10 rozprávkových ciest vlakom, ktoré budete chcieť absolvovať aj vy. Nechýba ani slovenská

vlaky title2

Keď porovnáme cestovanie vlakom, autom, či lietadlom, vlak jednoznačne vyhráva, ak sa jedná o uvoľnený štýl jazdy, kde môžete pohodlne sedieť, oddychovať a kochať sa výhľadom. Našťastie sú niektoré najkrajšie svetové destinácie zároveň aj tie najkrajšie vlakové jazdy alebo teda cesty, pričom niektoré môžu trvať len niekoľko hodín, iné aj niekoľko dní. Pozrite si tie najkrajšie trasy, kde môžete vidieť od oranžových púští, cez zelené pralesy, aj zasnežené vrcholky hôr. 

Hiram Bingham Orient Express

Začiatočný bod: Cuzco, Peru

Koncový bod: Machu Picchu

vlak18
Belmond.com
vlak 3
TravelAdept.com, Inkas.com

Machu Picchu a Cuzco sú dva najnavštevovanejšie turistické ciele v Peru a cesta Orient Expressom je zároveň aj najlepší spôsob, ako tieto miesta navštíviť. Keď vlak vyrazí z koloniálneho mesta Cuzco do hôr Ánd a do Machu Picchu, môžete vidieť drsné hory zahalené v hmle, rozľahlé farmy, ktoré sa za slnečného dňa rozprestierajú na horskej strane a v diaľke dokonca vidíte aj zrúcaninu Machu Picchu.

Železnica Talyllyn

Začiatočný bod: Tywyn, Wales

Koncový bod: Nant Gwernol, Wales

vlak17
Peter Trimming
vlak 4
Tallyn Railway, Wikimedia

Železnica Talyllyn nesľubuje rozsiahle výhľady na obrovské hory alebo dlhú cestu po krajine. Dočkáte sa však jazdy, ktorá bude plná histórie. Táto krátka trať má len približne 12 kilometrov a rozprestiera sa medzi hlbokými lesmi a taktiež prejdete aj pomedzi waleské útesy. Čo stojí za zmienku, je to, že koľajnice sú v dobrom stave a cestujete starou parnou lokomotívou, takže si túto očarujúcu cestu zamilujete.

Rocky Mountaineer

Začiatočný bod: Banff, Kanada

Koncový bod: Vancouver, Kanada

vlak16
Siren Communications
vlak 5
TravelsKite, Tom Ayres

Národný park Banff je miesto, ktoré vyzerá ako raj na Zemi. Táto trať vedie popri prírodnom parku a dostanete sa až na západné pobrežie Vancouveru, pričom urobíte prierez najkrajšími kanadskými skalnatými horami. Recenzie sú skvelé a jedálenský servis vo vagónoch naozaj vynikajúci.

Rovos Rail “Pýcha Afriky”

vlak15
The Pretty Blog
vlak 6
House of Travel, Victoria-Falls

Neexistuje lepší spôsob ako zažiť Južnú Afriku na vlastnej koži, než vybrať sa na výlet vlakom po Rovos Rail. Táto železničná linka sa skladá z luxusných vozňov, ktoré vás vrátia späť niekedy do roku 1920. Trasa zahŕňa prechod z Kapského mesta do Durbanu až k Viktóriiným vodopádom a do mesta Dar es Salaam v Tanzánii. Okrem historického šarmu sa tu vynikajúco najete a nájdete tu aj dlhú vínnu kartu s tými najlepšími fľaškami vína. Je ľahké pochopiť, prečo sa táto trať radí medzi 23 najlepších železničných tratí na svete.

Amtrak Adirondack

Vzdialenosť: približne 613 kilometrov

Začiatočný bod: New York City

Koncový bod: Montreal, Quebec, Kanada

vlak14
Nerail.org
vlak 7
RailPictures.net, Amtrak Agent Support

Iste, táto trať je pomalšia ako napríklad Oregon Trail, no tomu sa ľahko vyrovnajú dychberúce výhľady na údolie rieky Hudson a okolité hory. Vlak je pravidelne k dispozícii a táto trať sa radí medzi svetových top 10 najkrajších vlakových trás.

Pokračovanie na ďalšej strane…Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)