Svet nie je len zlé miesto plné korupcie, zla skazenosti, neporiadku a plastových odpadkov. Stále sú tu ľudia, prírodné krásy či zvieratá, ktoré robia...

Svet nie je len zlé miesto plné korupcie, zla skazenosti, neporiadku a plastových odpadkov. Stále sú tu ľudia, prírodné krásy či zvieratá, ktoré robia našu Planétu Zem jedinečnou, fascinujúcou a úžasnou. Keby sme vám chceli ukázať všetky fascinujúce veci, nestihli by sme to ani za desať životov. Preto vám ukážeme aspoň niektoré. Prajeme príjemné sledovanie.

Aerogél

aerogel
Pinterest.com

Takto vyzerá syntetický materiál, ktorý sa skladá z 99.9 % vzduchu.

Opadané kvety z čerešne, Tokio

tokyo-rieka
Danilo Dungo

Fotograf z Tokia Danilo Dungo vďaka dronovi zachytil krásne fotografie japonskej čerešne. Každú jar chodí fotograf do parku Inokashira v Tokyu obdivovať kvety tejto čerešne a zároveň zachytávať ich krásu na objektív. Keď ale skúsil zdokumentovať rozkvitnuté čerešne na objektív z vtáčej perspektívy, všetko vyzeralo úplne inak. Celé jazero v parku pokryté kvetmi vyzeralo zrazu ako z rozprávky a niektoré fotografie boli na nerozoznanie od tých najkrajších malieb. Viac fotografii nájdete tu.

Medúza rodu Crossota, objavená v mariánskej priekope

meduza2
Ocean Explorer

Vody oceánov sú obrovské a ešte stále nie tak celkom prebádané. Podľa vedcov je zatiaľ preskúmaných len 5% oceánov a stále sa objavujú nové druhy organizmov, ktoré tam žijú. Výskumníci na palube Okeanos Explorer sa vybrali do vôd Mariánskej priekopy, pričom sa im do zorného poľa prišiel „ukázať“ zaujímavý tvor. Prístroj zvaný ROV sa ponáral až do hĺbky 3700 metrov, keď zachytil pohyb žiariacej medúzy. Viac o tejto medúze nájdete tu.

Biela tigrica a biely lev sa stali rodičmi. Takto vyzerajú ich mláďatká.

liger4
boredomtherapy.com

Síce biele roztomilé jednorožce neexistujú, no Dr. Bhagvan Antle z rezervácie T.I.G.E.R.S. vám dokáže, že existuje niečo, čo obsadilo hneď druhé miesto. Bhagvan dostal nedávno povolenie na chov bielej tigrice menom Ivory a bieleho leva menom Saraswati a výsledkom ich spolužitia sú tieto nádherné mláďatá. Viac fotografií nájdete tu.

Takto vyzerajú banány pri raste vo svojom prirodzenom prostredí

asergeev.com
asergeev.com

V obchodoch môžeme nájsť veľký výber druhov ovocia a zeleniny. Kým pri jablkách, slivkách, paradajkách, alebo zemiakoch si vieme dobre predstaviť, ako vyzerá rastlina alebo strom, na ktorom táto plodina rastie, pri iných plodinách, a to najmä exotických, to už môže byť aj problém. Viac fotografií nájdete tu.

Podvodná rieka v oblasti Cenote Angelita – Anjelská jaskyňa, ktorá sa nachádza pod ďalšou riekou, Mexiko 

files.brightside.me
files.brightside.me

Oblasť Cenote Angelita, ktorá pod hladinou ukrýva skutočný svetový unikát. Nachádza sa tam totižto tečúca rieka, a to rovno pod vodou. Toto pozoruhodné prírodné divadlo sa môže odohrávať vďaka tomu, že voda je do hĺbky 29 metrov sladká. Pod sladkou vodou sa v hĺbke 30 až 60 metrov nachádza slaná voda. Viac informácií o rieke nájdete tu.

Obchod, ktorý nevyprodukuje žiadny odpad, Nemecko

obchod-bez-odpadkov
original-unverpackt.de

Takýto obchod nájdete v Berlíne. Stojí tam hlavne vďaka Sáre Wolfovej a Milene Glimbovskej, ktoré si povedali, že spravia niečo neuveriteľné pre dnešnú dobu. Cieľ obchodu je pritom taký banálny – a to povedať stop odpadu, no aj separovaniu. Odpad produkovať nemusíme, ak si chcete niečo kúpiť, prineste si nádoby, alebo si ich u nás požičajte. Viac informácií nájdete tu.

Fotografia delfína, zachyteného tesne pred narodením

delfin-v-maternici
National Geographic

Vedcom z National Geographic sa podarilo niečo naozaj úžasné. Vytvorili sériu fotografii zvierat, ktoré ukazujú zvieratá ešte predtým, ako sa narodia. Snímky boli zhotovené pomocou špeciálnej 4D ultrazvukovej kamery a výsledky stoja určite za to. Teraz môžeme vidieť, ako vyzeraju rôzne zvieratá pár týždňov pred narodením. Viac fotografií nájdete tu.

Fotografia bájneho Fénixa, ktorá sa zjavila na nočnej oblohe Islandu

fenix-polarna-ziara
Daily Mail

Islandská obloha vyčarila nádhernú polárnu žiaru. Jej tvar sa podobal na bájneho Fénixa. Fotografovi Hallgrímurovi P Helgasonovi sa tento jav podarilo odfotografovať vďaka nízkemu svetelnému žnečisteniu. Taktiež mal aj veľké šťastie, na oblohe v Kaldasele sa mu zjavil Fénix len hodinu po tom, čo začal fotografovať. Polárna žiara mala v tú noc naozaj silu, okrem žltej a zelenej farby sa na oblohe vyskytla aj modrá či červená. Viac fotografií nájdete tu.

Vlčie hory

foto: Jan Miklín
foto: Jan Miklín

Národný park Poloniny je našim najvýchodnejším národným parkom a delíme sa oň aj so svojimi susedmi, Poľskom a Ukrajinou. Tento bohom zabudnutý kraj je najrozsiahlejšie pralesné územie nielen Slovenska, ale celej Európy. Čo to znamená? Že lesy, ktorými národný park disponuje, sú tu najmenej pretvorené, ničené človekom a zachovali si svoj pôvodný vzhľad a drevinné zloženie. Niektoré územia s týmito pôvodnými bukovými a jedľovo-bukovými lesmi sú dokonca zapísané v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Názov Poloniny pochádza od jedinečných horských hrebeňových lúk, ktoré sa nachádzajú nad úrovňou lesa a v týchto končinách nesú pomenovanie Poloniny. Viac info nájdete tu.

Pre ďalšie fotografie pokračujte v čítaní…

Uložiť článok

Najnovšie články