Foto: MovieStillsDB, Netflix

Samozrejme, len pri vybraných filmoch a seriáloch, pretože všetko niečo stojí.

Celosvetovo obľúbená streamovacia služba, ktorá svetu popkultúry dala veľkolepé (a nielen) seriálové hity rozhodne na našom trhu nechce zaostávať za konkurenciou a po vzore HBO Go sa rozhodla ešte viac investovať do lokalizovaného obsahu. Okrem českých tituliek najnovšie ponúkne aj český dabing.

Článok pokračuje pod videom ↓

Za rozhodnutím pridať k vlastnej tvorbe okrem českých tituliek aj dabing môže stáť viacero faktorov. Netflix si chce nielen nalákať nových predplatiteľov, ale aj posilniť svoju pozíciu na česko-slovenskom trhu. Ako jediná totiž doposiaľ vlastný dabing neponúkala a predplatitelia boli odkázaní len na pôvodné znenie a české titulky – ak boli, samozrejme k dispozícii. Ako však informuje web Živé.sk, to sa už čoskoro zmení a rovnako ako streamovacia služba HBO Go, aj Netflix začne ponúkať pri vybraných tituloch možnosť pozrieť si ich v českom dabingu.

O novinke podľa portálu Živé.sk informovala neoficiálna česko-slovenská facebooková stránka Netflixu. Tá zároveň aj poskytla náhľad toho, ako bude po novom červená streamovacia služba (minimálne v Česku) vyzerať.

V českom jazyku má pritom byť nielen vybraný obsah v službe, ale aj samotná aplikácia a oficiálne názvy známych seriálov. Tu ale odporúčame všetkým notorickým fanúšikom originálneho znenia pri čítaní nasledujúcich viet sedieť – preložené názvy seriálov sú totiž v niektorých prípadoch viac než tragické. Zo seriálu 13 Reasons Why bude v češtine „Proč? 13x proto“ a zo Stranger Things „Podivné věci“.

Kedy tunajší Netflix na toto celé naskočí zatiaľ nie je jasné. „Dátum spustenia ešte nebol ohlásený, ale skutočne je veľmi, veľmi blízko,“ uvádza facebooková stránka pre fanúšikov.

Bojí sa konkurencie?

Trh streamovacích služieb sa neustále zväčšuje a deje sa tak najmä za veľkou mlákou, kde už čoskoro k ponuke pribudnú dve nové – Disney+ a Apple TV+, pričom obe pre svojich predplatiteľov ponúknu príťažlivý obsah.

Prvá menovaná láka na bohatý archív kultových animákov či rodinných filmov, ale aj na komiksovky z dielne Marvel Studios či kolekciu Star Wars filmov. Plánuje aj pôvodnú originálnu produkciu založenú práve na komiksoývch hrdinoch a v pláne má aj prvý hraný Star Wars seriál The Mandalorian. Disney+ bude aj domovom filmov a seriálov štúdia 20th Century Fox a v Spojených štátoch amerických služba odštartuje 12. novembra 2019.

V novembri príde so svojou streamovacou službou aj gigant Apple. Ten staví na pôvodnú tvorbu aj overené seriálové a filmové klasiky. Zľavu z predplatného budú mať aj majitelia produktov s logom nahryznutého jablka. Obe nové streamovacie služby by mali byť časom dostupné aj na Slovensku či v susednom Česku. Apple TV+ dokonca ponúkne seriály aj so slovenskými titulkami, čo Netflix či udomácnené HBO Go zatiaľ ignorujú a zrejme to tak aj zostane.

Zavádzanie českého dabingu aj tituliek pre česko-slovenský trh je teda logickým krokom zo strany Netflixu. Existuje totiž veľká pravdepodobnosť, že po vstupe dvoch nových streamovacích služieb k nám sa publikum značne rozdelí.

Netflix je na Slovensku dostupný v troch verziách predplatného. Cena pritom štartuje na 7.99 eura na mesiac, pričom prvý mesiac ponúka zadarmo na vyskúšanie. Služba HBO Go je dostupná za podstatne nižšiu sumu – 4.99 eura za rovnakých pravidiel, teda s prvým mesiacom bez fakturácie.

Môže sa očakávať, že so vstupom nových streamovacích služieb na trh cena predplatného na Netflixe klesne. To sú ale zatiaľ len zbožné priania fanúšikov streamovaného obsahu. Ako to napokon bude si ešte pár mesiacov budeme musieť počkať.

Živé.sk

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články