Matej Mensatoris / / Svet
Na svete je toľko zaujímavých miest, že navštíviť všetky je nemožné. Našťastie sa každý rok zverejňujú rebríčky tých najlepších destinácií, ktoré sa skutočne oplatí...

Na svete je toľko zaujímavých miest, že navštíviť všetky je nemožné. Našťastie sa každý rok zverejňujú rebríčky tých najlepších destinácií, ktoré sa skutočne oplatí navštíviť. Tieto rebríčky sú zostavované tisíckami skúsených cestovateľov, ktorí okrem samotnej destinácie hodnotia aj služby hotelov, reštaurácií, miestnej dopravy a podobne. Na základe týchto údajov bolo potom spoločnosťou Travel + leisure zostavených 15 najlepších miest na svete, ktoré sa oplatí v tomto roku navštíviť. Aj keď sa do zoznamu neprebojovalo žiadne slovenské mesto, veríme, že rebríček najlepších miest vás určite zaujme.

Cuzco, Peru

byyourbesttraveler.com
byyourbesttraveler.com

Cuzco je mesto v Andách a nachádza sa vo výške 3400 metrov nad morom. Spolu s Machu Picchu patrí Cuzco medzi jednu z najväčších atrakcií Južnej Ameriky. Cuzco je od roku 1983 zapísané tiež v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Bangkok, Thajsko

oneyoungworld.com
oneyoungworld.com

Metropola Thajska je obľúbenou dovolenkovou destináciou miliónov turistov. Tropické podnebie robí z Bangkoku najteplejšie hlavné mesto na svete. Ak chcete navštíviť toto prístavné mesto, tak sa poponáhľajte. Bangkok sa totiž každý rok prepadáva, a to aj o tri centimetre ročne. Existujú obavy, že mesto by mohlo do roku 2030 byť úplne pod vodou.

Siem Reap, Kambodža

wikimedia.org
wikimedia.org

Ak by ste chceli navštíviť najznámejšiu turistickú destináciu v Kambodži – Angkor Wat, určite by ste navštívili aj Siem Reap, ktoré je vstupnou bránou do chrámového komplexu. Mesto ponúka kvalitné reštaurácie a hotely. Mnohí turisti svoje plány pri návšteve tohto mesta prehodnotia a ostanú v ňom dlhšie, ako mali naplánované.

Bejrút, Libanon

planetden.com
planetden.com

Bejrút býva tiež nazývaný Parížom stredného východu najmä vďaka jeho kozmopolitnej atmosfére. Mesto je staré tisíce rokov a mieša sa tu dávna história s modernými prvkami mesta.

Rím, Taliansko

worldfortravel.com
worldfortravel.com

Úžasné pamiatky, skvelé jedlo a neopakovateľná atmosféra mesta. To je Rím, kolíska európskej civilizácie. Ak zvažujete návštevu tohto mesta, prestaňte uvažovať a čím skôr vyrazte na cestu. O smer sa báť nemusíte, veď všetky cesty vedú práve do Ríma.

Kapské mesto, Juhoafrická republika

squarespace.com
squarespace.com

Kapské mesto je jedným z najväčších prístavov v Afrike a často sa o ňom hovorí ako o jednom z najkrajších miest na svete. Niet sa čomu čudovať. Kapské mesto sa nachádza na úpätí Stolového vrchu a asi 40 kilometrov od Mysu dobrej nádeje, ktorý býva označovaný za miesto, kde sa stretávajú Atlantický a Indický oceán.

Savannah, USA

trailsofalifetime.files.wordpress.com
trailsofalifetime.files.wordpress.com

Mesto v štáte Georgia patrí medzi medzi najstaršie mestá v USA. Mesto pôsobí uvoľneným dojmom a je ako stvorené na oddych. Pri návšteve Savannahu si určite nenechajte ujsť túto nádhernú stromovú alej. Ak si chcete pozrieť aj iné nádherné aleje a stromové tunely, kliknite sem.

Barcelona, Španielsko

likealocalguide.com
likealocalguide.com

Aj keď je Barcelona len druhým najväčším španielskym mestom, v počte turistov hravo tromfne hlavné aj najväčšie mesto Madrid. V Barcelone nájdete množstvo krásnych pamiatok, za všetky môžeme spomenúť napríklad chrám Sagrada Familia. A ak máte ešte navyše radi futbal, potom je Barcelona stvorená priamo pre vás.

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať (0)