koso / / Série
Veríte v cestovanie časom? Cestovanie v čase je vďačná téma pre niektorých filozofov a konšpirátorov, ktorí po týchto záhadách pátrajú. Zozbierali sme príbehy, ktoré sa dodnes nevedia...

Veríte v cestovanie časom? Cestovanie v čase je vďačná téma pre niektorých filozofov a konšpirátorov, ktorí po týchto záhadách pátrajú. Zozbierali sme príbehy, ktoré sa dodnes nevedia vysvetliť a ostávajú záhadou. V minulosti sme vám už predstavili niekoľko šokujúcich príbehov o cestovaní v čase.

Zelené deti

V stredoveku, sa v dedinke Woolpit v Anglicku objavili dve záhadné deti – brat a sestra. Dvojicu údajne našli vo vlčej jame. Mali na sebe divné oblečenie, rozprávali neznámym jazykom a kožu mali sfarbenú do zelenej farby. Odniesli ich do dediny, kde im ponúkali jedlo, ale oni ho odmietli. Skryli sa a nechceli nič jesť, až neskôr si zobrali surové fazule. Mladý chlapec bol chorý a zomrel. No dievčina sa pomaly zotavila, zelené sfarbenie jej časom zišlo a naučila sa rozprávať po anglicky. Po čase bola schopná hovoriť a povedala, že prišla z krajiny súmraku s názvom St. Martin, kde nebolo Slnko a všetko bolo v zelenej farbe. Nikdy sa nezistilo, ako sa dievča dostalo do vlčej jamy. No posledné, čo si pamätalo, bol hlasný zvuk, ktorý ju aj jej brata zaujal.

pinpoint-cambs.org
pinpoint-cambs.org

Utsuro-Bune

V roku 1803 sa na pláži Harato-no-hama v provincii Hitači, vyplavila na pevninu podivná „loď“. Rybárom, ktorí túto loď našli, pripomínal tvar lode hrniec na varenie ryže. Spodná časť bola zo železa a dosiek. V strede bol silný pás železa a vrchnú časť delili štyri okná. Loď bola vysoká viac ako 3 metre a široká 5 metrov. V lodi našli ženu, ktorá mala približne 20 rokov a bola vysoká asi 1,5 metra. Mala dlhé červené vlasy a pokožku bielu ako sneh. Mala veľmi pôvabnú tvár a jej oblečenie bolo z neznámeho materiálu. V rukách držala hranatú škatuľku, ktorej sa nesmel nikto dotknúť. Nevedela po japonsky a nikto z okolitých ľudí jej nerozumel. Na lodi boli taktiež dva koberce a zásoby jedla ako napríklad koláč a mäso. Rybári, ktorí sa s ňou nevedeli dorozumieť, ju nakoniec nechali vrátiť sa na more.

thelivingmoon.com
thelivingmoon.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)