Vo vašich ústach sa vám neustále vytvára zubný povlak. Najmä z jedál, ktoré sú bohaté na cukry. Povlak sú vlastne baktérie, ktoré vám kazia...

Vo vašich ústach sa vám neustále vytvára zubný povlak. Najmä z jedál, ktoré sú bohaté na cukry. Povlak sú vlastne baktérie, ktoré vám kazia zuby a ďasná. Ústa sú takýmto činom najviac znečistený orgán v ľudskom tele, pretože sú plné baktérií.

Na vašu ústnu hygienu by ste mali dbať a preto si každodenne čistiť zuby a odstrániť z nich povlak. Každý z vás to už dúfam pozná a o svoje zuby sa pravidelne stará. No skúšali ste už aj iné metódy ako zubnú pastu? Niečo prírodné?

Prášok zo škrupiny orechov

walnutshellmedia.com
walnutshellmedia.com

Budete potrebovať  3 deci vody a prášok zo škrupiny orecha. Zmiešajte ich v malej miske a uvarte (stačí 15 minút). Nechajte vychladnúť a udržujte v izbovej teplote. Vyčistite si s tým zuby 2 až 3-krát za deň.  Mali by ste odstrániť všetok povlak a nepoškodiť si zuby.

Lipový kvet a slnečnicové semená

povlak lipovy kvet
lipovykvet.cz
povlak slnecnica
krmitko.sk

Tu budete potrebovať 4 čajové lyžičky slnečnicových semienok, 4 čajové lyžičky lipového kvetu a 1 liter vody.  Všetky prísady zmiešajte dokopy vo väčšej nádobe. Nechajte pol hodinu odstáť. Po každom jedle si vyčistite touto zmesou zuby.