brightside

Sú vám tieto pravidlá známe a používate ich vo svojom živote? Alebo len začnete?

Newtonov zákon znie takto: „Pre každú akciu existuje rovnaká a opačná reakcia.“ A to sa netýka len fyziky. V skutočnosti sa to isté vyskytuje aj v našom každodennom živote. Keď rozmýšľame, hovoríme alebo vykonávame akciu, prinášame do nej rovnakú silu, ktorá sa nám môže vrátiť. Tu je dvanásť pravidiel, ktoré Vás vedia urobiť šťastnejšími. 

1. Zákon o príčinách a dôsledkoch 

Všetko, čo v tomto vesmíre urobíme, sa k nám vždy vráti. Takže ak chceme vedieť milovať, mať skutočných priateľov a šťastie, potom v prvom rade musíme milovať tých blízko nás, byť dobrým priateľom a usilovať sa o šťastie iných.

2. Zákon stvorenia 

Kľúčom k harmonickému vnútornému životu je byť nezávislý od okolitého sveta a ostatných. Nie, neznamená to nemať ľudí rád. Aby sme niečo dosiahli, musíme byť sami sebou a obklopovať sa len takými ľuďmi a vecami, ktoré milujete a chcete vo svojom živote.

3. Zákon pokory

Nevieme zmeniť situáciu dovtedy, dokým ju neprijmeme. Ak vidíme všetkých ako nepriateľov, potom to znamená, že ešte nedokážeme prijať väčšie veci a skutočnosti, ktoré nám sú predpovedané.

pixabay
pixabay

4. Zákon rastu

Našou hlavnou úlohou na tomto svete je vyrásť a zmeniť sa na jednotlivcov, ktorí budú v druhých ľuďoch zanechávať nejakú stopu. Nemusíme sa nutne zamerať na zástupy ľudí, ktoré stretneme. Máme sa zamerať na danú dobu, ktorá je nám daná a na všetko, čo máme.

5.  Zákon zodpovednosti

Život je ako zrkadlo. Ak niečo nejde tak, ako má, znamená to len toľko, že aj v centre nás je niečo zle. Mali by sme zodpovednosť prevziať na seba a nie hľadať vinu medzi ostatnými.

pixabay
pixabay

6. Zákon prepojenia

Dokonca aj keď to, čo robíme, sa zdá byť bezvýznamné, je to dôležité a robíme to práve preto, lebo všetko so všetkým súvisí. Prvý krok nemôže byť viac dôležitý ako posledný a naopak, pretože oba majú zásadný význam na celej úlohe.

7. Zákon koncentrácie

Nemôžete myslieť na dve veci naraz. Ak hľadáte niečo dôležité, potom nezostane žiaden priestor pre hnev a chamtivosť.

8. Zákon prijatia

Naozaj rozumieme a prijmeme len to, čo sme pochopili. Ak veríme v niečo, čo je pravda, ale nie sme pripravení dokázať niečo,  znamená to, že máme len názor, ale nie vedomosti.

9. Zákon „Tu a Teraz“ 

Neustále otáčanie sa za minulosťou a sny o inej budúcnosti odvracajú našu pozornosť od toho, čo sa deje v prítomnosti. Staré modely správania a staré sny môžu narušiť našu cestu smerom k niečomu novému.

pixabay
pixabay

 10. Zákon zmeny

Minulosť sa bude opakovať stále, pokiaľ si z nej nevezmeme ponaučenie, ktoré nás zmení. Človek nemôže opakovať rovnaké chyby a očakávať iné dôsledky.

11. Zákon trpezlivosti a odmeny

Každá odmena vyžaduje námahu a skutočná radosť v živote prichádza, ak si uvedomíme, že musíme vydržať a na konci dosiahneme svoje ciele.

12. Zákon významu a inšpirácie

Dostávame len to, čo si zaslúžime. Skutočnú hodnotu niečoho pochopíme až v tedy, ak v nej uvidíme svoju snahu a energiu. Ale len ten, kto dáva ostatným, je schopný prijímať z každého dňa niečo inšpirujúce.

pixabay
pixabay

Budete sa teraz týmito zákonmi riadiť, aby sa váš život ubral tým správnym smerom?

interez.sk (Stella K.), brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)