Pixabay

Stella / / Série
Vždy ste si mysli, že ste superhrdina a máte magické schopnosti, keď ste zaspali na gauči a zobudili sa ráno vo svojej posteli? Čomu všetkému ste ešte ako deti verili?

Keď ste boli deti, verili ste, že pesnička od MC Hammera „U Can’t Touch This“ bola varovanie pre deti, aby sa nehrali s kladivom? Mysleli ste si, že deti prináša bocian? Alebo ste si mysleli, že mesiac bol urobený z ľadu a mohol prísť iba v noci, lebo ak by prišiel cez deň, Slnko by ho roztopilo? Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali áno, tak tento zoznam je práve pre vás. Čomu všetkému sme verili a čo sme si mysleli?


Môj otec bol manažér miestnej firmy. Jedného dňa prišiel domov a povedal, že musel niekoho vyhodiť. V mojej štvorročnej mysli som si predstavil, ako môj otec berie zlého zamestnanca ďaleko od firmy, hodí ho do jamy plnej čerstvého betónu a necháva ho tam. Nemal som ani tušenie, že hovoril iba o tom, že niekto už viac vo firme nemôže pracovať. A celkom som ani neriešil to, že by bol môj otec sériový vrah. Veď otcovia nerobia nikdy nič zlé.


Vždy, keď som pozeral televíziu a videl som, ako muž prenasleduje nejakú ženu, myslel som len na to, prečo jej nepomôže kameraman.


Dlhý čas som si myslel, že som si vzal rodinnú kamarátku. Spomínam si, ako som mal asi tri roky, obliekli ma do obleku a šiel som s týmto dievčaťom uličkou. Keď som mal  deväť, zistil som, že to bola svadba môjho bratranca a ja som kráčal uličkou preto, lebo som niesol prstene a ona niesla kvety.


Myslel som si, že som špeciálny a raz stretnem dievča, ktoré ma bude milovať pre to, kto som. Ďakujem veľmi pekne mami.


Myslel som si, že keď mi povedali „tvoj penis ešte porastie“, znamenalo to, že mi narastie viac penisov, keď vyrastiem. Neviete si predstaviť to, ako vyzerali obrázky môjho dedka, ktoré som nakreslil.


Že bieli ľudia vylučovali biele… Ehm… No veď viete… Som Afroameričan, takže si môžete predstaviť, prečo som mal taký zmätok.


V období, keď som sa začala dostávať do puberty, sme dostali mopslíka. Niekoľko týždňov po tom, čo sme ho dostali, sa mi na tele začali objavovať blond chlpy. Hneď som mala neskutočný strach z toho, že sa pomaly mením na mopslíka. Tiež to ovplyvnilo môj vzťah ku psíkovi, lebo rovnako ako som ho milovala, stále som si myslela, že sa naňho začínam pomaly meniť. Keď sme sa na hodine biológie učili o puberte, uvedomila som si, že sa na žiadneho mopslíka nemením.


Keď som bola dieťa, myslela som si, že naša mačka sa volá „Von alebo dnu“.


Myslela som si, že ženy otehotnejú vo chvíli, keď sa k nim chlapec priblíži príliš blízko. Raz sme pozerali rozprávku Zvonár u Matky Božej a ja som kričala celú cestu domov, pretože som si myslela, že som otehotnela s Quasimodom a budem mať škaredé dieťa.


Veril som v to, že učitelia bývajú v škole.


Myslel som si, že som tajný agent mimozemšťanov a mám svoju vlastnú televíznu show pre ľudí z „mojej domovskej planéty“. Každú sobotu som im doslova rozprával celý priebeh môjho dňa, od ráno do večera, vysvetľoval som im, ako funguje Zem a prosil som ich: „Prosím, prosím, prosím príďte a zoberte ma späť domov“. Toto všetko som robil do svojich ôsmych rokov a moja mama mala skoro všetky epizódy tejto televíznej show na kazete.


Veril som, že žijem v stredovekom Anglicku.


Keď som bol malý chlapec, myslel som si, že psy a mačky boli toho istého druhu; psy boli muži a mačky boli ženy. Keď som mal sedem rokov zostal som v šoku, keď som zistil, že môj pes bude mať malé.


Myslel som si, že ľudia s veľkými zadkami iba pridlho držali svoje ehm…


Keď som mal štyri roky, bola moja mama tehotná. Mali sme menšiu autonehodu, po ktorej musela ísť moja mama ihneď rodiť. Asi do tretieho ročníka som si myslel, že najprv musíte mať autonehodu, a až tak budete mať dieťa.


Kedysi som si myslel, že ľudia sa smiali vo svojich obývačkách pri rôznych zábavných reláciách, a to je dôvod, prečo ich počujeme smiať sa v televíznych show.


Mojich prvých osem rokov som strávila v Rusku, kde sa o veciach ako „sex“ nikdy nehovorilo. Výsledkom toho bolo to, že som o tom nevedela vôbec nič. Myslela som si, že deti prichádzajú na svet preto, lebo máte niekoho veľmi radi. V prvej triede na základnej škole som sa silno zamilovala do svojho spolužiaka. Po určitom čase som si myslela, že sa vo mne začalo tvarovať dieťa.


Presvedčil som sám seba, že moje sliny fungujú ako narkotiká pre čokoládové zajačiky, a tak nemusia cítiť bolesť pri tom, keď ich budem jesť. Starostlivo som im olizoval uši, potom som chvíľu počkaj, kým sa narkotikum vstrebe a až potom som ich zjedol.


Myslela som si, že muži sú tehotní s chlapcami a ženy sú tehotné s dievčatami.


Skutočný príbeh: Keď som bol dieťa, myslel som si, že pesnička od MC Hammera „U Can’t Touch This“ bolo varovanie pre deti, aby sa nehrali s kladivom.


Keď som mala päť rokov, myslela som si, že pred sto rokmi bolo všetko čierno-biele. Oblečenie, budovy, hocičo. Všetko bolo iba kvôli čierno-bielym fotografiám.


Myslel som si, že všetci počujeme rovnaké veci, ale pre každého znejú inak. Napríklad, ak niekto zo Španielska povedal „Hola“, jeho anglický priateľ počul „Hello“.


Veril som v to, že sex musíme mať iba v nemocnici a doktori sa na nás budú pozerať. Veril som tomu do svojich trinástich rokov.Myslel som si, že mesiac je z ľadu, a preto vychádza len v noci, lebo ak by vyšiel cez deň, roztopilo by ho slnko.


Keď som mala asi štyri roky, naša učiteľka v škôlke nám povedala, že na ďalší týždeň budeme mať požiarne cvičenie a prídu k nám hasiči. Bála som sa, pretože som si myslela, že našu škôlku podpália, aby nás naučili, čo robiť ak sa ocitneme v naozajstnom ohni, a nebola som si istá, či si budú hasiči vedieť poradiť s ohňom pred tým, než všetko zničí.


Nie ja, ale môj malý brat veril v to, že keď vyrastie, môže sa z neho stať zmrzlinárske auto. Nie zmrzlinár, ale zmrzlinárske auto.


Verila som v to, že každé dieťa sa rodí s nejakým prístrojom/nástrojom, ktoré bude symbolizovať , čím sa stane, keď vyrastú. Napríklad, ak by ste sa mali stať doktorom, narodíte sa so stetoskopom, ktorý vám lekári budú držať do vtedy, pokým nevyrastiete.


Myslel som si, že každá skupina, ktorej pesničky hrajú v rádiu, tieto pesničky hrá naživo. Každá skupina – či už Backstreet boys alebo Elvis.


Raz ako dieťa som počula, ako si moja mama prdla a tak som sa jej opýtala, či to bola ona. Povedala mi: „Nie, matky stratili schopnosť prdieť.“ Dlhú dobu som jej verila a nemohla sa dočkať chvíle, keď sa aj ja stanem mamou.


Vždy, keď som uvidel chlapov, ktorí mali nohavice stiahnuté až príliš nízko, myslel som si, že ich penisy boli veľmi dlhé a to je dôvod, prečo nosili takto nohavice.


Verila som, že existuje špagetová farma. Stále, keď sme prechádzali okolo polí, kde rástlo seno, otec mi vravel, že to je špagetová farma.


Myslela som si, že sex je to, keď sa dvaja bozkávajú nahí. Vždy to bolo všetko, čo som videla v televízii, keď mala ísť nejaká nevhodná scénka a moji rodičia mi povedali „Nepozeraj!“. Keď som mala konečne rozhovor s mojimi rodičmi, a otec mi povedal o spermiách a o tom, ako sa robia deti. Zľakla som sa a kričala „To ide do úst?!“. Stále som si totiž myslela, že hovoria o bozkávaní.


Myslel som si, že veľké protizvukové bariéry pri cestách majú udržať slony. Myslel som si to preto, lebo takto mi vysvetlil ich funkciu môj otec.


Keď som bola malá, myslela som si, že vtáky majú dôležité stretnutie vždy, keď sedia na elektrickom kábli.


Vždy som veril tomu, že moji prarodičia boli veľmi múdri a predvídaví, keď dali môjmu dedkovi meno „Dedko“.


Moja predstava o jedení bola taká, že všetko jedlo, ktoré sme zjedli, putovalo dolu do nôh a potom pomaly zapĺňalo celé telo.


Myslel som si, že všetky deti žijúce vo Veľkej Británii musia aspoň raz za ich život vypiť s kráľovnou čaj.


Keď som bola malá, moja staršia sestra mi povedala, aby som sa vždy zdravila a bola milá k figurínam vo výkladoch, lebo aj oni boli ľudia.


Kedysi som si myslel, že keď dieťa nosilo okuliare, muselo byť múdre. To neznamenalo, že deti, ktoré ich nenosili neboli múdre, ale tie, ktoré ich mali, boli jasným príkladom múdreho dieťaťa.


Verili ste niektorým veciam aj vy? Alebo čomu ste verili vy, keď ste boli malí? Zaujímavé na to tom je to, ako si deti vedia všetky veci vysvetliť po svojom.

Pozri aj: 10+ najstrašidelnejších hlášok, ktoré povedali deti svojim rodičom

interez.sk (Stella K.),  boredpanda.com
0
Komentovať (0)