hdwallpapers.in

Rozprávky, ktoré si zamiluješ.

Ľudia jednoducho milujú animované filmy a animované rozprávky. Je jedno, či ide o staršieho, alebo mladšieho, takmer nikto animovaným filmom nepohrdne. Pozrite si výber tých najlepších, ktoré sme vybrali práve pre teba.

Lego Batman vo filme

Obrovský obchodný i divácky úspech LEGO príbehu, povzbudil tvorcov k nakrúteniu samostatného animovaného dobrodružstva vodcu celej skupiny – LEGO Batmana. V Gothame sa chystajú veľké zmeny. Ak chce Batman zabrániť tomu, aby v meste prevzal moc Joker, ktorý samozrejme nemá v pláne nič dobré, musí prehodnotiť pohľad na svoju doteraz fungujúcu jednočlennú skupinu občianskej sebaobrany a snažiť sa spolupracovať i s ostatnými a možno, ale naozaj len možno – sa naučiť trochu uvoľniť a získať nadhľad…

Kniha života (The Book of Life)

Kniha života je typická rozprávka, ktorá by pripomínala tie od Disneyho. Nádherný príbeh o mladom mužovi, ktorý sa musí rozhodnúť, či splní požiadavky svojej rodiny, alebo bude nasledovať vlastné srdce a vydá sa tak na dobrodružstvo, ktoré zahŕňa tri fantastické svety. V tých musí čeliť svojím najhorším obavám. Rozprávka je plná magických prvkov a kúziel, zábavy, neopätovanej lásky a výbornej hudby. Jeden z veľmi rýchlo zabudnutých animovaných skvostov roku 2014, ladený do mexického sveta je taktiež po vizuálnej stránke ohromujúci. V snímke sa nachádza mnoho žiarivých farieb a vynikajúcich detailov.

hdwallpapers.in
hdwallpapers.in

O myške a medveďovi (Ernest and Celestine)

Zatiaľ čo všetky moderné filmy a televízne relácie sú plné rôznych zvukov, škrekov a neónových svetiel, táto rozprávka je presný opak. Rozprávka hovorí príbeh o medveďovi Ernestovi, ktorý sa čímsi líši od ostatných medveďov. Tomuto medveďovi neskôr skríži cesty malá myška Celestina. Film o predsudkoch spolužitia dvoch skupín, strachu a krásneho priateľstva, ktorý je doplnený výbornou hudbou a akvarelovou kresbou je jedným z najmalebnejších animovaných filmov, ktoré boli za posledné roky vyrobené.

athenacinema.com
athenacinema.com

Chlapec a svet (Boy and The World)

Chlapec a svet je naozaj veľmi abstraktný film, pôvodom z Brazílie, pri sledovaní ktorého máte pocit, akoby ste sa prepadli cez kaleidoskop. Príbeh sa odohráva v mýtickej krajine, kde sa chlapec menom Cuca rozhodol opustiť vidiek, na ktorom žije a odísť hľadať svojho otca do vzdialeného mesta. Cestou spoznáva moderný priemyselný svet, a nevinnými očami sleduje životy dospelých. Čo dodáva tejto rozprávke to naozajstné čaro je skvelá hudba, ktorá tónmi z tradičnej brazílskej ľudovej hudby, hip hopu a samby zanecháva v divákovi poriadny zážitok. Film bol dokonca nominovaný na Oscara.

indiewire.com
indiewire.com

Lego príbeh (The Lego Movie)

Tento animovaný film patrí k tým známejším a rozpráva príbeh o obyčajnej lego figúrke menom Emmet, ktorá je omylom považovaná za tú najvýnimočnejšiu osobu, ktorá ako jediná môže zachrániť svet. Emmet je samozrejme na takúto veľkú úlohu až žalostne nepripravený. Film je nezvyčajný pre svoj vzhľad no napriek tomu plný humoru a vtipných scén, plný kreativity, nápaditosti, fantázie a rodičovstva. Rozprávka taktiež bude mať svoje pokračovanie, ktoré je naplánované na rok 2018.

seafordcinema.org
seafordcinema.org

Škatuliaci (The Boxtrolls)

Veľmi nedocenený film, s ktorým sa jeho tvorcovia poriadne vyhrali a vytvorili svet, do ktorého sa rád vydá naozaj každý. V mestečku menom Syrovany po zotmení vychádzajú zo skrýš zvláštne bytosti nazývané Škatuliaci, ktorí kradnú naozaj všetko a ľudia z nich majú strach. Výnimkou je chlapec menom Vajo. Pán Chmatoš, nepríjemný chlap s alergiou na syry, má s nimi však nevybavené účty, a preto im nikdy nedá pokoj. Vajo sa neskôr dozvedá o jeho diabolskom pláne a škatuliaci potrebujú pomoc. Film škatuliaci sú tak bláznivou komédiou a zároveň aj detektívkou a šialeným dobrodružstvom.

popa.cr
popa.cr

Pieseň mora (Song of the Sea)

Mesto, ktoré invázne zasahuje do krajiny je v poslednom čase veľmi častý motív pre animované rozprávky a film Pieseň more vykresľuje túto myšlienku najlepšie. V keltskej krajine žije na osamelom majáku otec s dcérou a synom. Celý život sa im prevráti hore nohami, keď zistia, že dievča je posledná z tuleních víl a jedine ona môže s piesňou mora zachrániť všetky bytosti, ktoré premenila na kameň čarodejnica Macha. Naozaj magický film v každom jednom slova zmysle je plný keltských legiend, nádeje, sily rodičovskej a súrodeneckej lásky. Film bol nominovaný na Oscara.

filmmonthly.com
filmmonthly.com

Anomalisa (Anomalisa)

Mozog Charlieho Kaufmana bol vytvorený na natáčanie filmov, ktoré by sa dotýkali každého aspektu ľudskej psychiky. Príbeh o Michaelovi Stonovi, úspešnom motivátorovi, ktorý učí ľudí byť šťastnými, prípadne ako sa mať čo najlepšie. Michael však dokáže poradiť ostatným, no sám nevie, čo si má počať. Na jednom kongrese spoznáva obchodnú manažérku Lisu, ktorá mu vracia chuť do života, a to predovšetkým preto, že sama je iná. Neschopnosť zapadnúť do spoločnosti ju však poriadne trápi a chcela by to zmeniť, no hrozí nebezpečenstvo, že prestane byť anomálnou Lisou, teda Anomalisou. Anomalisa je až veľmi vierohodným filmom, ktorý je aj napriek zdaniu animovaný.

comingsoon.it
comingsoon.it

Pozri aj: 10 psychologických filmov, ktoré vás svojim strhujúcim dejom udržia v napätí až do konca

interez.sk (Alexandra Geletová), whatculture.com
Príbehy
0
Komentovať (0)