Lukáš Mužla / / LifeHacking
V dnešnej dobe je internet plný rôznych článkov s tipmi a trikmi na všelijaké témy. Od šikovných receptov, cez triky, ako sa rýchlo pobaliť na dovolenku, tipy...

V dnešnej dobe je internet plný rôznych článkov s tipmi a trikmi na všelijaké témy. Od šikovných receptov, cez triky, ako sa rýchlo pobaliť na dovolenku, tipy na vylepšenie vášho bývania a mnoho, mnoho ďalších… Tento článok vám ale prináša skutočne dôležité a využiteľné triky, ktoré vám môžu zachrániť život. Na prvý pohľad sú to možno banálne veci, ale verte alebo nie, v momente keď ich budete naozaj potrebovať si na ne kvôli vážnosti situácie možno ani nespomeniete. Preto pozorne čítajte a každý jeden si poriadne vryte do pamäti.

tipy ktore zachrania zivot (6)
melbsmc.com

Vytočiť číslo na privolanie zložiek integrovaného záchranného systému 112 dokáže väčšina telefónov aj bez vloženej SIM karty.

tipy ktore zachrania zivot (11)
stylefrizz.com

Parfúm od Calvina Kleina Obsession vám môže zachrániť život pred levmi, gepardmi alebo tigrami. Vo voľnej prírode. Tieto šelmy ho totiž z duše neznášajú.

tipy ktore zachrania zivot (7)
delmonte.ph

Kokosové mlieko, ktoré je ešte stále v kokosovej škrupine môžete použiť ako náhradu fyziologického roztoku, ktorý sa používa najmä pri dehydratácii organizmu.

tipy ktore zachrania zivot (3)
flickr.com

Predpovedať počasie sa dá aj z obyčajnej šálky kávy. Vysoký tlak vzduchu ovplyvňuje bublinky na povrchu kávy. Takže ak sa bublinky nachádzajú v strede šálky je pravdepodobné, že sa blíži búrka.

Pokračovanie článku na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)