brightside

Japonsko je naozaj vynaliezavá krajina. Skúste si len tak predstaviť, že máme na Slovensku takéto vymoženosti aj my. Ktorú z nich by ste uvítali najviac?

Japonsko je krásna krajina s unikátnou prírodou a krásnou architektúrou. Ľudia sú tu veľmi kreatívni, čo dokazujú aj ich vynálezy, o ktorých dennodenne počúvame. Dôkazom toho sú aj nasledujúce fotografie. Tie vybral portál BrightSide a my si myslíme, že mnoho vynálezov by uľahčilo niektoré veci aj na Slovensku.

Unikátna čerpacia stanica

japonske-vynalezy
© gstatic

Prídeme na čerpaciu stanicu, kde si chceme natankovať naftu no máme jeden problém. Musíme si spomenúť, na ktorej strane máme nádržku a keď nie je voľné miesto, musíme čakať. V Japonsku takéto problémy nepoznajú.

Špeciálne predajné automaty

japonske-vynalezy1
@caak

Japonci si cenia svoj čas. Možno práve preto vymysleli automaty, ktoré vám nedajú sladkosti a limonády, ako sme na Slovensku zvyknutí, no ponúkajú aj užitočné veci, ako napríklad pečené zemiaky, varené vajcia, cestoviny, či potravu pre domáce zvieratá.

Kompaktné parkovanie

japonske-vynalezy2
@animalworld

V Japonsku žije viac ako 127 miliónov obyvateľov, a tak šetriť priestorom je ich prioritou. Takto šetria parkovacími miestami.

Nápoje aj pre nevidiacich

japonske-vynalezy3
@gracebuchele

Na každej plechovke je Braillovým písmom označený názov nápoja. Každý nevidiaci si vie rýchlo prečítať, aký nápoj práve pije.

Stolička, na ktorú zavesíte tašku

japonske-vynalezy4
@publinews

Prečo by mali stoličky slúžiť len na sedenie, keď aj tak väčšina z nás na ne vešia svoje oblečenie, či tašky?

Vlaky, kde môžete zrelaxovať

japonske-vynalezy5
@naver

Keď cestujeme vlakom, sme radi, že sme našli miesto na sedenie, prípadne keď prídeme len s polhodinovým meškaním. V Japonsku môže byť cestovanie vlakom doslova relax.

Vreckovky zdarma

japonske-vynalezy6
@fc2

Papierové vreckovky si v Japonsku kupovať nemusíte. Dostanete ich zdarma priamo na ulici.

Multifunkčné toalety

japonske-vynalezy7
@wikimedia

Záchody v Japonsku nemájú zďaleka len jednu funkciu. Okrem iných vecí sa dokážu prispôsobiť všetkým typom ľudí, sami sa čistia, či ohrievajú.

Nekonečná bublinková fólia

japonske-vynalezy8
@recreoviral

Japonci veľa pracujú, no jednou z vecí, ktorá im aspoň trošku pomáha redukovať stres je kľúčenka, ktorá sa dá donekonečna pukať ako bublinková fólia.

Automatické dvere na taxíku

japonske-vynalezy9
@livefeellovejapandotcom

Japonci majú radi všetko automatické. Možno sa aj preto dvere na taxíkoch zatvárajú a otvárajú samé. Pre niekoho zbytočnosť, no predstavte si koľkým buchnutiam dverí predídete.

Hotely pre tých, ktorí sa chcú naozaj vyspať

japonske-vynalezy10
@fubiz

Ak potrebujete dokonalý spánok, táto kapsula vám to dopraje. V Japonsku existuje hotel, ktorý vám poskytne dokonalé miesto pre váš spánok.

Hudobná cesta

japonske-vynalezy11
@piwee

V Japonsku existuje pár ciest, kde môžete počuť príjemné melódie počas toho, ako cez takúto cestu prechádzate. Síce je to len maličkosť, no vodičom takáto cesta spríjemní deň a udrží ich na cestách v strehu.

Mačacia kaviareň

japonske-vynalezy12
@BrightSide

Nápad, ktorý už máme aj na Slovensku, no ešte stále nie je rozšírený v každom meste. Povedzme si ale pravdu, kto by si nechcel vypiť kávičku v prítomnosti mačiek?

Rozhlas

japonske-vynalezy14
@mainfun

Na dedinách ešte fungujú, v mestách sa vytratili. V krajine vychádzajúceho slnka rozhlasy fungujú dodnes a informujú ľudí o dôležitých veciach, inokedy zasa hrajú príjemnú hudbu.

Spánok v práci

japonske-vynalezy15
thepopdaily

Stáva sa vám, že ste unavení a radi by ste si na chvíľku trošku zdriemli? V Japonsku to nie je žiadny problém a počas pracovnej doby má každý právo na krátky relax.

Pozri aj: 10 zaujímavých faktov o Ázii, ktoré ste určite nevedeli