Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci, ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Svet je preplnený informáciami o všetkom, čo naša rozmanitá planéta ponúka. Je toho toľko, čo nevieme, o čom sme ešte nepočuli… My sa vám pokúsime pravidelne prinášať tie najväčšie zaujímavosti a fakty na rôzne témy, aby ste mohli nepretržite spoznávať všetko okolo vás. Ste zvedaví, o čom to bude tentokrát? Dnes sa pozrieme na zaujímavé fakty zo sveta, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári.

viralwomen.com
viralwomen.com

Vždy, keď sa v indickej dedine Piplantri narodí dievčatko, obyvatelia sa stretnú a na jej počesť zasadia 111 stromov.

pixabay.com
pixabay.com

Toto je Diego. 100-ročná korytnačka, ktorá zachránila svoj druh pred vyhynutím. Má až 800 potomkov.  

View post on imgur.com

V Japonsku sa nachádza park, v ktorom si vďaka malým otvorom môžete podať ruku s vydrami.

Podľa švajčiarskeho zákona sociálne zvieratá, ako napríklad morské prasiatka musia mať pri sebe “kamaráta”.  Ak vlastníte iba jedno morské prasiatko, je to považované za týranie zvierat a je to nezákonné.

quora.com
quora.com

Opatrovateľky, ktoré sa starajú o pandy majú ročný plat 32 000 dolárov, majú zadarmo stravu, ubytovanie a cestovanie a strávia 365 dní v roku hraním sa s pandími mláďatami.

Pugedon
Pugedon

V Istanbule sa nachádzajú automaty, ktoré dávajú túlavým psom vodu a jedlo, ak do nich hodíte prázdnu plastovú fľašu, ktorá sa dá recyklovať.

pixabay.com
pixabay.com

Jeden pár poslal pozvánku na ich svadbu anglickej kráľovnej Elizabeth II ako žart. Kráľovná na svadbu naozaj prišla.

facebook.com/Elkmont's Hound Dog Half
facebook.com/Elkmont’s Hound Dog Half

Lovecký pes v Alabame išiel von z domu, aby sa vycikal a nechtiac sa zapojil do maratónu. Skončil na 7. mieste.  

khanabadoshsrikant.wordpress.com
khanabadoshsrikant.wordpress.com

Bojovník za životné prostredie Jadav Payeng začal sadiť stromy na neúrodnej piesočnatej pôde v Indii v roku 1979. Vtedy mal len 16 rokov a dnes žije v lese, ktorý si sám zasadil. Les má rozlohu 1300 akrov a je taktiež domovom nosorožcov, tigrov, jeleňov, opíc a slonov. Viac sa môžete dočítať tu. 

oddballthemovie.com.au
oddballthemovie.com.au

Pri pobreží Austrálie existuje ostrov, na ktorom chránia psy kolóniu tučniakov, aby ich neulovili líšky. Kolónia malých tučniakov bola do roku 2006 na pokraji vyhynutia, keď boli na ich ochranu nasadené tieto trénované psy.

Ktorý fakt sa vám páčil najviac? Podeľte sa o váš názor v komentároch.

Pozri aj: 10 mýtov, s ktorým sa stretávame každý deň, no nie sú vôbec pravdivé

interez.sk (košo), boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)