14 jednoduchých trikov a tipov, ktoré vám zachránia život pri nebezpečných situáciách z každodenného života

V modernom a rýchlom svete, v ktorom žijeme, na nás neustále číha mnoho záhad. Tieto triky vám však pomôžu k tomu, aby ste boli na každodenné nástrahy života vždy pripravení.

Advertisements

Denne sa na svete udeje mnoho nešťastí. Častokrát ľudia robia všetko pre to, aby im zabránili či im predišli, no osud si i tak vyberie svoju daň. Niekedy však stačí, aby boli ľudia lepšie informovaní, čo treba robiť v prípade nebezpečia, ktoré môže vzniknúť v každodennom živote, a všetko by dopadlo inak. V minulosti sme vám už niekoľko tipov a trikov, ktoré vám môžu zachrániť život ukázali, a dnes vám prinášame ďalšie.

Nepoužívajte mobil počas chôdze

Keď sa dnes prechádzate po ulici, vidíte mnoho prevažne mladých ľudí, ktorí kráčajú a popritom majú pohľad upriamený dolu, na svoje smartfóny. Odborníci hovoria, že chôdza a práca s telefónom je však pre ľudský mozog priveľké sústo. Nedokáže totiž naplno vnímať okolité prostredie a vzniká tak priestor na rôzne nehody, ktoré môžu skončiť veľmi škaredo.

triky-na-zachranu-zivota-1
brightside.me

Slepé body v aute

Slepé body v aute môžu spôsobiť veľké nepríjemnosti. Treba si preto čo najlepšie nastaviť spätné zrkadlá. Natočiť je ich potrebné tak, aby boli okraje auta sotva viditeľné, tak ako je to znázornené na obrázku. To je podľa odborníkov to najlepšie, čo z nich dokážete „vyžmýkať“.

triky-na-zachranu-zivota-2
brightside.me

Dobré oblečenie

To, že do chladného počasia sa treba dobre obliecť, nám naši rodičia vtĺkajú do hlavy už odmala, no mnoho ľudí na to postupom času i tak zabúda. Treba si uvedomiť, že vlhká pokožka stráca teplo oveľa rýchlejšie ako suchá, a teda nie je dobré ani to, keď to s oblečením preženiete. Najlepšie je zvoliť vzdušné materiály, ako napríklad vlna, ktoré vám nedovolia sa spotiť, aby ste svoje telo udržali čo najdlhšie v suchu. Vyvarovať by ste sa mali bavlne.

triky-na-zachranu-zivota-3
brightside.me

Nenafukujte si záchrannú vestu, kým ste v lietadle

Pri leteckom nešťastí, ktoré sa odohrá nad vodnou hladinou, si nikdy nenafukujte záchrannú vestu, kým ste ešte v lietadle. Spôsobilo by to to, že kým sa bude lietadlo napĺňať vodou, vás to vytlačí celkom k stropu lietadla, kde ostanete bez akejkoľvek možnosti na únik. S oblečenou vestou teda urobte všetko pre to, aby ste sa z lietadla dostali von (alebo vyplávali, ak je už naplnené vodou) a vestu nafúknite až potom.

Advertisements

triky-na-zachranu-zivota-4
brightside.me

Heimlichov manéver

Vdýchnutie cudzieho telesa nie je iba problémom malých detí, ale často sa to stáva aj dospelým. Najúčinnejšou zbraňou proti takémuto zapchatiu dýchacích ciest je naučiť sa známy Heimlichov manéver. Jednu ruku položte človeku tesne nad pupok. Druhou rukou uchopte tú prvú a silno potiahnite smerom nahor k hrudnému košu. Tlak, ktorý vytvoríte, musí byť dostatočne silný, aby predmet z človeka „vyletel“, a preto tento proces niekoľkokrát opakujte.

triky-na-zachranu-zivota-5
brightside.me

Lieky na alergiu

Ak cestujete, idete na výlet, služobnú cestu alebo kamkoľvek inde, vždy pri sebe majte lieky na alergiu. Nikdy totiž neviete kedy dostanete silnú alergickú reakciu na niečo, na čo ste alergickí. Môžete si dávať najväčší pozor a nehoda sa stane i tak.

triky-na-zachranu-zivota-6
brightside.me

Pravidlo troch

Ľudské telo nie je neobmedzené a má svoje limity. Na vaše základné potreby vám postačí zapamätať si pravidlo troch. Vo všeobecnosti totiž platí: 3 minúty bez vzduchu, 3 hodiny bez úkrytu v extrémnych klimatických podmienkach, 3 dni bez vody a 3 týždne bez jedla.

triky-na-zachranu-zivota-7
brightside.me

Oheň na panvici

Ak sa vám pri varení chytí rastlinný olej a panvica vám začne horieť, nikdy ju…Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements