Foto: amazon.com

V islamských krajinách berú dodržiavanie svojich zásad skutočne vážne. To sa týka aj cenzúry obnažených častí ženských tiel, ktoré sa snažia skryť všemožnými rafinovanými spôsobmi. A hoci sú tak tamojší muži ukrátení o trochu rozkoše, my na šťastie nie sme v žiadnom prípade ukrátení o poriadnu dávku smiechu nad týmito výtvormi.

Bikiny a minisukne môžu byť pre oči tunajších mužov mimoriadne zaujímavým objektom, na strednom východe je však situácia značne odlišná. V krajinách ako je Saudská Arábia alebo Irán totiž platia prísne zákony o zdržanlivosti, ktoré sú v súlade s islamskými tradíciami a ktoré ženám zakazujú vystavovať na verejnosti iné časti tela, než je tvár a ruky.

V našich končinách je už nepísaným pravidlom, že takmer všetko, čo má na obale niekoho so sexi krivkami a vo vyzývavom oblečení, sa automaticky dobre predáva. Keď sa však takýto produkt dostane na islamskú pôdu, všetky tieto „nevhodné“ vyobrazenia ženského tela v reklamách a na obaloch musia byť patrične ošetrené. S tým však v týchto končinách očividne nemajú žiaden problém a za použitia tých najpokročilejších maskovacích techník a čisto profesionálnych zákrokov vo Photoshope nenápadne skryjú všetko, čo treba a nikto si nevšimne žiaden rozdiel. Alebo si to teda aspoň myslia.

Pozri aj: Umelec nakreslil situácie, ktoré sa dejú v takmer každom vzťahu, iba o nich neradi rozprávame

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)