Foto: Koláž (Wikimedia commons)

Iste si aj vy spomeniete na Milhausa zo Simpsonovcov alebo na Pepka námorníka.

Vedeli ste však, že to nie sú len obyčajné vymyslené postavy? Napríklad Simpsonovcov pozná určite každý, Homer a jeho rodina totiž obleteli celý svet a stali sa dokonca aj súčasťou konšpiračných teórií. Súčasťou detstva mnohých z nás bol aj Pepek námorník, ktorý získaval silu zo špenátu. Kto vlastne tieto postavy inšpiroval?

Frank „Rocky“ Fiegel ako Pepek námorník

Pepek námorník je odvážna postavička, ktorej stačí zhltnúť konzervu špenátu a naberie silu za niekoľkých mužov. Táto ikonická postava vznikla v mestečku Chester v Illinois a ako inšpirácia poslúžil muž menom Frank „Rocky“ Fiegel. Hovorí sa, že bol síce malý a nenápadný, no zato sa vedel tvrdo brániť. Miestni obyvatelia ho poznali ako chlapa, ktorý nemal zuby a vždy mal zapálenú fajku, no zaplietol sa do každej bitky.

Foto: Koláž (Wikimedia commons)

Divine ako Uršula

Kto videl Malú morskú pannu, určite si pamätá zákernú Uršulu. Aj táto rozprávková bytosť bola inšpirovaná skutočnou postavou, a to Harrisom Glennom Milsteadom, ktorý bol transvestitom a prijal meno Divine.

Foto: Twitter.com (DivineOfficial)

Edith Head ako Edna Módna

Vedeli ste, že kostýmy pre hlavných hrdinov z rozprávky Rodinka úžasných vytvorila Edna Módna? Fakt, že sa nápadne podobá na kostýmovú dizajnérku Edith Head sa jednoducho nedá poprieť.

Foto: Distribútor, Oscars.org

The Beatles ako supy z Knihy džunglí

Mauglího a jeho kamarátov pozná hádam každý a možno si spomeniete aj na skupinku supov. Všimli ste si, že sa ponášajú na členov kapely The Beatles? Práve John Lennon, Ringo Star, Paul McCartney a George Harrison totiž slúžili ako inšpirácia a pôvodne si mali supy prisvojiť aj ich hlasy. Na poslednú chvíľu však John Lennon túto úlohu odmietol. Tvorcovia sa však rozhodli, že ponechajú supom ich pôvodnú podobu.

Foto: Distribútor, United Press International, photographer unknown

Josh Saviano ako Milhouse Van Houten

Simpsonovci sa so svojimi 30 sériami stali najikonickejsím seriálom všetkých čias a hádam nie je nikto, kto by nevidel aspoň jeden diel. K žltým postavičkám neodmysliteľne patrí napríklad Milhouse, ktorý zdedil svoje meno po prezidentovi Nixonovi, ktorého stredné meno bolo práve Milhouse. Ako inšpirácia však poslúžil najmä herec Josh Saviano.

Foto: Distribútor, Twitter

Helen Kane ako Betty Boop

Helen Kane bola speváčka, ktorá sa preslávila tým, že napodobňovala štýl černošskej speváčky Baby Esther Jones. Keď si získala slávu, tvorcovia vytvorili jej karikatúru a pomenovali ju Betty Boop. To sa však Helen nepáčilo a spoločnosť Max Fleischer & Paramount zažalovala, súdny spor však prehrala.

Foto: Wikimedia commons

Barry Diller ako Montgomery Burns

Tak ako Milhouse, k Simpsonovcom patrí aj zákerný majiteľ springfieldskej jadrovej elektrárne, Montgomery Burns. Vedeli ste, že postava je inšpirovaná zakladateľom spoločnosti Fox, Barrym Dillerom? Treba uznať, že vyobraziť svojho šéfa ako zákerného škroba chce poriadnu dávku odvahy.

Foto: Distribútor, Wikimedia commons

W.C.Fields ako Pán Magoo

Pán Magoo je krátkozraký, vďaka čomu sa vždy dostane do problémov, no odmieta si to priznať. Našťastie, vždy sa mu zo všetkého podarí vyviaznuť. Ako predloha pre vznik tejto postavy slúžili hneď dvaja ľudia, a to tvorcov strýko Harry Woodruff a americký komik W.C.Fields.

Foto: Flickr.com

Arleen Sorkin ako Harley Quinn v animovanej verzii

Mohlo by sa zdať, že Harley Quinn je len výplodom fantázie, pravdou však je, že ju inšpirovala skutočná postava. Tvorca postavy Paul Dini sa s Arleen priatelil, ešte keď chodili do školy. Jedného dňa Paul doma pozeral seriál Tak plynie čas, keď Arleen zavolal a opýtal sa jej, či by chcela byť inšpiráciou pre Harley Quinn.

Foto: Starlog Magazine

James Allen ako Šáša Krusty

Herschel Shmoikel Pinchas Yerucham Krustofsky je známy skôr ako klaun Krusty, ktorý je zničený životom, vyhorený a bojuje so závislosťami. Inšpirovaný bol klaunom, ktorého tvorca Matt Groening rád sledoval v detstve a volal sa Rusty Nails.

Foto: Distribútor

Arnold Schwarzenegger ako Rainier Wolfcastle

Zdá sa, že tvorcovia Simpsonovcov sa radi inšpirujú skutočnými postavami, a tak to bolo aj v prípade Rainiera Wolfcastla, ktorý je svalnatým akčným hrdinom z Rakúska. Rovnako ako slávny herec Arnold Schwarzenegger.

Foto: Distribútor

Alyssa Milano ako Ariel

Nielen zlá Uršula bola inšpirovaná skutočnou postavou, ale aj morská panna Ariel. Aj keď autorom rozprávky je Hans Christian Andersen, pre tú animovanú Ariel poslúžili ako predloha viaceré ženy, medzi nimi manželka tvorcu, Sherri Stoner, ale aj 16 ročná Alyssa Milano.

Foto: Distribútor, Wikimedia commons

Eric Stough ako Butters Stotch zo South Park

Hlavnou postavou South Parku je síce štvorica chlapcov Eric, Stan, Kyle a Kenny no tieto postavy sú však fiktívne, na rozdiel od nevinného Leopolda „Buttersa“ Stotcha. Ako inšpirácia v tomto prípade poslúžil režisér Eric Stough.

Foto: Wikimedia commons

Mark Mothersbaugh ako Chucky z Lumpíkov

Aj keď ryšavý vystrašený chlapec je ešte len batoľaťom, jeho postava je inšpirovaná dospelákom, a to Markom Motherbaughom.

Foto: Wikimedia commons

Tom Cruise ako Aladin

Pri vytváraní postavy Aladina tvorcovia potrebovali ako inšpiráciu mladého muža, ktorý je múdry, láskavý a snaží sa získať si srdce princeznej Jazmíny. Zdá sa, že tieto požiadavky dokonale spĺňal mladý Tom Cruise.

Foto: Distribútor, Flickr.com

Prekvapila vás niektorá z postáv? Dajte nám vedieť v komentároch.

boredpanda
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy