je meno, ktoré stojí za vytvorením virtuálneho platidla Bitcoin a príslušného softwéru. Kto sa za týmto menom skrýva je stále záhadou. Neexistujú žiadne záznamy o živote tejto postavy pred zverejnením Bitcoinu. Či už ide o jedného človeka, alebo skupinu ľudí, ktorá sa za týmto pseudonymom skrýva, jedno je isté… Satoshi Nakamoto ovláda stovky miliónov dolárov v podobe Bitcoinov.

zahadní ludia (2)
buzzblimb.com

Wolf G. Messing, alebo aj sovietsky Nostradamus, ako ho zvyknú prezívať, žil v rokoch 1899-1984. Messing mal impozantné telepatické a jasnovidecké schopnosti. Dokázal predpovedať koniec 2. svetovej vojny aj osud fašistického vodcu A. Hitlera. Na Stalinov príkaz vylúpil banku. A to tak, že telepaticky ovládol strážnika, ktorý mu bez odporu naplnil tašku 100 000 rubľami. Na konferencii v Prahe v roku 1973 dokázal čítať myšlienky cudzím ľuďom z rôznych krajín, pričom nepoznal ani ich rodný jazyk… Myšlienky majú očividne svoj vlastný.Komentovať (0)