wittyfeed.com

Na začiatku letu je všetkým cestujúcim oznámené, že si na mobilnom telefóne majú zvoliť režim "v lietadle".

Uvažovali ste niekedy nad tým, prečo je to tak? Možno ak tak neurobíte, mohli by ste rušiť komunikáciu medzi lietadlom a prevádzkou, ktorá zo zeme riadi let a spôsobiť haváriu. Ale nie, to je len mýtus. Čo sa teda v skutočnosti stane?

Čo vlastne režim v lietadle znamená?

rezimvlietadle1
flipboard.com

Takýto režim vypne všetky možnosti komunikácie na vašom Iphone, Androide, alebo na akomkoľvek mobilnom telefóne a zariadení, ktoré používate. Znemožní vám to využívať wifi, bluetooth, a aj GPS služby.

Režim „v lietadle“ je zapnutý vtedy, ak sa vám na displeji zobrazí ikona malého lietadielka.

rezimvlietadle2
youtube.com

Niektoré lety však majú vo svojej ponuke aj pripojenie na wifi, takže sa môžete na internet pripojiť aj keď máte zvolený režim „v lietadle“.

rezimvlietadle3
giphy.com

S režimom „v lietadle“ taktiež šetríte batériu.

rezimvlietadle4
wittyfeed.com

Možno ste už počuli nepríjemné zvuky, zvyčajne vychádzajúce z rádia, keď máte v blízkosti mobilný telefón a niekto vám telefonuje. Takýto zvuk počujú piloti z rádia v kabíne, keď si nezvolíte režim „v lietadle“ na svojom mobilnom telefóne. Nie je to nejako obzvlášť nebezpečné, no určite to musí byť otravné. Predstavte si, že takýto zvuk sa vám ozýva do slúchadiel, zatiaľ čo prijímate dôležité informácie, ktoré sa týkajú letu.

rezimvlietadle
eandt.theiet.org

Aj niektoré notebooky už majú možnosť prepnúť ich do režimu „v lietadle“.

rezimvlietadle6
superuser.com

Nikdy nezabúdajte počas letu prepnúť svoj režim. Budete na to na začiatku upozornení a vrámci svojej bezpečnosti, ale aj bezpečnosti ostatných pasažierov, tak určite urobte. Predsa nebudete „vyrývať“ do niekoho, kto práve pilotuje lietadlo, v ktorom sedíte aj vy.

Pozri aj: Vedeli ste, prečo majú letušky vždy ruky za chrbtom počas toho, ako na palube vítajú cestujúcich?

theladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)