5 videí na internete, ktoré sú dodnes záhadou

Advertisements

Na internete sa z času na čas objavia zábery, ktoré nás šokujú. Niektoré z nich sú však tak záhadné, že vzbudili pozornosť paranormálnych vyšetrovateľov. Pozrite si tie najtajuplnejšie videá, ktoré boli zverejnené na internete, a ktorých pôvod či okolnosti vzniku sú dodnes zahalené rúškom tajomstva.

Záhada Elisy Lam

Vo februári 2013 bola na streche hotela Cecil v Los Angeles objavená mŕtvola 21-ročnej študentky Elisy Lam.  Vyšetrovatelia si vyžiadali video z bezpečnostných kamier hotela. Zábery z výťahu odhalili posledné momenty života Elisy v deň svojho zmiznutia. Študentka sa vo výťahu správala mimoriadne zvláštne. Zmätene stláčala všetky tlačidlá na ovládacom paneli a rozhadzovala s rukami do vzduchu. Vyzeralo to tak, ako by sa aj s niekým rozprávala. Jej telo objavili po dvojtýždňovom pátraní vo vodovodnej nádrži na streche hotela, po tom, čo sa hoteloví hostia sťažovali na zakalenú a zapáchajúcu vodu. Pitva nepreukázala žiadne známky požitia alkoholu, drog alebo sexuálneho útoku. Študentkina smrť prispela k hrozným legendám o hoteli Cecil, kde svojho času prespali aj sérioví vrahovia Richard Ramirez a Jack Unterweger.

I feel fantastic

Jedno s najdesivejších videí na internete sa volá I feel fantastic. Toto video bolo na internete zverejnené v roku 2009 z neznámeho zdroja a vystupuje v ňom podivná latexová figurína. Záznam trvá presne 2 minúty a 30 sekúnd a po celý čas v ňom robotická figurína spieva: „I feel fantastic. Hey, hey, hey.“ Figurína menom Tara sa počas svojho vystúpenia prezlečie zo svetra a riflí do čierneho overalu. Počas videa sa zrazu objaví záber z neznámej záhrady pri rodinnom dome. Spolu s videom koluje po internete aj hrôzostrašná fáma, že tvorcom tohto záhadného robota je sériový vrah, ktorý svoj výtvor obliekol do šiat svojej obete. Záber na záhradu má byť miestom, kde vrah svoju obeť pochoval.  Vyšetrovaním bola objavená internetová stránka, ktorú vytvoril autor, no od roku 2006 je nefunkčná.

Záhadný kanál na YouTube

Od septembra 2013 sa na účte s názvom Webdriver Torso začali objavovať tajuplné 11-sekundové videá. Každé video pozostáva z 10 záberov pohybujúcich sa červených a modrých obdĺžnikov. V pozadí znejú elektrické tóny a v ľavom dolnom rohu je titulok aqua.flv. Na účte bolo nahratých cez 300-tisíc rovnakých záznamov. Používateľa a autora týchto záhadných videí sa zatiaľ nepodarilo odhaliť a jeho zámery zostávajú nejasné. Špekulácie tvrdia, že ide o modernú obdobu rádiostaníc, ktoré počas studenej vojny vysielali zakódované správy spojeneckým špiónom.

Ďalšie videá nájdete na ďalšej strane…Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements