Foto: New Line Cinema, Sony Pictures

Mnoho hercov pre svoje viac či menej významné úlohy podstúpilo mnoho fyzických zmien. A tie vedia naozaj náročné.

Či už hovoríme o viac, alebo menej známych úlohách, určite je reč o populárnych hercoch. Aby nie, naozaj nie je jednoduché podstúpiť fyzickú zmenu a neskôr s ňou podávať skvelý výkon pred kamerou. Medzi majstrov transformácie patrí Christian Bale, ktorého váha stúpa a klesá nepochopiteľným spôsobom. Oholiť si hlavu, alebo zmeniť imidž je najmenej. Schudnúť kvôli úlohe 20 kg je už o čosi náročnejšie.

Z týchto hercov sa však stali na plátne opačné pohlavia a zvládli to maximálne precízne. Otca v sukni pozná pravdepodobne každý, v hlavnej úlohe s geniálnym Robinom Williamsom. Dnes vám však prinášame ešte trochu viac.

Angelina Jolie v Salt

Sony Pictures

Jolie si zahrala rolu agentky CIA, ktorú podozrievali so spoluprácou s ruskou inteligenciou. Vzhľadom k okolnostiam sa musela prezliecť za muža. Angelina strávila hodiny u kostyméra a pri nanášaní make-upu, aby dosiahla požadovaný efekt.

Eddie Redmayne v Danish Girl

Focus Features

Táto dráma je zasadená do 20. rokov minulého storočia a rozpráva príbeh umelca Einara Wegnera, ktorý pózoval pre svoju manželku ako žena. Nakoniec sa Einar rozhodol, že už viac nechce byť mužom a podstúpil prvú operáciu na zmenu pohlavia. Eddie Redmayne perfektne zahral obe role vo filme, ktorý je veľmi silný, filozofický a poetický zároveň.

Cillian Murphy v Breakfest on Pluto

Pathé Pictures

Breakfest on Pluto je film, ktorý je považovaný za vrcholné dielo Cilliana Murphyho. Jeho postava sa vyvíja od neatraktívneho tínedžera až po nádhernú blondínu.

Adam Sandler v Jack and Jill

Columbia Pictures

V komédii Jack and Jill hral Adam Sandler zamestnanca reklamnej agentúry, no zároveň aj svoju trafenú sestru, ktorá prichádza na návštevu a obracia jeho život hore nohami. Za úlohu v tomto filme získal Sandler získal ocenenie Zlatej Maliny za najhoršiu mužskú aj ženskú rolu.

Elle Fanning vo filme 3 Generations

The Weinstein Company

Elle Fanning zobrazuje v tomto filme tínedžerku, ktorá sa rozhodla zmeniť si pohlavie. So svojim prirodzeným ženským pôvabom dokázala naozaj obdivuhodne zobraziť mužskú rolu.

Hilary Swank v Boys Don’t Cry

Fox Searchlight

Ide o film založený na skutočných udalostiach s prvkami drámy. Postava, ktorú Hilary v tomto file zobrazila sa narodila ako žena, no cítila sa byť mužom už od ranného veku. Na to, aby sa herečka dokázala adaptovať na túto rolu rozhodla sa ostrihať si vlasy, začala cvičiť, aby jej telo vyzeralo viac mužne a dokonca aj žila počas celého mesiaca s imidžom muža. Hilary Swank získala za túto úlohu Oscara.

John Travolta v Hairspray

New Line Cinema

V tejto snímke hrá Travolta rolu Edny Turnblad, ktorá pracuje zo svojho domu ako práčka bielizne. Nikdy však nevychádza, pretože sa hanbí za svoju váhu. Vidieť Travoltu, ktorý väčšinou hrá úlohy drsňákov, v takejto úlohe, bolo viac než nečakané.

Amanda Bynes v She’s the Man

Rex Features

Táto rodinná komédia je voľnou adaptáciou divadelnej hry Twelfth Night a rozpráva príbeh o tom, aké je ťažké byť dvomi osobami naraz. Amanda hrá postavu dievčaťa menom Viola a svoje dvojča Sebastiana. Viola sa snaží dokázať svojmu bývalému priateľovi, že futbal nie je len mužská hra.

Patrick Swayze vo filme To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

Amblin Entertaiment

Swayze získal zlatý glóbus za úlohu v tomto filme, za najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Vo filme stvárnil postavu Miss Vida Boheme, ktorá bola takzvaná Drag Queen, teda muž, ktorý sa prezlieka za ženu s cieľom pobaviť publikum.

Tony Curtis and Jack Lemmon v Some Like it Hot (Niekto to rád horúce)

Mirisch Company

Jeden z najslávnejších filmov všetkých čias, ktorý snáď ani nepotrebuje bližšie predstavenie. Film zobrazuje príbeh dvoch muzikantov, ktorí boli donútení k tomu, aby predstierali, že sú ženy. Za tento film získal Jack Lemmon nomináciu na Oscara.

Dustin Hoffman v Tootsie

Columbia Pictures

Jeden z najzásadnejších Hoffmanových filmov, kde bol obsadený do úlohy neúspešného herca v tele úspešnej herečky.

Pozri aj: 10+ hercov, ktorí stvárnili detské podoby známych postáv. Podobajú sa na nich aj dnes?

brightside.me

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )