boredpanda.com

Triky osvedčené časom, no rozhodne sa zídu aj v dnešnej modernej dobe.

Podobné príspevky kolujú svetom už dlhú dobu, samozrejme nie prostredníctvom internetu, ale rôznymi inými formami. Budete šokovaní, že triky, ktoré majú už viac ako 100 rokov, vám stále môžu uľahčiť každodenné činnosti či rôzne výnimočné situácie. Veď posúďte sami.

boredpanda.com

Ak chcete, aby zemiaky boli po uvarení suchšie a múčne, pridajte do vody cukor v rovnakom množstve, ako ste pridali soľ. Keď sú zemiaky uvarené, vodu zlejte a odstavte z plameňa. S hrncom so zemiakmi potom zatraste, aby ste zabezpečili, že zemiaky budú suché.

boredpanda.com

V prípade používania studených obkladov, si takto ľahko zabezpečíte vždy vlhký obklad. Nádobu s vodou umiestnite na vyššie miesto, ako je poranenie a za pomoci šnúrky, vytvorenej napríklad z obväzu, si takto môžete udržiavať studený obklad vždy vlhký.

boredpanda.com

Ak je koniec sviečky hrubší ako otvor na svietniku, nesnažte sa zrezávať koniec sviečky. Namiesto toho si zoberte vriacu vodu a koniec sviečky držte nad vodou. Vosk po chvíli zmäkne a vy aj hrubšiu sviečku umiestnite do svietnika.

boredpanda.com

K uvareniu prasknutého vajíčka stačí, ak do vody pridáte trochu vínneho octu. Keď bude vajce uvarené, poškodenie nebude viditeľné.

boredpanda.com

Pri nosení ťažkých džbánov použite trik na obrázku. Pridržte si džbán palcom, čím zabezpečíte lepšiu stabilitu a nebude sa vám šmýkať. Navyše sa vám bude oveľa pohodlnejšie niesť.

boredpanda.com

Nikto nemá rád špinavé ruky od farby. Použite kus kartónu, ktorý umiestnite na štetec tak, ako je na obrázku. Vďaka tomu farba nebude stekať na vaše ruky a tie budú čisté.

boredpanda.com

K zvýšeniu kapacity pľúc sa postavte na špičky a držte hlavu zaklonennú nad chrbtom. Nadýchnite sa z plných pľúc a pomaly vydychujte. Opakujte niekoľko krát, najlepšie ráno a večer.

boredpanda.com

Špinavú fľašu vyčistíte tak, že do nej nasypete trochu piesku s vodou. Fľašou potom traste, čo spôsobí, že piesok očistí vnútro fľaše. Vodu s pieskom potom vylejte a fľašu niekoľko krát prepláchnite, aby ste z nej vymyli všetok piesok preč.

boredpanda.com

Pri prechode z chladu do tepla, či do vlhkejšieho priestoru, sa na okuliaroch vytvorí zahmlenie. Aby ste tomuto predišli, stačí si každý deň umyť okuliare mydlom. Mydlo na okuliaroch vytvorí tenkú neviditeľnú vrstvu, ktorá predchádza zahmlievaniu.

boredpanda.com

Aby ste dokázali bez trápenia a bolesti odstrániť prsteň z prsta, použite mydlo. Mydlová voda je klzká a mala by pomôcť zložiť prsteň z prsta. Ak vám ale prekáža kĺb prsta je lepšie vyhľadať pomoc, napríklad u zlatníka, ktorý prsteň bude musieť rozrezať.

boredpanda.com

Pre odstránenie soli z topánok, napríklad po zime, alebo v prípade, že navštívite pobrežie mora, použite sódu. Dve lyžice sódy rozpustite v horúcom mlieku a topánky očistite. Po uschnutí, topánky očistite bežným spôsobom.

imgur.com
imgur.com

Takto jednoducho si môžete zvýšiť šance na zapálenie obyčajnej zápalky. Určite to poznáte… Ste v prírode a vietor vám zrovna nepraje, no vy potrebujete spraviť oheň, alebo si zapáliť cigaretu. Ak takto šikovne zápalku „rozštiepite“, vaše šance sa určite zvýšia.

imgur.com
imgur.com

Aj v 21.storočí sa ešte občas stane, že sa niekomu z nás zadrie do ruky trieska. Ak naplníte fľašu so širokým hrdlom teplou vodou a priložíte si stlačenú kožu s trieskou na hrdlo, para z horúcej vody vám triesku jednoducho vycucne z ruky.

imgur.com
imgur.com

Recept na DIY hasiaci prístroj zo začiatku 20.storočia znie: kilo soli a pol kila salmiaku (minerál), ktoré rozpustíte v dvoch litroch vody, nalejete do sklenenej fľaše a v prípade požiaru ju jednoducho hodíte do ohňa.

imgur.com
imgur.com

Ako sa postarať o izbové kvetiny keď nieste niekoľko dní doma? Jednoduchým dávkovačom! Naplňte nádobu s vodou, postavte ju nad úroveň rastlín. Z vedra s vodou potom natiahnite niekoľko vlnených, alebo bavlnených šnúrok do každého kvetináča.

imgur.com
imgur.com

Aj keď s pitnou vodou už dnes nieje taký problém ako kedysi, na chalupách alebo na stanovačke sa tento trik môže zísť. Na spodok vedra uložte veľké kamene, na ne menšie, potom štrk a nakoniec piesok. Do spodnej časti vedra urobte dieru a na vrch nalejte vodu.

imgur.com
imgur.com

Takto jednoducho sa ochránite pred zúrivým, alebo besným psom. Pes bude automaticky útočiť na klobúk, alebo šatku na palici a vy ostanete relatívne v bezpečí.

imgur.com
imgur.com

V časoch keď neboli chladničky bolo treba šikovne improvizovať. Aj dnes si môžete na chalupe takto pomôcť. Vajcia uložte do plechovej škatule so slanou vodou a vydržia vám čerstvé veľmi dlho.

imgur.com
imgur.com

Ešte ani dnes nie sú všade mosty. Ak pripevníte jeden koniec pevného lana o strom a druhý koniec na opačný breh, môžete zvyšok výpravy bezpečne prepraviť nad hladinou. Škoda len, že posledný to musí znova preplávať.

imgur.com
imgur.com

Dnes už asi málokto vie, ako rýchlo zoťať strom. Tak tu je teda návod.

Pozri aj: Tieto praktické triky do domácnosti sú staré viac ako 100 rokov, no mnoho ľudí o nich dodnes ešte stále nepočulo

interez.sk (mmm), boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)