onedaykorea.com

koso / / Kultúra
Nebaví vás už nudný život vo vašom meste, no neviete, kam by ste sa mali vybrať? Kam cestovať a oddýchnuť si, vidieť inú kultúru a získať...

Nebaví vás už nudný život vo vašom meste, no neviete, kam by ste sa mali vybrať? Kam cestovať a oddýchnuť si, vidieť inú kultúru a získať novú perspektívu? Možno by ste nemali rozmýšľať nad tradičnou dovolenkou, ale zamerať sa na niečo odvážnejšie. Prinášame vám preto zoznam 14 kultúrnych festivalov z celého sveta. Možno sa vám nejeden zapáči a spravíte si výlet, na ktorý nikdy nezabudnete.

La Tomatina Festival v Španielsku

Buñol v Španielsku je časť festivalu s názvom La Tomatina, ktorú ovládajú paradajky. Pri tejto príležitosti hádžu ľudia paradajky jeden po druhom a takto oslavujú už dlhé generácie. Rozhodne je to jedna z “potravinových vojen”, ktoré si nebudete chcieť nechať ujsť.

clikhear.palmbeachpost.com
clikhear.palmbeachpost.com

Medzinárodný festival ľadu a snehu v Číne

Je to festival, ktorý sa nepretržite koná od roku 1985, láka každý rok milióny návštevníkov z celého sveta, ktorých pútajú vysvietené ľadové sochy alebo ohňostroj. Koná sa v provincii Heilongjiang v Číne a určite sa oplatí zobrať si dovolenku a aspoň raz za život sa naň ísť pozrieť.

triptod.com
triptod.com

Karneval v Rio De Janeiro v Brazílii

Tento karneval sa môže pýšiť jedeným zo svetovo najepickejších sprievodov. Koná sa v meste Rio De Janeiro a môžete si tu vychutnať neuveriteľné množstvo tanca, zábavy a ohňostroj. Na takúto party sa nezabúda.

aboutbrasil.com
aboutbrasil.com

Mikuni Dolls festival v Japonsku

Tento festival sa koná v Máji a hviezdou festivalu je každé dieťa. Ľudia v tradičnom Japonskom oblečení ťahajú 6-metrové vozíky, na ktorých sú vysoké sochy Japonských historických postáv. Je to ohromný zážitok, no na to, aby ste to naozaj pochopili, musíte ho zažiť.

zimbio.com
zimbio.com

Diwali festival v Indií

Diwali je festival svetla, ktorý sa koná každý rok na jeseň. Oslavuje sa víťazovo svetla nad temnotou, znalosti voči neznalosti, dobra nad zlom a nádeji nad zúfalstvom.

dogonews.com
dogonews.com

Bahenný festival Boryeong, v meste Seoul  v Južnej Kórei

Koná sa už viac ako 18 rokov. Festival bahna na pláži Daecheon sa snaží predstavovať ľuďom zdravé vlastnosti bahna na našu pokožku. Táto letná udalosť sa koná v polovici júla.

onedaykorea.com
onedaykorea.com

Festival Biele noci v Rusku

Festival Biele noci sa koná od mája do konca júla. Obsahuje rôzne vystúpenia ako balet, operu a rôzne hudobné podujatia. Najpopulárnejšou častou festival je oslava s názvom The Scarlet Sails, ktorá sa koná v ruskom Petrohrade. Je populárna kvôli úžasnému ohňostroju a ukončuje školský rok. Oslavuje ho viac ako milión ľudí.

blogs.wsj.com
blogs.wsj.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)