foto: eastnews, HBO

Počas sledovania vašich obľúbených filmov alebo seriálov si možno ani neuvedomujete vek hercov, ktorí hrajú hlavné a vedľajšie postavy. Mnohokrát sa však stáva, že študentov či mladých teenagerov hrajú v skutočnosti omnoho starší herci.

Obľúbené seriálové a filmové hviezdy si režiséri vyberajú najmä kvôli ich zručnostiam, ktoré nadobudli počas aktívnych rokov hrania. Práve kvôli tomu sa mnohokrát stáva, že herci stvárňujú filmové postavy, ktoré sú od nich omnoho mladšie. Nikto si to však ani len nevšimne vďaka profesionálnosti nielen daného herca či herečky, ale aj vďaka filmovému štábu, ktorý ich perfektne na rolu pripraví.

Andrew Garfield – Peter Parker

wikimedia.org

Mladý herec Andrew Garfield získal úlohu Petra Parkera vo filme Amazing Spider Man v roku 2012. V tomto filme hrá herec študenta, ktorý navštevuje strednú školu a má 15 rokov. V skutočnosti mal však herec v tom čase už 29 rokov. Keď si však pozriete film, sami zistíte, že Andrew zahral svoju úlohu perfektne a nikto by mu vyšší vek ani netipoval.

 Emilia Clarke – Daenerys Targaryen

flickr.com

Krásna herečka britského pôvodu sa zviditeľnila nielen vďaka seriálu Game of Thrones, ale aj vďaka niekoľkým filmom ako napríklad Me Before You. V známom seriáli Game of Thrones stvárnila Daenerys, ktorá mala na začiatku seriálu mala 13 rokov. Je to dosť veľký skok oproti tomu, koľko mala herečka v skutočnosti. V roku 2011 bol totižto jej vek 25 rokov.

Audrey Hepburn – Holly Golightly

wikimedia.org

Krásna Audrey Hepburn sa stala veľmi známou najmä vďaka klasike Breakfast at Tiffany’s. Film pochádza z roku 1961. Audrey stvárnila vo filme hlavnú predstaviteľku Holly, ktorá mala 18 rokov. V čase, keď sa film natáčal, mala herečka už 32 rokov.

Leonardo DiCaprio – Frank Abagnale

flickr.com

Oscarový herec Leonardo DiCaprio si takisto zahral omnoho mladšiu postavu. V roku 2002 natáčal film Catch Me If You Can, v ktorom stvárnil postavu Franka Abagnale. Fiktívna postava mala len 16 rokov, zatiaľ čo Leonardo mal v skutočnosti už 28.

Jennifer Lawrence – Katniss Everdeen

vimeo.com

V známej trilógií The Hunger Games, ktorá nadchla mnohých ľudí po celom svete, sa takisto predstavili hviezdy, ktoré boli staršie ako filmové role, ktoré hrali. Príkladom bola aj Jennifer Lawrence, ktorá pri natáčaní mala 24 rokov a fiktívna postava, ktorú hrala iba 16.

John Travolta – Danny Zuko

V staršej snímke s názvom Grease z roku 1978 si zahral známy herec John Travolta. V tomto čase mal lámač ženských sŕdc 24 rokov, no jeho filmová postava mala len 16.

Vivien Leigh – Scarlett O’Hara

wikimedia.org

Máme tu však ešte jeden starší film, Gone with the Wind,  ktorý sa natáčal už v roku 1939. Film sa považuje za jeden z najslávnejších z americkej tvorby, čomu svedčí aj jeho perfektné hodnotenie a výhra niekoľkých ocenení. V romantickej dráme si zahrala aj herečka Vivien Leight, ktorá mala v tom čase 26 rokov a stvárnila o desať rokov mladšiu hlavnú postavu.

Ralph Fiennes – Mikhail Rakitin

wikimedia.org

Herec, ktorého môžeme veľmi dobre poznať ako Voldemorta z filmov Harry Potter, sa objavil aj vo filme Two Women, ktorý sa natáčal v roku 2014. Vo filme, ktorý bol zasadený do minulého storočia, si Ralph zahral 30 ročného Mikhaila Rakitina. V roku 2014 mal Ralph v skutočnosti 51 rokov.

Sean Bean – Eddard Stark

wikimedia.org

Ďalší herec, ktorý zahviezdil v jednom z najpopulárnejších seriálov všetkých dôb Game of Thrones. Sean si tu zahral 35 ročného Eddarda Starka, pričom on sám mal už 52 rokov.

Jeff Bridges – Clu

wikimedia.org

Sci-fi film Tron: Legacy, ktorý si získal mnohých priaznivcov, sa natáčal v roku 2010. V tomto filme si zahral jednu z hlavných úloh aj Jeff Bridges. Jeho filmová postava mala približne 30 rokov, kým on sám mal už 61.

Barbra Streisand – Yentl

wikimedia.org

Ďalší, takisto veľký vekový rozdiel medzi skutočným predstaviteľom a filmovou postavou bol aj vo filme Yentl z roku 1983. Hlavnú úlohu si tu zahrala herečka Barbra Streisand, ktorá v tom čase mala 41 rokov a hlavná hrdinka, ktorú stvárnila, mala len 16.

Alan Rickman – Severus Snape

flickr.com

Talentovaný Alan, ktorý zomrel minulý rok, patril medzi najlepších hercov. To potvrdila aj samotná úloha Severusa Snapa vo filmoch o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi. Alan mal v skutočnosti 55 rokov, keď sa v roku 2001 natáčala prvá časť. Severus Snape mal 31.

Tom Hanks – Josh

flickr.com

Veľmi zaujímavú úlohu však musel zahrať aj Tom Hanks. V roku 1988, keď mal 32 rokov, prijal úlohu Josha vo filme Big. Hlavná postava bol 30 ročný muž s 12 ročným chlapcom žijúcim v jeho tele. Vďaka perfektnému výkonu Tom získal svoje prvé nominácie na Zlatý glóbus a Oscara.

Pozri aj: 10+ hercov, ktorí brilantne stvárnili postavy opačného pohlavia. Tieto hviezdy sú na nepoznanie

brightside.me
Uložiť článok

Najnovšie články