12 pravidiel života, ktoré skutočne fungujú, ale im doteraz vôbec neveríme

brightside
Sú vám tieto pravidlá známe a používate ich vo svojom živote? Alebo len začnete?

Advertisements

Newtonov zákon znie takto: „Pre každú akciu existuje rovnaká a opačná reakcia.“ A to sa netýka len fyziky. V skutočnosti sa to isté vyskytuje aj v našom každodennom živote. Keď rozmýšľame, hovoríme alebo vykonávame akciu, prinášame do nej rovnakú silu, ktorá sa nám môže vrátiť. Tu je dvanásť pravidiel, ktoré Vás vedia urobiť šťastnejšími. 

1. Zákon o príčinách a dôsledkoch 

Všetko, čo v tomto vesmíre urobíme, sa k nám vždy vráti. Takže ak chceme vedieť milovať, mať skutočných priateľov a šťastie, potom v prvom rade musíme milovať tých blízko nás, byť dobrým priateľom a usilovať sa o šťastie iných.

2. Zákon stvorenia 

Kľúčom k harmonickému vnútornému životu je byť nezávislý od okolitého sveta a ostatných. Nie, neznamená to nemať ľudí rád. Aby sme niečo dosiahli, musíme byť sami sebou a obklopovať sa len takými ľuďmi a vecami, ktoré milujete a chcete vo svojom živote.

3. Zákon pokory

Nevieme zmeniť situáciu dovtedy, dokým ju neprijmeme. Ak vidíme všetkých ako nepriateľov, potom to znamená, že ešte nedokážeme prijať väčšie veci a skutočnosti, ktoré nám sú predpovedané.

pixabay
pixabay

4. Zákon rastu

Našou hlavnou úlohou na tomto svete je vyrásť a zmeniť sa na jednotlivcov, ktorí budú v druhých ľuďoch zanechávať nejakú stopu. Nemusíme sa nutne zamerať na zástupy ľudí, ktoré stretneme. Máme sa zamerať na danú dobu, ktorá je nám daná a na všetko, čo máme.

5.  Zákon zodpovednosti

Život je ako zrkadlo. Ak niečo nejde tak, ako má, znamená to len toľko, že aj v centre nás je niečo zle. Mali by sme zodpovednosť prevziať na seba a nie hľadať vinu medzi ostatnými.

pixabay
pixabay

6. Zákon prepojenia

Dokonca aj keď to, čo robíme, sa zdá byť bezvýznamné, je to dôležité a robíme to práve preto, lebo všetko so všetkým súvisí. Prvý krok nemôže byť viac dôležitý ako posledný a naopak, pretože oba majú zásadný význam na celej úlohe.

Advertisements

7. Zákon koncentrácie

Nemôžete myslieť na dve veci naraz. Ak hľadáte niečo dôležité, potom nezostane žiaden priestor pre hnev a chamtivosť.

8. Zákon prijatia

Naozaj rozumieme a prijmeme len to, čo sme pochopili. Ak veríme v niečo, čo je pravda, ale nie sme pripravení dokázať niečo,  znamená to, že máme len názor, ale nie vedomosti.

9. Zákon „Tu a Teraz“ 

Neustále otáčanie sa za minulosťou a sny o inej budúcnosti odvracajú našu pozornosť od toho, čo sa deje v prítomnosti. Staré modely správania a staré sny môžu narušiť našu cestu smerom k niečomu novému.

pixabay
pixabay

 10. Zákon zmeny

Minulosť sa bude opakovať stále, pokiaľ si z nej nevezmeme ponaučenie, ktoré nás zmení. Človek nemôže opakovať rovnaké chyby a očakávať iné dôsledky.

11. Zákon trpezlivosti a odmeny

Každá odmena vyžaduje námahu a skutočná radosť v živote prichádza, ak si uvedomíme, že musíme vydržať a na konci dosiahneme svoje ciele.

12. Zákon významu a inšpirácie

Dostávame len to, čo si zaslúžime. Skutočnú hodnotu niečoho pochopíme až v tedy, ak v nej uvidíme svoju snahu a energiu. Ale len ten, kto dáva ostatným, je schopný prijímať z každého dňa niečo inšpirujúce.

pixabay
pixabay

Budete sa teraz týmito zákonmi riadiť, aby sa váš život ubral tým správnym smerom?

interez.sk (Stella K.), brightside.meShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements