w-dog.net

Chceli by ste sa cez leto vybrať na nejaké veľmi originálne miesto? Možno vás inšpirujeme. V dnešnom článku vám prinášame prehľad tých najkrajších stromových tunelov...

Chceli by ste sa cez leto vybrať na nejaké veľmi originálne miesto? Možno vás inšpirujeme. V dnešnom článku vám prinášame prehľad tých najkrajších stromových tunelov a alejí, ktoré môžete nájsť naprieč celým svetom. Súvislé rady stromov, ktoré obkolesujú zvyčajne malé cestičky a chodníky vytvárajú tunely v ktorých prechádzka pôsobí upokojujúco a dokonale relaxačne. A keď si uvedomíte, že mnohé z vysadených stromov majú často aj vyše 200 rokov, okrem pokoja a relaxu pocítite aj silný rešpekt a obdiv k prírode a k jej úžasným výtvorom.

Tunel lásky, Klevan, Ukrajina

oddcities.com
oddcities.com

Tunel lásky na Ukrajine vznikol vlastne náhodou. Je tvorený vegetáciou ktorá je obrastená okolo koľají po ktorých jazdí vlak so zásobami materiálu do neďalekého závodu. Vďaka tomu, že tadiaľ prechádza niekoľkokrát za deň, vegetácia sa prispôsobila rozmerom vlaku a vznikol takýto nádherný tunel. Pomenovanie tunel lásky získal kvôli povere, že želania milencov, ktorí cez tunel prechádzajú, sa splnia.

Vistériový tunel, Kitakyushu, Japonsko

4.bp.blogspot.com
4.bp.blogspot.com

Tento tunel sa nachádza v záhrade Kawachi Fuji v meste Kitakyushu, asi 6 hodín cesty od Tokia. Záhrada ponúka množstvo krásnych stromov a kvetinovej výzdoby, no najväčšiu pozornosť púta tunel tvorený kvetmi vistérie. Keď sú v máji a v júni v plnom kvete, prechádzka popod nimi pripomína prechádzku do rozprávky.

Tunel z gingka, Tokio, Japonsko

galleryofshea.com
galleryofshea.com

Napriek tomu, že Tokio má povesť zaľudneného a preplnené mesta, kde sa ľudia tlačia ako sardinky, nachádza sa tu veľa parkov, otvorených priestranstiev a botanických záhrad. V parku, blízko pri významnej svätyni cisára Meiji Jingu, sa nachádza takýto nádherný tunel vytvorený  zo stromov obľúbeného  gingka. Najkrajší je na jeseň, keď sa celá alej ponorí do nádhernej žltej farby, čo vytvára priam až mystický nádych.

Žakarandová cesta, Pretória, Juhoafrická republika

simplysouthafrica.files.wordpress.com
simplysouthafrica.files.wordpress.com

Juhoafrická Pretória býva nazývaná tiež mestom žakarand, a to vďaka tisícom týchto stromov, ktoré nájdete prakticky všade. Tieto nádherné stromy s fialovými kvetmi kvitnú v novembri, teda uprostred leta na južnej pologuli. Celé mesto je lemované týmito stromami, no najkrajšia alej je na ulici Old Church. Tu sú stromy tak blízko seba, že vytvárajú tunel tvorený miliónmi drobných fialových kvetov.

Tunel z tisov, Aberglasney, Carmarthenshire, Wales

quicklocs.com
quicklocs.com

Mysticky pôsobiaci tunel je vytvorený z tisov, z ktorých mnohé majú vyše 200 rokov. Niektoré boli zámerne ohýbané, aby vytvorili oblúk. Tunel je situovaný pri starodávnom dome z 15. storočia. Asi nikoho neprekvapí, keď napíšeme, že podľa mnohých povier a legiend môžete  v dome a občas aj v tomto tuneli zahliadnuť ducha Thomasa Phillipsa, jedného z bývalých majiteľov domu.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Príbehy
0
Komentovať (0)