koso / / LifeHacking
“Keby som…” Tieto slová si povie skoro každý z nás o 10 rokov, keď sa spätne pozrie na svoj život. V dnešnej dobe upadajú...

“Keby som…” Tieto slová si povie skoro každý z nás o 10 rokov, keď sa spätne pozrie na svoj život. V dnešnej dobe upadajú mnohí ľudia do depresií, nevedia sa rozhodovať, váhajú a snažia sa byť perfektní. Veľa vecí potom oľutujeme, že sme nespravili inak. Preto vám prinášame zopár prípadov, ktoré sa  zvyknú často ľutovať.

Pretvarovať sa, aby ste zapôsobili na druhých

linkedin.com
linkedin.com

Ak sa budete neustále pretvarovať, teda nebudete sami sebou, po čase sa môže stať, že pod vašou “maskou” už nebude nič. Ak strávite priveľa času premýšľaním nad tým, aký majú na vás všetci názor alebo kým ľudia chcú aby ste boli, zabudnete na to, kto v skutočnosti ste. Preto by ste sa nemali báť toho, že sa niekomu nezapáčite a lámať si nad tým hlavu. Pritom sami niekedy viete, aké to je, keď je niekto k vám úprimný a je dobrým priateľom, a naopak, aké to je, keď tomu tak nie je.

Nekonečné čakanie na zajtrajšok

Zajtra

Jeden z najväčších problémov dnešnej doby. Každému sa zdá, že čas plynie voľáko rýchlo. Problém je, že si vždy myslíte, že máte ešte kopec času na to, aby ste niečo spravili. No raz sa zobudíte a zistíte, že už nemáte dostatok času na to, aby ste spravili všetko to, čo ste vždy chceli. Keď sa takto zobudíte, nasledujú len dve možnosti, čo spraviť. Prvou možnosťou by bolo aspoň to skúsiť a pustiť sa do práce, druhá je, že si nájdete zopár výhovoriek, prečo to nechať znovu tak a pozriete si najnovšiu časť seriálu, napríklad Hry o Tróny.

Byť lenivý a nič so sebou nerobiť

svenskakex.tumblr.com
svenskakex.tumblr.com

Ďalšia obľúbená činnosť v posledných rokoch. Prokrastinácia. Mladí ľudia upadajú často do tohto stavu, čo vôbec nie je dobré. Ak totiž čakáte, že k vám príde neuveriteľná šanca z čista jasna, nedočkáte sa. Musíte si robiť šance vy sami a prevziať zodpovednosť a kontrolu nad svojim životom. Možno svet potrebuje práve vás.

Nechať niekoho zmeniť vaše sny (za jeho).

Jednou z najväčších výziev v našom živote je zistiť, kto vlastne ste, čo sa vám páči a čo vás baví, teda “nájsť sa”. Ďalším ťažkým krokom je byť spokojný s tým, čo o sebe zistíte, no dobré je byť k sebe úprimný a určiť si svoje ciele a sny. Ak mate vo svojom okolí ľudí, ktorí s vami nesúhlasia, je to len dobre. Znamená to totiž, že si stojíte za svojim. Niekedy sa rozhodnete urobiť veci, ktoré iní pokladajú za šialené alebo hlúpe, no ak sa vás tá vec nadchne až stratíte pojem o čase, určite ste urobili dobré rozhodnutie.

Držať sa blízko negatívnych ľudí

interez negativita_compressed

Nenechajte ľudí s negatívnym prístupom k všetkému aby sa vám dostali do hlavy. Dávajte si pozor na ľudí vo svojom blízkom okolí, pretože vás pravdepodobne ovplyvňujú viac, než si myslíte. Berte na vedomie, že udržovanie vzťahov s negatívnymi osobami je vaša vlastná voľba, nie je to povinnosť.

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)