koso / / Série
Prednedávnom sme vám priniesli zopár zaujímavostí o Leonardovi DiCapriovi. Teraz vám prinášame ďalšieho zaujímavého muža z Hollywoodu, ktorý má v sebe viac, než si...

Prednedávnom sme vám priniesli zopár zaujímavostí o Leonardovi DiCapriovi. Teraz vám prinášame ďalšieho zaujímavého muža z Hollywoodu, ktorý má v sebe viac, než si myslíte. Volá sa Will Smith a začal svoju kariéru ako rapper, z čoho sa dostal až k herectvu. Mal vlastný seriál a vyhral mnoho ocenení. V tejto dobe patrí medzi najslávnejších a najlepšie zarábajúcich ľudí Hollywoodu. No nie je ako všetci ostatní herci. Ak neveríte, čítajte ďalej, možno zmeníte názor.

cloudfront.net
cloudfront.net

Musíš niekde začať, hlavne začni.

Jednu z najdôležitejších lekcií, ktoré Will Smith dostal, bola od jeho otca, keď mal 12 rokov. Jeho otec zbúral prednú stenu jeho obchodu a povedal Willovi a jeho bratovi, aby ju znovu postavili. Táto úloha im prišla nemožná. Keď Will Smith tento príbeh rozprával, povedal “Len som sklonil hlavu a položil prvú tehlu tak dobre, ako som ju položiť mohol, a na ňu ďalšiu…” Trvalo im rok a pol kým ju postavili, no zvládli to a stojí tam do dnes. Keď ju dokončili, ich otec im povedal: “A nikdy mi nehovorte, že je niečo, čo nedokážete spraviť.”

Začiatok v hudbe

Smith začal svoju hip-hopovú kariéru spolu so svojím kamarátom z detstva a vytvorili duo DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Získali si aj kritikov a vyhrali ich prvú cenu Grammy v kategórii Rap s ich pesničkou “Summertime”.

[youtube Kr0tTbTbmVA 720 410]

Nie vždy bol slávny a bohatý

V roku 1990 sa ocitol Will Smith na mizine, keď bol dlžný americkej vláde 2,8 milióna dolárov. Zachránila ho zmluva s televíznou stanicou NBC, ktorá založila sitkom s názvom The Fresh Prince of Bel-Air, v ktorom hral. V tomto momente jeho sláva rýchlo stúpala a seriál sa točil skoro 6 rokov.

i.ytimg.com
i.ytimg.com

Prečo sa chcel stať Will Smith slávnym?

“Keď som mal 15 rokov, podviedla ma priateľka. Od toho momentu sa mi zmenilo myslenie a odvtedy som sa chcel stať najslávnejším zabávačom na svete.” Ak to budete chcieť niekedy vrátiť svojej ex, staňte sa filmovou hviezdou, určite to potom bude ľutovať.

Získal mnohé ocenenia a bol nominovaný na Oscara

Bol prvý hip-hopový spevák, ktorý bol nominovaný na cenu akadémie, Oscara. Prvýkrát bol nominovaný v roku 2001 za rolu vo filme Ali, no nakoniec si sošku odniesol domov Denzel Washington za film Training Day. Druhú nomináciu získal za film The Pursuit of Happiness/Šťastie na dosah, v ktorom stvárnil hlavnú postavu Chrisa Gardnera, no sošku si tiež neodniesol domov, namiesto neho ju vyhral Forest Whitaker za film Posledný škótsky kráľ.

lovelace-media.imgix.net
lovelace-media.imgix.net

Ďalej bol Will smith nominovaný na štyri Zlaté glóbusy a vyhral štyri ceny Grammy.

Odmietol rolu v Matrixe

Will Smith odmietol rolu Nea vo filme The Matrix (1999). Namiesto toho vzal rolu vo filme “Wild Wild West”, z čoho sa nakoniec stal obrovský prepadák.

moviepilot.com
moviepilot.com

Postoj k životu

Will Smith je veľmi pozitívna osoba. „Ak mi dáte problém, ja vám dám riešenie. Proste milujem život. To je pocit, ktorý sa nedá predstierať. Som šťastný každý deň. Myslím si, že aj kamera dokáže cítiť, že to čo robím, robím rád a som šťastný.“

cbsradionews.com
cbsradionews.com

0
Komentovať (0)