warnerbros.com

Ak máte chuť na dobré filmy, o ktorých ste pravdepodobne predtým nepočuli, pozrite sa na náš zoznam. Možno vás z neho niečo zaujme.

Neustále sa objavujú desiatky nových filmov a vidieť ich všetky by bola pre jedného človeka nesplniteľná úloha. Preto je celkom logické, že sa občas objaví pár skvelých filmov, ktoré ale prešli úplne mimo nás. 

Aby sme sa uistili, že sa tak nestane aj vám, nižšie nájdete zoznam tých najlepších filmových noviniek minulého roka, ktoré možno váš radar nezachytil.

Love & Friendship

blinderfilms.com
blinderfilms.com

Krásna mladá vdova Susan prichádza na rodinné panstvo po svojom mŕtvom manželovi, aby unikla z dosahu klebiet vysokej spoločnosti, ktorej sa nepáči jej správanie. Nestrácajúc čas, začne sa obzerať po bohatom manželovi pre seba a svoju mladú dcéru. Aby sa jej to podarilo, bude okrem svojej krásy a šarmu potrebovať aj ostrý jazyk a úžasný talent pre splietanie intríg.

Nine Lives

brightside.me
fundamentalfilms.cn

Tom Brand je workoholik a bilionár, ktorého rodinný život vyzerá asi tak, že narodeninové darčeky pre svoju dcéru kupuje na poslednú chvíľu. Rebecca sníva o tom, že dostane skutočnú mačku a i napriek tomu, že Tom neznáša zvieratá, zamieri do obchodu so zvieratami a vyberie tú najkrajšiu mačku, ktorú tam majú. Táto mačka sa volá pán Fúzik.

Mother´s Day

brightside.me
beatnikfilms

Cvičenie a nakupovanie, náladoví rodičia a nezvládnuteľné deti, závistliví priatelia a nevítaní bývalí – toto všetko sú prvky, ktoré zasahujú do skutočného šťastia v živote ženy. Alebo muža, ak ste slobodný otec. Nezáleží ale na tom, kam vás život odnesie, pokiaľ objavíte skutočnú lásku, a tou najdôležitejšou vecou  je nikdy sa nevzdať.

Teória tigra

brightside.me
ceskatelevize.cz

Ján, šesťdesiatročný veterinár, upadá do depresie. Po samovražde svojho svokra sa cíti neznesiteľne unavený životom. Uvedomuje si, že musí vo svojom živote urobiť radikálnu zmenu, inak ho čaká rovnaký osud. Dá sa teda dokopy vydá sa na cestu k splneniu svojho najtajnejšieho sna.

Sing Street

brightside.me
cosmofilms.com

Nostalgická dráma o hudbe a dospievaní. Keď Connorova rodina pocíti následky ekonomickej krízy osemdesiatych rokov, je nútený prestúpiť z prestížnej, súkromnej školy na obyčajnú štátnu. Teenager musí čeliť hrubosti a ignorácii zo strany nového prostredia a zároveň sa zamiluje do krásneho, ale nedosiahnuteľného dievčaťa. V snahe zapôsobiť na ňu si založí vlastnú rockovú skupinu.

Maigret sets a trap

brightside.me
ealingstudios.com

Komisár Maigret rieši mimoriadne komplikovaný prípad vrážd niekoľkých mladých žien. Aby sa vyhol ďalším obetiam, komisár pripraví niekoľko veľmi riskantných pascí.

The BFG

waltdisneystudios.com
waltdisneystudios.com

Hlavnou postavou tohto príbehu je dievčatko zvané Sophie. Raz nemohla zaspať až do polnoci a keď sa pozrela von oknom, uvidela obra, ktorý sa prechádzal okolo susedných domov. Ten ju uvidel a odniesol ju so sebou do svojej krajiny.

47 Meters Down

weinsteinco.com
weinsteinco.com

Dej tohto filmu sa zameriava na dve sestry, Kate a Lisu, ktoré sú na dovolenke v Mexiku. V snahe zažiť nejaké napätie Kate presvedčí svoju sestru, aby s ňou išla do železnej klietky, vďaka ktorej by sa mohli bezpečne pozrieť na veľké biele žraloky. Avšak pod vodou sa klietka otvorí a obe dievčatá sa ocitnú v hĺbke štyridsať sedem metrov pod vodou so zásobami kyslíka, ktoré vydržia len na jednu hodinu, hoci breh je vzdialený dve hodiny. A všade okolo nich sa nachádzajú tie najnebezpečnejšie predátory  na Zemi.

The Light Between Oceans

waltdisneystudios.com
waltdisneystudios.com

Novomanželia Tom a Isabelle sa usadia na osamelom ostrovčeku, aby tam mohli pokojne žiť. Jedného dňa sa na brehu objaví loďka s novonarodeným dieťaťom a manželia sa rozhodnú vychovať dievčatko, akoby to bola ich vlastná dcéra, neuvedomujúc si, aké katastrofálne následky bude mať ich rozhodnutie.

Tenemos que hablar

atipicafilms.com
atipicafilms.com

Nuriin život je úžasný. Má skvelú prácu, dom a priateľa, ktorého si plánuje vziať. Je tu ale jeden malý problém: ešte stále sa nerozviedla so svojím terajším manželom, Jorgem, ktorým stále zmietajú pocity viny zo zničenia investícií jej rodičov…

I.T.

imdb.com
imdb.com

Život Mika Regana a jeho rodičov je postavený na najnovších úspechoch v umelej inteligencií modernej technológií. Keď sa Mike pokúsi ukončiť vzťah medzi svojou dcérou a IT špecialistom Edom a zájde pritom príliš ďaleko, ocitne sa aj so svojou rodinou v nebezpečenstve.

Hell or High Water

oddlotentertainment.com
oddlotentertainment.com

Dvaja bratia sa rozhodnú pozrieť na trezory niekoľkých bánk, ktoré okrádali svojich dlžníkov. Vyšetrovanie týchto neskutočných zločinov korunuje kariéru šerifa Marcusa. Ale k čomu ho nakoniec tento prípad dovedie?

Sully

warnerbros.com
warnerbros.com

Udalosti pätnásteho januára 2009 boli nazvané „Zázrak na Hudsone“. V tento deň kapitán letu 1549, Chesley „Sully“ Sullensberger núdzovo pristál s lietadlom A320 na studených vodách rieky Hudson v New Yorku. Nikto na palube neutrpel nijaké zranenia. I napriek tomuto faktu ale začalo vyšetrovanie, ktoré ohrozovalo Sullyho reputáciu a vynikajúcu kariéru.

Mr. Church

cinelou.com
cinelou.com

Hlava rodiny umrie a nechá svojej manželke a dcére „darček na rozlúčku“: pána Churcha, šéfkuchára, ktorý „dokáže uvariť čokoľvek chcete, aj veci, o ktorých neviete“. Ale Henry Joseph Church čoskoro nie je len rodinných kuchárom – stane sa súčasťou rodiny a o tomto je podstata celého filmu; zložité vzťahy, strata, opora a priateľstvo bez konca.

The Confirmation

lighthousepictures.ca
lighthousepictures.ca

Osemročný Anthony musí stráviť víkend so svojím otcom alkoholikom, ktorý žije oddelene od Anthonyho matky. Pre oboch je to nepríjemná situácia, ktorá je navyše sprevádzaná sériou incidentov. Avšak vďaka spoločnému prekonávaniu problémov si otec so synom uvedomia, aké silné je v skutočnosti puto medzi nimi.

Quo vado?

medusa.it
medusa.it

Checco pracoval pre svoju krajinu pätnásť rokov. Status, dobrý plat a hromada bonusov – to pre neho nebol len život, bol to splnený sen. Z ničoho nič ho ale zasiahne nešťastie: jeho zamestnávatelia sa rozhodnú pristúpiť k personálnym škrtom, ponúkajúc svojim zamestnancom dobré odstupné. A tí, ktorí odmietnu, sú vítaní v „choďte do čerta“ tíme.

Pozri aj: Hanks počas natáčania skoro umrel. 13 vecí, ktoré ste určite nevedeli o kultovom filme Stroskotanec

interez sk (Simona Gray) brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy