therichest.com

Smutnou skutočnosťou filmového priemyslu je to, že veľké percento ctižiadostivých hercov sa nikdy nestalo všeobecne známymi. Dokonca aj tí, ktorí mali to šťastie a ich filmová kariéra dosiahla maximum, okúsili moment trápnosti a vyskúšali si rolu, na ktorú s úsmevom spomína snáď každý fanúšik filmovej scény.

Tento zoznam prináša niekoľko slávnych hercov a ich najtrápnejšie momenty kariéry. Pre niektorých, sa môžu tieto filmové úlohy zdať trápne, iných pobavia. Herec však počas svojej kariéry musí prejsť aj takouto skúškou odvahy, a možno práve tento moment z neho urobil filmovú hviezdu. Veď posúďte sami.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mark Wahlberg – Boogie Nights

therichest.com

Prostredníctvom filmov ako sú 4 bratia a Americký sniper, sa Mark Wahlberg stal legitímnym hollywoodskym akčným hrdinom. Pravdepodobne je pre neho trápne pozrieť sa späť na svoje dni slávy, keď sa ako Eddie Adams stal členom zábavného priemyslu pre dospelých. Tento film obsahuje mnoho scén, ktoré môžeme označiť za komické. Vďaka internetu sa na nich dodnes baví obrovské množstvo fanúšikov. Napriek všetkému sa tento film stal jeho odrazovým mostíkom a Wahlberg ním odštartoval svoju hviezdnu kariéru.

Hugh Jackman – Oklahoma

therichest.com

Akčný hrdina odštartoval svoju kariéru ako sladký muzikálový herec. Jedno z prvých hereckých vystúpení si Jackman vyskúšal vo filme Oklahoma, kde predviedol skvostné tanečné a spevácke kreácie. Na tom by nebolo nič zvláštne, no spomínaný film nepreukazuje žiadnu mieru popularity.

Sylvester Stallone – The Party at Kitty and Studs

therichest.com

Ďalšia položka na našom zozname je jediná, ktorá sa objavuje v „tmavšom“ svetle filmového priemyslu. Zo samotného názvu tušíte, že išlo o film pre dospelých, kde vystupoval slávny herec Sylvester Stallone. V mnohých rozhovoroch sa snažil obhájiť tento filmový počin a tvrdil, že siahol po poslednej možnej voľbe kvôli nedostatku finančných zdrojov. Napriek jeho temnej minulosti sa hereckej kariéry nevzdal, a predstavil sa vo filme Rocky, ktorý odštartoval jeho filmovú mega kariéru.

Tara Reid – Sharknado

therichest.com

Čo je trápnejšie, než začať svoju hereckú kariéru vo filme s týmto názvom? Byť obsadený do série filmov s takýmto názvom! Tara Reid bola našťastie len „jedno rázová“ filmová hviezda, ktorá celú svoju kariéru zasvätila temnejším stránkam. Aj napriek zlému filmovému spracovaniu a scenáru, film dosiahol (negatívny) úspech a radí za do zoznamu najhorších filmových počinov storočia.

Robet Downey Jr. – The Shaggy Dog

therichest.com

Downey Jr. je uznávaný herec, ktorý sa pýši titulmi ako Iron Man, Sherlock Holmes či Tropic Thunder. Tí z vás, ktorí vyrastali na Disney Chanel, vedia aj o jeho horších filmových počinoch. Na začiatku roku 2000 sa objavil filme Shaggy Dog, kde si zahral rolu diabolského doktora. Uznávaný herec bol vedcom, ktorý transformoval Tima Allena do psa. V tomto filme sa objavuje množstvo sarkazmu typického pre Downeyho, takže ho môžeme brať s nadhľadom. Napriek tomuto filmu je Downey obľúbeným Tony Starkom a to mu nemožno odoprieť.

Mila Kunis – Family Guy

therichest.com

Slávna hollywoodska super star, začala svoju kariéru ako milá Jackie Burkhart v seriáli Tie roky sedemdesiate. To, čo však mnohí z vás nevedia je to, že krátko po tomto seriáli prepožičala svoj hlas opovrhovanej Meg vo Family Guy.

Dwayne Johnson – Tooth Fairy

therichest.com

Od jeho debutu na filmovom plátne ako Scorpion, možno nie je žiadny herec na takom monumentálnom vzostupe ako Dwayne „The Rock“ Johnson. Dokázal oživiť aj niekoľko filmových počinov, ako sú filmy Fast and the Furious a Journey. Napriek tomu aj tento herec má na rováši jeden neuveriteľný počin. Zahral si rolu vo filme Zubná víla. Áno, film je ešte horší než jeho názov. Herec je v mnohých scénach oblečený do „ťuťu“ sukničiek a scenár len pridáva na trápnosti. Zaujímavá filmová rola pre človeka, ktorý je viacnásobný majster WWE.

Jennifer Aniston – Leprechaun

therichest.com

Pokiaľ ide o hororové filmy, tento je vlastne celkom dobrý, no výber herečky dosť zvláštny. Privádza nás do rozpakov, že si práve Jennifer zahrala v nízko rozpočtovom filme tohto žánru. Napriek hrôzostrašným scénam herečka nakoniec prežila, no z pomedzi jej filmových rolí, je práve táto najtrápnejšia. Na skutočné výslnie ju vyšvihla rola v seriáli Priatelia, v ktorom bola neodolateľná.

Tim Curry – It!

therichest.com

Mnoho ľudí nenávidí klaunov. Sami nechápeme, prečo práve oni majú za úlohu baviť ľudí. Po hrôzostrašných bábikách je to asi druhý najstrašidelnejší tvor na planéte. Nemyslíte? Preto budete možno prekvapení, keď sa dozviete, že za tvárou strašidelného klauna vo filme It, stojí herec Tim Curry. Je známy svojou prácou v rozmanitom spektre divadelných, filmových a televíznych produkcií. Nikto by neveril, že sa z najzábavnejšej postavy doktora Franka vo filme N- Furter presunie k hororovému klaunovi, ktorý zabíja ľudí pre potešenie.

Emma Stone – Superbad

therichest.com

Relatívne neznáma herečka vo filme, ktorá sa odvtedy stala známou je Emma Stone. Celkový film nepôsobil až tak trápnym dojmom, no Emma sa vyjadrila, že to bola jej najtrápnejšia herecká úloha. Po svojom debute sa objavila vo filmoch ako The Rocker a House Bunny.

Kevin Bacon – Animal House

therichest.com

Iste mnohí z vás počuli o filme Animal House. V ňom si zahral Kevin Bacon veľmi nelichotivú postavu, vďaka ktorej si vyslúžil miesto v tomto zozname. Nepostretlo ho však také šťastie ako jeho hereckých kolegov, pretože tento film mu nezabezpečil kariérny úspech. Po filmovej prestávke získal rolu vo filme Piatok trinásteho, čo ho vynieslo na filmové výslnie.

Vin Diesel – The Iron Giant

therichest.com

Vin Diesel je známy pre svoju úlohu vo Fast and Furious, a tiež poskytol hlas pre Groota v nedávnych filmoch Guardians of the Galaxy. Svoj hlas prepožičal aj filmu The Iron Giant, ktorý možno nie je až tak známy. Iron Giant je príbeh mladého chlapca, ktorý uviazol uprostred konfliktného cudzieho územia. Hlas gigantov bol pôvodne elektronicky modulovaný, ale filmoví tvorcovia sa v rozhovore otvorili a povedali: „Vyžadovali sme hlboký, rezonančný a expresívny hlas, aby sme mohli začať.“ Tak bol najatý pre túto úlohu práve Vin Diesel. Tento film je dosť detinský a z celkového dojmu boli mnohí v rozpakoch.

Flea – The Wild Thornberrys

therichest.com

Konečná položka v tomto zozname dokazuje, že nemusíte byť herec na to, aby ste svoj hlas prepožičali trápnej postavičke. Michael Balzary, známy pod menom Flea, je basgitarista skupiny Red Hot Chili Peppers. Flea je mnohými považovaný za jedného z najtalentovanejších hudobníkov všetkých čias. To, čo ale viacerí z vás nevedia je, že poskytol hlas pre Donnieho, ktorého slovná zásoba bola na úrovni malého dieťaťa. Ak ste tento filme ešte nevideli, dobre ste urobili.

Pozri aj: 10 filmov, počas ktorých sa herci do seba počas natáčania skutočne zamilovali

interez.sk (Hana Dovcová) therichest.com

Najnovšie články