Každý pozná to úmorné upratovanie a čistenie domácnosti, ktoré trvá mnohokrát aj niekoľko hodín. Niekto v tom má záľubu, no týchto ľudí je iba...

Každý pozná to úmorné upratovanie a čistenie domácnosti, ktoré trvá mnohokrát aj niekoľko hodín. Niekto v tom má záľubu, no týchto ľudí je iba mizivé percento. My ostatní sa upratovaniu snažíme vyhýbať až dovtedy, kým to u nás doma nevyzerá ako po výbuchu atómovej bomby. Prečo si však upratovanie nezjednodušiť vecami, ktoré na sto percent fungujú? Pozrite si tieto tipy a triky, ktoré vám ušetria kopu času.

cleaning

Vodka má v domácnosti množstvo využití, o čom sme už písali aj prednedávnom. Keď ju zmiešate s vodou a esenciálnym olejom, môžete tak ľahko vyčistiť váš matrac. Zmes dáte do rozprašovača, tým ju rozprášite po matraci. Alkohol sa odparí a pozabíja všetky baktérie spôsobujúce zápach a samozrejme aj dezinfikuje.

cleaning2

Jednoducho si môžete vyčistiť aj mikrovlnú rúru. Dajte do nej nádobu z vodou a citrónom a zapnite ju. Počkajte až kým voda nezačne vrieť a potom ešte minútu neotvárajte mikrovlnku. Vodná para spoločne s citrónom vyčistí všetky steny, ktoré potom iba jednoducho utriete handričkou.

cleaning4

Máte na stenách mastné odtlačky prstov? Naneste na ne kriedu, počkajte niekoľko minút a potom ju umyte vlhkou handričkou. Funguje to aj na oblečení.

cleaning5

Máte mokré topánky? Vyplnte ich novinami. Tie nasajú skoro všetku vodu.