Ilustračná foto: Unsplash

Fanúšikov seriálov naštvalo vypnutie ilegálneho webu.

Koniec uplynulého týždňa mal trpkú príchuť najmä pre seriálových fanúšikov. Tí sa náhle museli rozlúčiť so známym webom Topseriály.to, ktorý dlhodobo poskytoval priestor, na ktorom bolo možné bezplatne a jednoducho sledovať seriály rôznych žánrov. Keďže išlo o ilegálny obsah, ktorý embedoval linky s celými epizódami seriálov (i filmov), často aj s lokálnym (českým i slovenským) dabingom či titulkami, bolo len otázkou času, kedy zasiahne zákon. Napokon sa tak stalo vo štvrtok 31. októbra.

Keďže boli zrušené ilegálne streamovacie služby ako Verystream, Openload či Streamango, ktoré obsah šírili ďalej do sveta, nemal čo portál Topserialy.to ďalej posyktovať seriálovým fanúšikom. Vzhľadom na fakt, že tisícky linkov zrazu prestali fungovať, rozhodli sa správcovia webu stránku vypnúť. Nejde pritom len o spomínaný česko-slovenský web – podobný osud zastihol aj ostatné stránky, ktoré takýto obsah poskytovali tiež.

Zrušenie, samozrejme, vyvolalo nemalú vlnu nevôle zo strany naštvaných fanúšikov seriálov, ktorí odmietajú platiť za legálny obsah oficiálnym streamovacím službám ako je Netflix, HBO Go či najnovšie aj Apple TV+. A do boja so zákonom idú tentokrát po svojom. Na sociálnej sieti Facebook sa totiž objavila udalosť, ktorá vyzýva fanúšikov seriálov na štrajk.

„Týmto vyhlasujeme štrajk za obnovenie Topserialy.to,“ uvádza sa v popisku udalosti, na zúčastnenie ktorej sa zatiaľ prihlásilo už viac ako 18-tisíc Čechov i Slovákov. Ako sa ďalej v predmetnej udalosti uvádza, ľudia za obsah ponúkaný streamovacími službami na Slovensku i v Čechách platiť nechcú a nebudú.

Foto: Facebook.com/Aubergine

Ako informoval portál Seznam.cz, autor udalosti to najskôr celé myslel ako žart. Za niekoľko desiatok hodín ale v udalosti svoju účasť potvrdilo niekoľko desiatok tisíc užívateľov Facebooku a tak sa nespokojní študenti zrejme naozaj na námestí v Brne stretnú a budú za obnovu pirátskej stránky demonštrovať. Akcia je naplánovaná na 15. novembra na Náměstí Svobody v Brne.

Facebook, Seznam
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )