Foto: Chicago Tribune/dailymail.co.uk

Fotografovanie sa stalo súčasťou našich životov. Asi neexistuje deň bez toho, aby sme nevytiahli mobily či fotoaparáty a nespravili jednu selfie. Zachytiť ten správny okamih, ktorý trvá len pár sekúnd je naozaj veľmi ťažké, no niekedy je to len zhoda náhod a vyjde fotografia, na ktorej sa baví každý.

Snom každého fotografa je zachytiť situáciu, ktorá by bola buď zábavná alebo niečím zaujímavá. Vďaka tomu, že fotiť môžeme už naozaj všetkým a nielen fotoaparátom, nevšedné snímky môžeme vidieť úplne všade. Či už sú to náhodne odfotografované snímky alebo sa na to človek za objektívom dlhšie pripravuje, mnohokrát stoja za to a obletia celý svet.

Padajúce pivo

Chicago Tribune

Síce v roku 1959 ľudia ešte nemali mobily a fotilo sa len zriedkakedy, raz za čas sa podarilo spraviť perfektnú fotku, na ktorej sa zabával úplne každý. Rovnako to bolo 2. októbra roku 1959, kedy Los Angeles Dodgers hrali proti Chicago White Sox v Chicagu. Hra už bola v plnom prúde, keď odrazu lopta letela cez celé ihrisko až do hľadiska. Tam sedel aj fanúšik Melvin Piehl, výkonný riaditeľ spoločnosti na výrobu motorového oleja, ktorý sa snažil zachytiť letiacu loptu a náhodne pustil pohár s pivom, ktorý držal. Obsah pohára sa tak automaticky vylial na hlavu jedného z hráčov, ktorý stál pod tribúnou. Tento perfektný moment náhodne zachytil fotograf John Raymond.

Úder do hlavy

Julian H. Gonzalez

Niektoré športy môžu byť veľmi nebezpečné nielen pre hráčov, ale aj pre samotných fanúšikov. Určite by vám to potvrdil aj sám guvernér Michiganu Rick Snyder. Ten chcel v roku 2012 stráviť oddychový deň so svojou ženou sledovaním basketbalu. Počas druhej polovice sa hráč Mitch McGary pošmykol a spadol rovno pred guvernéra, ktorého takmer zasiahol svojou nohou. Túto fotografiu zachytil fotograf Julian H. Gonzalez, ktorý ju okamžite uverejnil hneď na niekoľkých sociálnych sieťach.

Pád družičky

imgur.com

Na svadbách sa deje skoro všetko, no takúto situáciu ste asi ešte nikde nevideli. Na prvý pohľad na fotke nie je nič zvláštne. Keď sa však pozriete lepšie, uvidíte za nevestou družičku, ktorá leží na zemi zatiaľ čo sa ostatní radujú z novomanželov. Presne vtedy, keď kňaz povedal, aby sa ženích s nevestou pobozkali, sestra ženícha omdlela. Dôvodom bolo najmä veľké teplo v kostole a dehydratácia. Síce vyzerala situácia veľmi vážne, o nejaký čas sa na nej všetci už len dobre zabávajú.

Dúha a blesk

Birk Möbius

Nemeckému fotografovi sa podarila perfektná fotka, ktorá bola výsledkom čistej náhody. Pri prvom pohľade sa zdá, že zachytil „len“ blesk pretínajúci dúhu, no keď sa pozriete lepšie, môžete si všimnúť, že blesk zasiahol aj Boeing 777, ktorý letel okolo dúhy. Lietadlo pristálo vo Frankfurte a neboli hlásené žiadne problémy spôsobené zásahom blesku.

Najvzácnejšia svadobná fotografia

Justin Tibbitts

Nie každý manželský pár sa môže pochváliť takou fotografiou akú má Katherine a Greg Cresci. Perfektnú snímku im vytvoril fotograf Justin Tibbitts. Svadba sa konala v roku 2016, kedy sa odrazu strhla búrka. Mnohí by to považovali za nešťastie, no profesionálny fotograf sa snažil vyťažiť zo situácie čo najviac. Vzal novomanželov von a zatiaľ čo jeho asistent osvetľoval pár z jednej strany, fotograf čakal, kým sa objaví blesk na oblohe. Po niekoľkých minútach čakania sa blesk na oblohe naozaj objavil a fotograf spravil niekoľko záberov. Zachytil tak krásnu bleskovú scenériu, vďaka čomu sa fotka stala jednou z najvzácnejších.

Balón Darth Varder nad budovou vlády

Adam Shirley

Niekedy je pri fotografovaní najdôležitejší uhol pohľadu. Rovnako to bolo aj pri fotografií, ktorá sa podarila v roku 2013. Nemusíte sa báť, nie je to skutočný Dart Varder, ktorý by sa snažil zničiť budovu vlády v Austrálií. Bol to teplovzdušný balón, ktorý mal ukončiť storočné oslavy mesta. Zhodou náhod sa dostal do takej pozície, že na fotografií vyzerá, akoby stál za budovou.

Silný úder

dailymail.co.uk

Bojové športy sú veľmi nebezpečné, no niekedy aj zaujímavé. Stáva sa to najmä vtedy, keď fotograf dokáže zachytiť správny moment. Rovnako to bolo aj v roku 2015, kedy Victor Nibrega z Brazílie a Philip Mulpeter z Írska súťažili o majstrovský titul. Počas zápasu dostal Mulpeter veľmi nepekný úder do boku. Nielen vďaka silnému úderu, ale aj veľkému tetovaniu, ktoré má na chrbte, sa stala fotografia veľmi populárnou a obletela celý internetový svet.

Lietajúci medvedík čistotný

J. C. Rice

U nás máme problémy s myšami a potkanmi, v Spojených štátoch majú problémy napríklad s medvedíkmi čistotnými. V jeden deň prišiel majiteľ do svojho kaderníckeho salónu, keď uvidel, že sú na zemi parochne a v celej miestnosti je neporiadok. Odrazu si všimol nevítaného návštevníka, ktorý celý tento incident spáchal. Okamžite preto zavolal políciu. O pár minút prišli štyria policajti, ktorí sa snažili medvedíka spacifikovať pomocou cukríkov marshmallows a pasce. Po veľkom úsilí sa policajtom podarilo zviera nakoniec chytiť, no medzitým stihli spraviť aj viacero fotografií, medzi ktorými sa nachádza aj jedna, kde medvedík doslova lieta.

Blesk, ktorý udrel do Sochy slobody

Jay Fine

Fotografia, kedy sochu slobody zasiahne blesk, nebola žiadnou náhodou. Päťdesiatsedem ročný fotograf trpezlivo čakal na blesk a to nie obyčajný, ktorý pretne oblohu, ale taký ktorý udrie rovno do Sochy slobody. Jeho dvojhodinové čakanie však stálo za to. Urobil 150 záberov, na ktorých nakoniec našiel to, čo chcel. Sám fotograf neskôr priznal, že niečo takéto sa stane len raz za život a je to snímka, ktorú nikdy predtým nevidel.

Daj päť!

Jeff Warren

Fotograf Marco Queral strávil sedemnásť rokov fotografovaním zaujímavých situácií. Na konte má niekoľko pozoruhodných fotografií, medzi ktoré patrí aj  táto s veľrybou. Niekoľko rokov sa totižto Marco venuje aj potápaniu. Raz, pri skúmaní podmorského sveta v južnom Pacifiku sa fotograf dostal do neuveriteľnej blízkosti s veľrybou. Počas tohto stretnutia spravil niekoľko fotografií, no musel byť veľmi opatrný, pretože veľryba by ho dokázala zabiť jedným šmahom plutvy.

Pozri aj: 15+ skvelo načasovaných fotografií, ktoré boli zachytené len sekundu pred pohromou

unbelievable-facts.com
Uložiť článok

Najnovšie články