Lukáš Mužla / / Série
V histórii ľudstva poznáme mnoho tajomných ľudí s rôznymi príbehmi. Či už je tajomstvom zahalená ich smrť, alebo celý život, odjakživa nás historky o...

V histórii ľudstva poznáme mnoho tajomných ľudí s rôznymi príbehmi. Či už je tajomstvom zahalená ich smrť, alebo celý život, odjakživa nás historky o nich fascinovali a zaujímali. Prečítajte si druhú časť seriálu o ôsmich najzáhadnejších postavách histórie.

D.B. Cooper

Toto meno patrí neznámemu mužovi, ktorý 24. Novembra 1971 uniesol v USA lietadlo, vyžiadal si slušné výkupné a následne aj s peniazmi z lietadla vyskočil. Cooper nastúpil na let z Portlandu do Seatlu a krátko po vzlietnutí podal letuške lístok na ktorom stálo : „Vo svojom kufríku mám bombu a pokiaľ to bude nutné, použijem ju. Toto je únos a chcem, aby ste sedela vedľa mňa.“ Cooperove požiadavky boli jasné. 200 000 dolárov, 4 padáky, ktoré mu mali byť predané na letisku v Seatli. Potom, ako obdržal výkupné, prepustil cestujúcich a v lietadle ostal len personál a on. Lietadlo opäť vzlietlo a Cooper niekde v juhozápadnej časti štátu Washington z lietadla aj s peniazmi vyskočil. Kvôli hustému dažďu ho pilot stíhačky, ktorá lietadlo sledovala, nevidel a tak je dodnes Cooperov osud neznámy. Podľa FBI však Cooper skok z lietadla neprežil. Jeho telo, padák a ani peniaze sa však nikdy nenašli.

zahadni ludia 2 cast (6)
lehighvalleylive.com
zahadni ludia 2 cast (5)
norlinhistory.blogspot.sk

Muž z krajiny Taured

Tento záhadný muž sa objavil v roku 1954 na tokijskom letisku, keď spolu s ostatnými cestujúcimi vystúpil z lietadla a čakal na pasovú kontrolu. Keď však pristúpil ku kontrole, pracovníci letiska si všimli jednu zaujímavosť. Muž mal pas z krajiny, o ktorej nikdy nepočuli. Jednalo sa o krajinu s názvom Taured a v pase bolo niekoľko japonských pečiatok, čo dokazovalo, že muž nie je v Japonsku po prvýkrát. Cudzinec bol vyzvaný, aby svoju krajinu ukázal na mape. Muž položil prst na Andorrské kniežactvo so slovami, že o Andorre ešte nikdy nepočul a jeho krajina tu leží už viac ako 1000 rokov. Muž bol ubytovaný v neďalekom hoteli a pred dverami mal po celú noc stráže, aby úrady mohli zatiaľ overiť toto nedorozumenie. Keď sa však ráno otvorili dvere hotelovej izby, muž v nej nebol. Zmizol a už nikto o ňom nikdy nepočul.

zahadni ludia 2 cast (4)
topfoundfootagefilms.com


Komentovať (0)