Napriek tomu, že veda každým dňom napreduje a za posledných 100 rokov sa posunula tak, že si to len ťažko predstaviť, stále existujú veci, s ktorými...

Napriek tomu, že veda každým dňom napreduje a za posledných 100 rokov sa posunula tak, že si to len ťažko predstaviť, stále existujú veci, s ktorými si vedci poradiť nevedia. Pre tieto zvukové javy zatiaľ vysvetlenie neexistuje. Znie to zvláštne, ale aj keď tieto zvuky pochádzajú z dokonale preskúmanej Zeme, nikto ich doposiaľ neobjasnil. Tak pozorne počúvajte a možno na niečo prídete.

The Bloop

[youtube oHM8qDtYOHE 720 410]

The Bloop je názov hlbokého a silného zvuku, ktorý v roku 1997 objavili vedci z amerického NOAA (Úrad pre výskum atmosféry a oceánu). Prvotná myšlienka bola, že zvuk pochádza z posunu a praskotu ľadovcov pod vodou. Neskôr boli v tom, že sa jedná o obrie podvodné živočíchy ako vorvaň a pod. Obe teórie boli vyvrátené a dnes sa teda čaká na ďalšiu, ktorú by vedci mohli konečne potvrdiť.

Skyquake

[youtube 0KgKkJXLsOo 720 410]

Tieto zvláštne zvuky, ktoré podľa odhadov vznikajú v Zemskej atmosfére, sú úplnou záhadou. Objavujú sa na rôznych miestach Zeme, za rôznych podmienok a tak vedci nemajú ani len tušenie, o čo vlastne ide. Každopádne sú dosť hrozivé, nemyslíte?

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )