koso / / Zaujímavosti
Ak turisti navštívia hlavné metropoly sveta, často zavítajú iba do turistických oblastí. Známe atrakcie, múzeá a historické budovy. Iba malá časť ľudí si však...

Ak turisti navštívia hlavné metropoly sveta, často zavítajú iba do turistických oblastí. Známe atrakcie, múzeá a historické budovy. Iba malá časť ľudí si však uvedomuje, že v týchto pekných a udržiavaných oblastiach drvivá väčšina ľudí nežije. Tieto fotografie vám možno prinesú nový pohľad na tieto metropoly.

Hong Kong

imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com

Hong Kong je jedným z najväčších miest Číny a žije hlavne zahraničným obchodom. Má 7,3 milióna obyvateľov a je na 4. mieste v rebríčku hustoty obyvateľstva na kilometer štvorcový s počtom 6,349 obyv./km².

Tokio

mapio.net
mapio.net
muza-chan.net
muza-chan.net

V samotnom Tokiu žije viac ako 13 miliónov ľudí. S predmestiami a aglomeráciami okolitých miest, ako napríklad Jokohama alebo Kawasaki, tvorí najväčšiu konurbáciu (komplex niekoľkých miest alebo aglomerácií) a metropolitnú oblasť na svete, nazývanú Veľké Tokio (Greater Tokyo), kde žije viac ako 37 miliónov obyvateľov. Hustota obyvateľstva v Tokiu predstavuje 6 017,96 obyv./km². Viac o tomto meste sa dočítate tu.

Moskva

calvertjournal.com
calvertjournal.com
calvertjournal.com
calvertjournal.com

Moskva je hlavné mesto Ruska s počtom 12,1 milióna obyvateľov a s hustotou 4 822,09 obyv./km². Pochopiteľne je dôležitým dopravným uzlom v krajine a taktiež je centrom politického, ekonomického, kultúrneho a vzdelávacieho života.

Londýn

itv.com
itv.com
standard.co.uk
standard.co.uk

Londýn je hlavné a zároveň najväčšie mesto Anglicka a Spojeného kráľovstva s počtom obyvateľov 8 598 777 a s hustotou 5 285 obyv./km². Je to tiež najväčšie mesto a metropolitná zóna v Európe. V súčasnosti je pre svoju polohu a politické podmienky najvýznamnejším finančným centrom na celom svete. Londýn je spoločne s mestami New York, Tokio a Paríž označovaný ako jedno zo štyroch najdôležitejších miest sveta.

Atény

thousandwonders.net
thousandwonders.net

Soul

idontevenownatelevision.com
idontevenownatelevision.com
panoramio.com
panoramio.com

Soul je hlavné mesto Kórejskej republiky. S rozlohou len 611 km² patrí medzi najväčšie mestá na svete, pretože má aglomeráciu vyše 23.6 milióna obyvateľov. Hustota obyvateľstva je taktiež veľká, až 17 318,7 obyv./km².

Pokračovanie na ďalšej strane..

Barcelona

fineartamerica.com
fineartamerica.com

Barcelona je po Madride druhé najväčšie mesto Španielska. Samotné mesto má 1,7 milióna obyvateľov na rozlohe 101,4 km². Vrátane aglomerácie má mesto 4,2 milióna obyvateľov.

New York

mapio.net
mapio.net
marinachetner.com
marinachetner.com
domaincharter.com
domaincharter.com

New York, prezývaný aj veľké jablko, je najľudnatejšie mesto v USA a jeho metropolitná oblasť patrí medzi najľudnatejšie na svete, s počtom 8,5 milióna obyvateľov a v aglomerácii až 18,2 milióna. Hustota obyvateľstva sa v tomto meste vyšplhala  na 10 831,52 obyv./km²

Tallinn

wikimedia.org
wikimedia.org

Hlavné mesto Estónska, ktoré sa pýši najdôležitejším estónskym prístavom. Má 408 831 obyvateľov a hustotu obyvateľstva 2 568,03 obyv./km².

Dillí

eco-business.com
eco-business.com

Dillí je najväčšie mesto Indie. Má takmer 14 miliónov obyvateľov (v aglomerácii 15,3 mil.).

Rio de Janeiro

amira-wereldreis.reislogger.nl
amira-wereldreis.reislogger.nl

Rio je brazílske mesto bohaté na kultúru a zábavu. Jeho metropolitná oblasť má približne 11,8 milióna obyvateľov.

Paríž

bellomag.com
bellomag.com

Paríž je ďalším mestom označovaný ako jedno zo štyroch najdôležitejších miest sveta. Hlavné mesto Francúzska má približne 2,2 milióna obyvateľov vo vnútri mesta, no vo svojom blízkom okolí ďalších 10.5 milióna obyvateľov .

zdroj: interez.sk(Matej K.), brightside.me

0
Komentovať (0)