12 psích plemien, ktoré sa v priebehu rokov zmenili na nepoznanie kvôli vplyvu človeka

Advertisements

Psy žili bok po boku s ľuďmi po tisíce rokov. Aj keď sa môžeme len domnievať ako títo domáci miláčikovia vyzerali na samom začiatku, dnes ich môžeme aspoň porovnať s plemenami, ktoré žili pred sto rokmi. V pomerne krátkom čase sa niektoré plemená zmenili na nepoznanie, a to práve kvôli vplyvu človeka. Niektoré druhy „vyrástli“ do krásy a iné… No, možno nie až tak. Každopádne sú psíky stále najlepší priatelia človeka a sú našimi najlepšími parťákmi. Súhlasíte?

Anglický buldog

pes1
Robert Leighton / bulldogusa

Tento psík sa nám akosi zaguľatil. Rozšíril sa mu hrudník, skrátili sa mu nohy a tvár sa mu viac sploštila. Taktiež majú buldogy viac prebytočnej kože ako kedysi. Bohužiaľ, buldoci dnešnej modernej doby trpia radom zdravotných problémov a priemerná dĺžka života tohto plemena je šesť a štvrť roka.

Baset

pes2
Frank Townend Barton / Томасина

Telo Baseta sa zmenšilo a končatiny sa skrátili. Má taktiež oveľa dlhšie ušká. Na jeho koži môžete vidieť oveľa viac záhybov ako predtým.

Boxer

pes3
Mood210 / Friedrerich Roberth

Boxerom sa zmenila najmä tvár a proporcie tela.

Bulteriér

pes4
Lilly M / pinterest

Veľká zmena. Dnes títo psi majú veľmi odlišný tvar lebky ako pred sto rokmi. Tvár sa trochu zmenšila, no čeľuste sa výrazne predĺžili. Jeho telo je trochu zavalitejšie.

Westhighlandský biely teriér

pes5
W. E. Mason / Jjc249

Nájdite sedem rozdielov! Tento psík sa rokmi až tak nezmenil. Má o čosi dlhšiu a huňatejšiu srsť a podľa môjho názoru vyzerá viac roztomilejšie.

Doberman

pes6
Heinrich Sperling / Ilicivan

Títo psi sú o niečo menšie a majú hladšiu tvár. Mimochodom, nezmenila sa len stavba ich tela, ale zmenili sa aj niektoré jeho vlastnosti. V minulosti bolo toto plemeno veľmi agresívne.

Pokračovanie na ďalšej strane…Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements