weibo.com

Fotografia chirurga, ktorý si po 28 hodinovej službe a 5 operáciách odpočinul priamo na nemocničnej podlahe cestuje celým svetom.

Práca lekára či sestričky je veľmi náročná a vyčerpávajúca. Svoje o tom vie povedať každý pracovník akéhokoľvek nemocničného zariadenia v ktoromkoľvek kúte našej planéty. Z času na čas nám to potvrdia aj sociálne siete, kde sa pravidelne objavujú príspevky zo života lekárov a sestier. Tým najnovším je fotografia čínskeho chirurga menom Luo Heng. Prečítajte si, ako vznikol snímka, ktorá práve teraz letí celým svetom.

Luo Heng je chirurg pracujúci v čínskej nemocnici v meste Dingyuan. Ako každý lekár aj on sa musí vysporiadať s dlhými nočnými službami, ktoré narušujú jeho biorytmus. Jednou z jeho pamätných nočných „šícht“ bola tá, ktorá trvala neuveriteľných 28 hodín. Na fotografii unavený chirurg čerpá nové sily tým, že sa na spánok uloží priamo na nemocničnej chodbe. Úprimná a dojímavá fotografia sa svetom šíri rýchlosťou svetla.

weibo.com
weibo.com
weibo.com

Chirurg Luo Heng začal pamätnú nočnú službu dvomi po sebe nasledujúcimi naročnými operáciami. Po nich mal chvíľku pauzu, ale stále ostával v pohotovosti. Pred koncom služby však prišli ďalšie tri operácie, ktoré chirurg zvládol, no úplne ho vyčerpali. Po 5 operáciách, ktoré musel počas nočnej služby chirurg previesť, si mohol konečne dopriať zaslúžený odpočinok. Na spánok si vybral trošku netradičné miesto priamo na nemocničnej podlahe a fotografie, ktoré zachytili jeho kolegovia, tak dnes prinášajú úsmev a obdiv miliónom ľuďom po celom svete.

Pozri aj: História a príbeh fotografie chirurga Zbigniewa Religa, ktorá zmenila svet

interez.sk (red.), boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)