Na internete sa z času na čas objavia zábery, ktoré nás šokujú.

Niektoré z nich sú však tak záhadné, že vzbudili pozornosť paranormálnych vyšetrovateľov. Pozrite si tie najtajuplnejšie videá, ktoré boli zverejnené na internete, a ktorých pôvod či okolnosti vzniku sú dodnes zahalené rúškom tajomstva.

Záhada Elisy Lam

Vo februári 2013 bola na streche hotela Cecil v Los Angeles objavená mŕtvola 21-ročnej študentky Elisy Lam.  Vyšetrovatelia si vyžiadali video z bezpečnostných kamier hotela. Zábery z výťahu odhalili posledné momenty života Elisy v deň svojho zmiznutia. Študentka sa vo výťahu správala mimoriadne zvláštne. Zmätene stláčala všetky tlačidlá na ovládacom paneli a rozhadzovala s rukami do vzduchu. Vyzeralo to tak, ako by sa aj s niekým rozprávala. Jej telo objavili po dvojtýždňovom pátraní vo vodovodnej nádrži na streche hotela, po tom, čo sa hoteloví hostia sťažovali na zakalenú a zapáchajúcu vodu. Pitva nepreukázala žiadne známky požitia alkoholu, drog alebo sexuálneho útoku. Študentkina smrť prispela k hrozným legendám o hoteli Cecil, kde svojho času prespali aj sérioví vrahovia Richard Ramirez a Jack Unterweger.

I feel fantastic

Jedno s najdesivejších videí na internete sa volá I feel fantastic. Toto video bolo na internete zverejnené v roku 2009 z neznámeho zdroja a vystupuje v ňom podivná latexová figurína. Záznam trvá presne 2 minúty a 30 sekúnd a po celý čas v ňom robotická figurína spieva: „I feel fantastic. Hey, hey, hey.“ Figurína menom Tara sa počas svojho vystúpenia prezlečie zo svetra a riflí do čierneho overalu. Počas videa sa zrazu objaví záber z neznámej záhrady pri rodinnom dome. Spolu s videom koluje po internete aj hrôzostrašná fáma, že tvorcom tohto záhadného robota je sériový vrah, ktorý svoj výtvor obliekol do šiat svojej obete. Záber na záhradu má byť miestom, kde vrah svoju obeť pochoval.  Vyšetrovaním bola objavená internetová stránka, ktorú vytvoril autor, no od roku 2006 je nefunkčná.

Záhadný kanál na YouTube

Od septembra 2013 sa na účte s názvom Webdriver Torso začali objavovať tajuplné 11-sekundové videá. Každé video pozostáva z 10 záberov pohybujúcich sa červených a modrých obdĺžnikov. V pozadí znejú elektrické tóny a v ľavom dolnom rohu je titulok aqua.flv. Na účte bolo nahratých cez 300-tisíc rovnakých záznamov. Používateľa a autora týchto záhadných videí sa zatiaľ nepodarilo odhaliť a jeho zámery zostávajú nejasné. Špekulácie tvrdia, že ide o modernú obdobu rádiostaníc, ktoré počas studenej vojny vysielali zakódované správy spojeneckým špiónom.

Max Headroom

V noci 27. novembra 1987 o 23:15 bolo nabúrané večerné vysielanie americkej káblovej stanice WTTW. Na televíznych obrazovkách sa objavili bizarné pirátske zábery. Záznam z incidentu ukazuje neznámeho muža, ktorý má tvár zakrytú maskou postavy menom Max Headroom z rovnomenného komediálneho seriálu. Vo videu muž stoná, smeje sa a vykrikuje reklamné slogany ako „Catch the wave!“ Nelegálny televízny výstup konči o 90 sekúnd neskôr, pričom muž kričí: „Prichádzajú, aby ma dostali!“ V zábere sa objavuje ďalší muž, ktorý na svojho komplica zareve: „Ohni sa, sviňa!“ a pleskne mu mucholapkou po zadku. Vyšetrovatelia tvrdia, že na prekonanie televízneho signálu a vstup do vysielania bolo použité silné mikrovlnné žiarenie. Vinníkov tohto šokujúceho činu nikdy nevypátrali.

Papa kills babies

Začiatkom roka 2015 šokovalo svet video zverejnené na Youtube pod názvom Papa kills babies – v preklade Otec zabíja bábätká. Vo Veľkej Británii vyvolali zábery obavy z existencie zvráteného satanistického kultu. Vo videu hovoria malé dievča a chlapec o rituálnom zneužívaní tajomným spoločenstvom ľudí. Obsah ich výpovede je naozaj šokujúci. Vo videu napríklad tvrdia, že títo neznámi ľudia mali obetovať bábätko počas toho ako tancovali s lebkami v kostole. V čase objavenia záberov bolo na internete objavených 16 ďalších videí s podobným obsahom. Zdroje z vyšetrovania potvrdili, že stopy siahali až do miestnej vlády. Videá boli následne vymazané a označené ako hoax. Žiadosti o prešetrenie prípadu boli zamietnuté po politickom tlaku.

Príbehy
0
Komentovať (0)