Bez ohľadu na to, aký význam majú, predpovede do budúcnosti boli vždy pre ľudí atraktívne. Ľudí stále zaujímalo, čo sa stane o niekoľko rokov...

Bez ohľadu na to, aký význam majú, predpovede do budúcnosti boli vždy pre ľudí atraktívne. Ľudí stále zaujímalo, čo sa stane o niekoľko rokov či storočí a mnohí proroci sa práve týmto zaoberali. Či už to boli obyčajní pouliční veštci alebo svetoznámi proroci, niektoré predpovedí týchto ľudí sa skutočne naplnili. A práve v tomto seriáli Vám zoznam týchto predpovedí prinášame.

John Elfreth Watkins, Jr. predpovedal televízor

televizor

Stavebný inžinier Mr. Watkins vytvoril v roku 1900 niekoľko prekvapivých predpovedí. Vo svojom článku „Čo sa stane počas ďalších sto rokov“ uviedol toto prekvapujúce tvrdeniae: „Človek uvidí celý svet. Osoby a veci všetkého druhu budú sledovaní kamerou, ktorá bude elektricky pripojená s obrazovkou na opačnom konci obvodu – s rozpätím na tisícky kilometrov.“

John Elfreth Watkins v roku 1990 predpovedal vysoko rýchlostné vlaky

Produktionsstart für russischen Hochgeschwindigkeitszug/ Start o

Tento muž vo svojom článku „Čo sa stane počas ďalších sto rokov“ tak isto predpovedal predstavenie vysoko rýchlostných vlakov v 21. storočí. V tej dobe si o ňom mysleli, že je blázon. Avšak jeho predpoveď sa naplnila, keď bol vysoko rýchlostný vlak ešte v tom istom roku prvýkrát predstavený na trhu v Bostone a vo Washingtone.

Edward Bellamy predpovedal kreditné karty

kreditneKarty

V roku 1887 vydal Edward Bellamy román s názvom „Pri pohľade späť“. V tomto diele presne predpovedal používanie kreditných kariet. Stalo sa tak 63 rokov predtým, než boli karty dokonca ešte len vymyslené.

Jonathan Swift predpovedal dva Mesiace na Marse

Dva Mesiace Marsu

Vo svojom obľúbenom románe „Gulliverove cesty“ vydanom v roku 1726, Jonathan Swift tvrdil, že Mars má dva Mesiace. Bolo to 142 rokov predtým, než boli Mesiace skutočne objavené.

Tana Hoy predpovedala bombový útok na Oklahomu

Bombovanie Oklahomy

V ranných hodinách 19. augusta 1995 sa uskutočnil rozhovor s Tanou Hoy pre rozhlasovú stanicu WSQM. Táto žena tvrdila, že v Spojených Štátoch sa tento rok uskutoční teroristický útok. Povedala, že cieľom bude Federálna budova a že to bude horšie, než bombardovanie World Trade Center dva roky dozadu. O 90 minút neskôr, Federálna budova v meste Oklahoma bola naozaj bombardovaná.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články