Je celkom logické, že zubnú pastu asi väčšina používame len na zuby a nič iné. Však nám to odporúča už aj samotný názov. Nerozmýšľali...

Je celkom logické, že zubnú pastu asi väčšina používame len na zuby a nič iné. Však nám to odporúča už aj samotný názov. Nerozmýšľali ste niekedy, že tak, ako napríklad sóda, citrón či ocot môže mať tiež podstatne viac využití? Skúste ju nabudúce neodložiť rovno do šuplíka.

Zubných pást nájdeme v obchodoch toľko druhov, že sa v tom možno ani nevyznáme. Na bielenie, detské, pre citlivé zuby, pasty s prírodným zložením, .. Už len si vybrať. Niekedy je ale ideálna úplne obyčajná biela pasta, ktorú vám teda hlavne odporúčame na nasledujúce využitia.

zubna pasta proste

Napadlo vás ju niekedy použiť ako škárovaciu hmotu? Tento trik možno ocenia hlavne muži. Je celkom možné, že pasta v škáre po istom čase trochu zmenší objem, stačí ju jednoducho doplniť.

pad1.whstatic.com
pad1.whstatic.com

Veľmi šikovne si zubná pasta (biela s fluoridom) poradí s atramentom, ale aj s rúžom na textile a zvyšným lakom na nechtoch, či inou farbou. Mnohých určite poteší aj to, že vám vie jedna radosť vyčistiť tenisky, aj šňúrky.