koso / / Série
Leonardo DiCaprio je bezpochyby jeden z najznámejších mužov v Hollywoode. Bol na televíznych obrazovkách po celom svete v seriáloch a filmoch už od svojho detstva a...

Leonardo DiCaprio je bezpochyby jeden z najznámejších mužov v Hollywoode. Bol na televíznych obrazovkách po celom svete v seriáloch a filmoch už od svojho detstva a časom si vyvinul priaznivú povesť medzi mužskými a ženskými fanúšikmi. Poznáte ho z filmových hitov ako Titanic, Veľký Gatsby alebo nedávny Vlk z Wall Street. Väčšina z vás asi počula, že randí s modelkami a užíva si život. No v každom je niečo viac a Leonardo takisto nie je výnimkou.

Bojovník za našu planétu

designntrend.com
designntrend.com

Leo rád pomáha ľuďom ako len môže a je jedným z najväčších darcov pre charitu v Hollywoode. Venuje sa aj prírode a prispieva rôznym nadáciám po celom svete. Usporiadal aukciu pre charitu, kde sa mu podarilo vydražiť skoro 32 miliónov dolárov. Daroval $61 000 pre práva gayov a 3 milióny dolárov na záchranu tigrov v Nepále. Taktiež daroval milióny dolárov pre záchranu oceánov. Jeho nadácia darovala dokopy viac ako 15 miliónov dolárov na rôzne environmentálne projekty.

Leonardo DiCaprio má dcéru

tumblr.com
tumblr.com

Aj keď Leonardo Dicaprio vlastné deti zatiaľ nemá, oficiálne už otcom je. Počas natáčania filmu Krvavý diamant pracoval s 24 sirotami z dediny v Mozambiku. Tieto deti sú siroty v dôsledku vojen a rôznych chorôb, ktoré pretrvávali v krajine celé roky. Leonardo s deťmi strávil nejaký čas a naviazal sa hlavne na jedno dievča a kvôli spomienkam sa ju neskôr rozhodol adoptovať. Nevychováva ju, no posiela jej peniaze na život a jedlo a pravidelne jej voláva, aby ostali v kontakte.

Gesto pre obeť Titanicu

newsimg.bbc.co.uk
newsimg.bbc.co.uk

Keď sa Leonardo a Kate dozvedeli, že Millvina Dean, posledná žijúca osoba, ktorá prežila potopenie Titanicu, musela predať svoje cennosti, aby mohla zaplatiť za pobyt v domove dôchodcov, rozhodli sa jej finančne pomôcť, aby si už o podobné veci nemusela robiť starosť.

Internet a jeho Oscar

abc.net.au
abc.net.au

V roku 2016 na 88. ročníku udeľovania ceny Akadémie (Oscar) vyhral Leonardo Dicaprio svojho prvého oscara za rolu vo filme The Revenant. Na túto cenu už dlho čakal, z čoho mali ľudia na internete dlhodobú zábavu. Keď vyhral, na sociálnej sieti Twitter sa tento moment zapísal do histórie, ako najviac “tweetovaný” moment z Oscarov s 440 000 tweetmi za minútu.

Už sme spomínali, že sa Leo venuje charite a boji za našu planétu. Keď vyhral svojho prvého Oscara, po tom, ako poďakoval ľuďom, ktorí pracovali na filme The Revenant, a ktorí mu pomohli v kariére, využil túto chvíľu, aby svetu pripomenul klimatické zmeny, ktorým čelíme.

Nikdy nebral drogy

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Aj keď možno pôsobí ako človek, ktorý žije búrlivým životom, opak je pravdou a magazínu Los Angeles Times povedal, že drogy nikdy nebral. Toto interview sa uskutočnilo v časoch, keď do kín prichádzal film The Wolf of Wall Street (Vlk z Wall Street), kde jeho postava užívala drogy. Na túto rolu mal dokonca expertov na drogy, ktorí ho učili, ako má zahrať, že je pod vplyvom drog.

Pokračovanie na ďalšej strane..



Komentovať (0)