gq.com

koso / / LifeHacking
Toto je ďalší článok k téme nakupovania oblekov. Tentokrát sa pozrieme na výber topánok. Ako každé topánky, aj elegantné majú viacero druhov a keď si najbližšie...

Toto je ďalší článok k téme nakupovania oblekov. Tentokrát sa pozrieme na výber topánok. Ako každé topánky, aj elegantné majú viacero druhov a keď si najbližšie pôjdete vyberať, stretnete sa s nimi. Jasné, veď chcete obyčajné, čierne. Ak máte čierny oblek, je to super. Môžete v tom ísť predsa aj na pohreb. Na tejto kombinácii nie je nič zlé, ale ak máte iný oblek ako čierny, mali by ste premýšľať nad inou cestou.

Topánky sú podstatnou častou výzoru a nemali by ste na nich príliš šetriť. Vo finálnom výsledku sa to neoplatí. Môžu mať zlú podrážku, budete sa nich cítiť nepohodlne, alebo budú proste nekvalitné a rýchlo sa zničia.

Mali by ste nosiť tmavšie topánky na formálne podujatia a svetlejšie cez deň.

#1 typ

stylefrizz.com
stylefrizz.com

 

Je ich veľa, no najlepšie bude držať sa základných troch (prvé 3 na obr.). Každý by mal mať čierne „lace-ups / derby“. Je to proste základ, ktorý sa hodí k obleku aj rifliam. Samozrejme je viacero verzií aj pre tento základný typ, to si už len musíte vybrať, ktoré sa vám najviac páčia.

#2 Podrážka

Podrážky topánok sa ničia pri každom kroku a preto musíte premýšľať o tom, aký typ podrážky chcete mať. Či chcete podrážku, ktorá vydrží večnosť, alebo pohodlnú, mäkšiu. Niektorí tvrdia, že kožená podrážka je príliš tvrdá a nepohodlná, iní tvrdia opak. Treba si to asi skúsiť.  Ak sa dobre staráte o kvalitnú koženú podrážku, vydrží vám večnosť.

Druhá možnosť je gumená podrážka. Je mäkšia, ale viac sa opotrebováva. Väčšinou má drsnejší povrch  pre lepšie držanie, čo je dobré do horšieho počasia. Ale treba si uvedomiť, že keď sa vám zoderie päta alebo vyhladí povrch, môžete ich zahodiť.  Myslím si ale, že väčšina z vás si vyberie druhú možnosť, je to jednoduchšie.

seriouslymen.com
seriouslymen.com


Komentovať (0)