foto: wikimedia.org / wikimedia.org

Muži a ženy sa navzájom perfektne dopĺňajú. Keď si spolu rozumejú, dokážu spraviť naozaj veľké veci. Každý mocný muž má pri sebe partnerku, ktorá ho podporuje a pomáha mu pri každom rozhodovaní.

Určite ste už počuli výrok: „Za každým úspešným mužom stojí žena.“ Nie je to len nejaký výmysel. Každý mocný muž v histórií, na ktorého si spomeniete, mal manželku, ktorá ho podporovala a pomáhala mu v rozhodovaní. Rovnako na tom sú aj najhorší muži na svete, ktorí napáchali veľa zla. 

Jiang Qing: Manželka Mao Zedonga

wikimedia.org / wikimedia.org

Jiang Qing, ktorá bola prezývaná aj Madame Mao, sa narodila v roku 1914 v Číne. Okrem toho, že bola štvrtou ženou Mao Zedonga, revolučného vodcu Číny, bola takisto aj herečkou, dôležitou osobou v politike a nakoniec pracovala aj ako tajomníčka pre svojho manžela. Známa je najmä vďaka tomu, že sa snažila rozširovať komunistickú revolúciu takmer do všetkých oblastí spoločenského života. Mao Zedong a Jiang Qing sa zosobášili v roku 1949.

Eva Braun: Manželka Adolfa Hitlera

wikimedia.org / wikimedia.org

Eva Braun je známa najmä kvôli tomu, že bola manželkou Adolfa Hitlera. Narodila sa v Mníchove v roku 1912. Mala iba 17 rokov, keď sa s Hitlerom stretla poprvýkrát. Eva pracovala ako asistentka Hitlerovho fotografa. Široká verejnosť o ich vzťahu nevedela až do roku 1936, kedy sa ukázali spolu na zimných olympijských hrách. Zaujímavosťou je to, že tento pár bol zosobášený len 40 hodín. Po tejto krátkej dobe spáchali spolu samovraždu.

Safia Farkash: Manželka Muammara Gaddafiho

foto: Twitter
wikimedia.org

Safia Farkash bola manželkou známeho líbyjského vodcu Muammara Gaddafiho. O jej pôvode kolujú dva príbehy. Jeden hovorí o tom, že sa narodila v Líbyi a bola vyštudovaná zdravotná sestra. Druhý zas hovorí o tom, že sa narodila v Bosne a Hercegovine, a preto mala bosniansky a maďarský pôvod. Pravdu o jej pôvode sa možno nikdy nedozvieme, no pravdu o jej vzťahu so známym vodcom vieme. Stretli sa v roku 1970, kedy bol Gaddafi hospitalizovaný. Manželstvo im vydržalo 41 rokov a mali spolu sedem detí.

Amal al-Sadah: Manželka Usáma bin Ládina

foto: screen YouTube
wikimedia.org

Amal al-Sadah bola piatou manželkou bývalého vodcu Afganistanu a organizácie al-Káida, Usámu bin Ládina. Pochádzala z Jemenu a v roku 1999 sa vydala za Usámu. V tomto roku mala Amal len 18 rokov, pričom on mal už 44. Spolu mali jednu dcéru Safiyah. Okrem toho, že Amal bola manželkou, bola aj verným nasledovníkom svojho manžela. Keď dal Usáma svojim manželkám príležitosť opustiť Afganistan, Amal sa rozhodla, že ostane s ním.

Nadezhda Alliluyeva: Manželka Josepha Stalina

wikimedia.org / wikimedia.org

Nadezhda Alliluyeva sa narodila v Rusku v roku 1901. Jej rodina pomohla Stalinovi tak, že počas jeho exilu mu poskytli útočisko. Nadezhda sa prvýkrát stretla so Stalinom v roku 1911. Vtedy však bola ešte len dieťa. Po revolúcií v roku 1917 sa stala osobnou asistentkou Stalina a vydala sa za neho v roku 1919. Spolu mali dve deti. V roku 1932 spáchala samovraždu.

Sajida Talfah: Manželka Saddáma Husajna

wikimedia.org / wikimedia.org

Sajida Talfah bola jednou z troch manželiek Saddáma Husajna, ktorý bol vodcom v Iraku. Sajida sa narodila v roku 1940 a v roku 1958 si vzala Saddámu, ktorý bol aj jej bratrancom. Vzťah medzi nimi dvomi bol veľmi zložitý, a preto len málo ľudí v Iraku vedelo o existencií Sajidy. 

Ko Yong-hui: Manželka Kima Jong-il

wikimedia.org / wikimedia.org

Vzhľadom na to, že Severná Kórea je veľmi uzavretá, je len veľmi ťažké získať nejaké informácie. O Ko Yong-hui sa však pár informácií vie. Bola to manželka bývalého vodcu Severnej Kórey Kima Jong-il a matkou súčasného vodcu Kima Jong-un. Narodila sa v Japonsku. Ko a Kim sa stretli v roku 1972 a v roku 1981 sa im narodilo prvé dieťa. Predpokladá sa, že v roku 1984 sa narodil terajší vodca Kim Jong-un. Zomrela v roku 2004 na rakovinu prsníka.

Rachele Mussolini: Manželka Benita Mussoliniho

wikimedia.org / wikimedia.org

Rachele bola druhou manželkou Benita Mussoliniho, známeho talianskeho vodcu. Narodila sa v roku 1890 v Romagne. V roku 1915 sa zosobášili a mali spolu päť detí. Počas ich manželstva mal Mussolini niekoľko mileniek, čo však Rachele ignorovala. Podľa blízkych priateľov, Mussolini sa svojej ženy bál.

Khieu Ponnary: Manželka Pol Pota

wikimedia.org

Khieu Ponnary bola prvou manželkou bývalého vodcu Kambodže, Pol Pota. Khieu v roku 1940 získala bakalársky titul, vďaka čomu sa stala prvou Kambodžankou, ktorá získala tento titul. S Pol Potom sa stretli v Paríži, kde Khieu pracovala ako učiteľka na strednej škole. Pola podporovala, kým pripravoval revolúciu. Hneď po tom, ako sa dostal k moci, pracovala na chvíľku ako sekretárka. Od roku 1975 trpela na rôzne duševné choroby, najmä na schizofréniu. V roku 2003 zomrela.

Marie Henriette: Manželka Leopolda II 

wikimedia.org

Marie Henriette bola prvou manželkou belgického kráľa Leopolda II. Keď sa za neho vydala, bol ešte len princ. On mal totižto len 18 a ona 16 rokov. Kráľ chcel posilniť monarchiu, no nepodarilo sa mu to. Dôvod bol najmä ten, že v roku 1869, keď bol Leopold II. už kráľom, prišli o syna. Neskôr sa im podarilo mať dieťa, no bola to dcéra.

Pozri aj: Dovolenka v zahraničí by neexistovala. Takto by to vyzeralo, keby sa svet spojil do jednej krajiny

unbelievable-facts.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )