Foto: Artem Suhovoi/Kulibin-TV

Matej Mensatoris / / Now U Know
Poznáte tieto triky pre váš smartfón?

Nosíme ich vo vreckách, používame ich na telefonovanie, posielanie správ a prezeranie internetu. Avšak to je len zlomok funkcií, ktoré nám poskytujú naše smartfóny. Neustály pokrok a inovácie, ktoré prichádzajú doslova z mesiaca na mesiac, nám často ani neumožňujú zachytiť všetko, čo nám tieto elektronické zariadenia ponúkajú. Preto vám dnes prinášame týchto 10 trikov určených pre smartfóny s operačným systémom Android, o ktorých ste možno dodnes netušili.

Klonovanie aplikácií

brightside.me

V najnovších verziách Androidu sa nachádza funkcia klonovania aplikácií. Tú využijete najmä v takom prípade, ak používate viacero účtov v rámci jednej aplikácie. Ak sa napríklad prihlasujete na Facebook pod viacerými kontami, môžete mať jednu aplikáciu Facebook rozdelenú na viacero, a tak sa pohodlne prihlasujete pomocou dvoch či viacerých klonov aplikácie do viacerých účtov a nemusíte riešiť odhlasovanie sa a prepínanie.

Sťahovanie hudby a videí z Youtube

Pixabay

Aj v predvolených aplikáciách od Google sa nachádza možnosť sťahovať hudbu a videá z Youtube, no v obchode Google Play nájdete veľké množstvo aplikácií, ktoré to dokážu ešte jednoduchšie. Vďaka tomu si môžete pozrieť svoje obľúbené videá aj bez prístupu k internetu, čo ocenia rozhodne mnohí.

Použitie smartfónu ako digitálna váha

techbang

Na niektorých moderných smartfónoch dokážete pomocou príslušnej aplikácie vážiť hmotnosť menších predmetov. Nainštalujete si aplikáciu, nakalibrujete a môžete vážiť drobné predmety, napríklad mince. Na internete bez väčších problémov nájdete presné hmotnosti mincí, a tak si presnosť aplikácie môžete jednoducho overiť.

Dve okná na jednej obrazovke

updatu

Niektoré smartfóny podporujú funkciu rozdelenia obrazovky a zobrazenia dvoch samostatných okien. Môžete tak napríklad čítať e-knihu a súčasne mať zapnutý prekladací slovník, ak ju čítate v cudzom jazyku a potrebujete si niektoré výrazy preložiť.

Núdzový režim

marineford

Mnohé smartfóny majú v sebe funkciu núdzového či tiesňového režimu. Ten aktivujete podržaním tlačidla napájania a zvolenia tejto možnosti. V tomto režime sa obmedzia funkcie telefónu a predĺži sa výdrž batérie.

Používanie offline máp

Pixabay

Používanie online máp vám môže odkrojiť veľké množstvo mobilných dát. Je preto často lepšie stiahnuť si do smartfónu mapy v offline podobe, a potom ich počas cesty využiť. Vďaka tomu sa nemusíte obávať prečerpania mobilných dát.

Platba telefónom

google-wallet android
Pomocou funkcie NFC môžete váš smartfón využívať ako platobnú kartu. Prepojte si vašu bankomatovú kartu so smartfónom a môžete takto platiť bezkontaktne, bez nutnosti používania karty.

Skener

Pixabay

Vďaka fotoaparátu vo vašom smartfóne môžete naskenovať rôzne dokumenty alebo fotografie. Stiahnete si aplikáciu a pomocou nej dokument zaznamenáte a rozhodnete, čo s ním urobiť – môžete ho nahrať do cloudu či uložiť ako PDF dokument.

Rozšírené vyhľadávanie

Pixabay

Použitím aplikácie Google Googles môžete vyhľadávanie povýšiť o úroveň vyššie. Namiesto písania kľúčových slov jednoducho odfotografujete, to čo vás zaujíma a Google Googles sa už postará o zbytok.

Prepojte si smartfóny

Maurizio Pesce

Väčšina smartfónov podporuje funkciu OTG, vďaka ktorej dokážete pomocou káblika prepojiť dva smartfóny či jeden smartfón s iným periferným zariadením – tlačiarňou alebo aj obyčajným USB kľúčom. Vďaka tomu sa z vášho smartfónu stane plnohodnotný kancelársky nástroj. Prenos či práca s dokumentami bude tak oveľa jednoduchšia.

Pozri aj: Čo sa stane, ak si v lietadle počas letu nedáte mobil do režimu v lietadle?

brightside.me
0
Komentovať (0)