Foto: wikimedia.org/wikimedia.org

Matej Mensatoris / / Série
To, že sú títo ľudia miliardári, ešte neznamená, že sú vo všetkom dokonalí. Práve naopak.

Všetkých nás učia, že vzdelanie je kľúčom k úspechu. A v štatistickom ponímaní je to naozaj tak. Avšak diplom automaticky neznamená úspech. Dokazuje to mnoho úspešných ľudí, ktorých vzdelanie nie je nijako prevratné. To z nich ale nerobí outsiderov, práve naopak. Pozrite si teraz prehľad týchto celosvetových miliardárov, ktorých vzdelanie nenapovedá, že by mali byť úspešní, avšak opak je pravdou. 

Richard Branson – nedokončená stredná škola

wikimedia.org

Zakladateľ Virgin Records uvádza, že škola ho nebavila a so štúdiom sa veľmi trápil. Preto vo veku 16 rokov so školou definitívne skončil a odišiel do Londýna. Tam založil svoj prvý časopis a neskôr vydavateľstvo Virgin. Dnes je z Richarda Bransona miliardár a veľký humanista.

Ingvar Kamprad – stredná škola

wikimedia.org

Ingvar Kamprad založil celosvetovo známu spoločnosť IKEA vo veku iba 17 rokov. Miliardár neuvažoval o vysokej škole aj kvôli tomu, že trpí dyslexiou.

Henry Ford- stredná škola

wikimedia.org

Mladý Henry Ford nebol zo škôl veľmi nadšený. Jediné, čo ho zaujímalo boli stroje. Vo veku 16 rokov ušiel z domu do Detroitu, kde začal pôsobiť ako pomocný automechanik.

Michael S. Dell – 1 rok na vysokej škole

flickr.com

Zakladateľ Dell Technologies začal zarábať svoje prvé peniaze, keď mal iba 12 rokov. Predával noviny. Počas svojho štúdia založil počítačovú firmu Dell. Univerzitu opustil vo veku 19 rokov, aby sa mohol naplno venovať firme.

Li Ka-shing – nedokončená stredná škola

wikimedia.org

Jeden z najbohatších ľudí na svete odišiel zo školy, keď mal iba 12 rokov a začal pracovať v továrni na výrobu umelých kvetín. Keď mal 22 rokov založil Cheung Kong company, ktorá v súčasnosti pokrýva mnohé oblasti – od realít až po IT technológie.

Bill Gates – 2 roky na vysokej škole

wikimedia.org

Síce má Bill Gates diplom z Harvardu, dostal ho až v roku 2007 a to len preto, že orgány univerzity sa rozhodli vzdať mu tak hold. V skutočnosti Gates na Harvarde študoval iba dva roky, a potom univerzitu opustil.

Larry Ellison – 2 roky na vysokej škole

wikimedia.org

Zakladateľ spoločnosti softvérovej spoločnosti Oracle sa snažil na vysokej škole uspieť dokonca dvakrát, obidva pokusy mu ale nevyšli. Rok študoval na univerzite v Chicagu a dva roky na univerzite v Illinois.

John D. Rockefeller – trojmesačný kurz

wikimedia.org

jeden z najbohatších ľudí v histórii získal prvý zárobok, keď mal iba 7 rokov. Keď mal 13, už vtedy požičiaval peniaze známym a inkasoval za to úroky. Po skončení strednej školy nastúpil na univerzitu, no veľmi rýchlo ju opustil.

Amancio Ortega – nedokončená stredná škola

how-rich.org

Tvorca a majiteľ značky Zara ukončil svoje štúdium vo veku 13 rokov a začal pracovať ako poslíček v obchode s oblečením. Ortega otvoril svoj prvý obchod v roku 1975. Dnes sa nachádza na popredných miestach v zoznamoch najbohatších ľudí na svete.

Mark Zuckerberg – dva roky na vysokej škole

wikimedia.org

Najmladší miliardár v našom zozname. Aj keď Facebook založil na Harvarde, nikdy ho nedokončil a po vytvorení úspešnej sociálnej siete sa jej začal naplno venovať. Na Harvarde študoval psychológiu.

Pozri aj: 10+ bežných vecí, ktoré stoja šialene veľa

brightside.me

0
Komentovať (0)