Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Opitý mladík bez vodičského preukazu unikal pred policajtmi na ukradnutom aute.

Na ukradnutom aute unikal pred martinskými policajtmi počas uplynulého víkendu 17-ročný mladík bez vodičského oprávnenia. Zastavil ho náraz do zvodidiel. Pri kontrole nafúkal takmer dve promile. Na sociálnej sieti o tom v stredu informovala žilinská krajská polícia.

Narazil do zvodidiel

K udalosti došlo v nedeľu (26. 3.) v noci. Policajti na pešej zóne v Martine zastavovali auto zn. Nissan. Vodičovi dávali znamenie na zastavenie, ktoré nerešpektoval, naopak, zvýšil rýchlosť a unikal.

Vodič počas úteku na ceste prvej triedy v Martine spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej narazil do zvodidiel a zostal stáť. Po zastavení bolo zistené, že vodičom je 17-ročný mladík z okresu Trstená,“ priblížili policajti.

Foto: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Mladému mužovi obmedzili osobnú slobodu a eskortovali ho na policajný útvar. V súvislosti s udalosťou už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu 18-ročného spolujazdca, ktoré si vyžiadalo jednorazové ošetrenie. Následne bolo zistené, že vozidlo pochádza z trestnej činnosti, ktorú eviduje obvodné oddelenie Policajného zboru Trstená,“ dodali policajti.

Ďalšie okolnosti prípadu sú podľa žilinskej krajskej polície predmetom vyšetrovania.

Najnovšie články