Foto: europeanbathrooms.com, toiletpaper.com.au

Mar­ke­ting v súčas­nos­ti hýbe sve­tom, a tak sa výrob­co­via sna­žia vyho­vieť naozaj kaž­dé­mu.

Naprí­klad pre mili­oná­rov ponú­ka­jú naj­bež­nej­šie veci s doty­kom luxu­su za úpl­ne šia­le­né sumy, len aby napl­ni­li ich požia­dav­ku. No čo, v dneš­nej dobe plnej mili­oná­rov sa niet čomu čudo­vať, že sú ochot­ní míňať penia­ze na úpl­ne zby­toč­né veci. 

Mentolová pasta- 90 €

Aj keď to vyzerá, že na zubnej paste nemôže byť nič špeciálne. Avšak spoločnosť TheOdent navrhla zubnú pastu, ktorá obsahuje jedinečnú patentovanú zložku Rennou, ktorá po prvom použití posilňuje a chráni zuby počas celého dňa.

 theodent.myshopify.com

Záchodová doska- 270€

Ručne vyrobená záchodová doska z uhlíkových vlákien sa nedá prehliadnuť. Prírodný a ľahký materiál bol použitý na vyrobenie tejto dosky v obmedzenom množstve od spoločnosti Carbon Fiber Gear. Teraz si už videl/a všetko ?

carbonfibergear.com

Slúchadla- 570 €

Hovorí sa, že hudba znie oveľa lepšie cez slúchadla Gold Striker, pretože máš v ušiach skutočné 24-karátove zlato.

 goldstriker.co.uk

Vlnené ponožky- 1 060 €

Vlnené ponožky od spoločnosti FALKE boli vyrobené v limitovanej edícii iba 10ks. Ponožky sú vyrobené z vlny. Vlna použitá na výrobu týchto ponožiek sa považuje za najdrahšiu na svete.

falke.com

Lampa v tvare mraku- 3 000 €

Tento oblak je dizajnová lampa od spoločnosti Kaufman Mercantile, ktorá nielen že osvetľuje miestnosť, ale vydáva aj typické zvuky búrky ako hrom a dážď. Môžeš si tiež vybrať jas a farbu.

 kaufmann-mercantile.com

Kuchynsý nôž- 4 820 €

Tento kuchynský nôž od firmy Nesmuk je neuveriteľné drahý a cenný. Čepeľ je vyrobená z uhlíkovej ocele, rukoväť z brezy a obruč zo striebra. Nôž je balený v koženom púzdre v lakovanej krabici s povrchovou úpravou a balenie obsahuje aj špeciálny olej na nože.

nesmuk-shop.com

Ceruzka- 12 000 €

Nemecká spoločnosť Faber – Castell uviedla na svoje narodeniny na prvý pohľad jednoduchú ceruzku. Pravda je však iná, nakoľko ceruzka je vyrobená z cédra a vrchnák je vyrobený z bieleho zlata s 3 diamantmi.

luxurylaunches.com

Monopoly- 12 700 €

Tak populárne a tak drahé. Firma Zontik sa rozhodla pokryť hraciu dosku kožou a všetky nápisy vpísať zlatom a všetky hracie kúsky zo striebra. Skutočná pastva pre oči aj dušu pre tých, ktorí milujú luxus v každom detaile.

zontikgames.com

 iPhone 7- 23 120 €

Stuart Huges je klenotník z Liverpoolu, ktorý vlastnými rukami vytvoril neuveriteľne drahý kus obľúbeného smartfónu. Jeho telo je vyrobené z 24-karátového zlata.

stuarthughes.com

Žiletka- 90 000 €

A čo tak kúpiť si žiletku značky Zafirro? Tá cena nie je vtip, pretože rukoväť je vyrobená z kovu, ktorý je možné nájsť len v kusoch meteoritu. Pokiaľ ide o čepele, tak tie sú vyrobené z bieleho zafíru a otočné kolíky sú z platiny.

zafirro.com

Toaletný papier- 1 393 700 €

Tento papier od firmy Toilet Paper Man je vyrobený z 24-karátového zlata, čomu zodpovedá aj jeho cena. Austrálska spoločnosť je pripravená predávať jeden kotúč za skutočne šialenú sumu a ako bonus dostaneš fľašu šampanského, aby si mohol/a osláviť svoju naozaj „užitočnú“ insvetíciu.

toiletpaper.com.au

Čajník- 2 700 000 €

„Obyčajný“ čajník od Chitra Collection. Je vyrobený zo zlata a zdobený 1 500 ks diamantmi a 500 rubínmi. Kedže existuje niekoľko potenciálnych kupcov, tak je možné, že táto cena ešte nie je konečná a čajník sa bude dražiť, čím sa jeho cena bude len a len zvyšovať.

chitracollection.com

Kabelka- 3 400 000 €

Mouawad predstavili svetu svoju kabelku vyrobenú z 18-karátového zlata, ktorá je obalená 4 517 farebnými diamantmi. Určite by sa hodila k šatám nejednej dámy, avšak stojí to za tú sumu?

 mouawad.com

Prsteň- 62 600 000 €

Prsteň nie s diamantom, ale z diamantu. Shawish vstúpili do sveta šperkov a predstavili tento jedinečný prsteň. Švajčiari predsa nikdy na šperkoch nešetrili.

shawish.ch

Pozri aj: Takto bude podľa aktuálnych predpovedí vyzerať človek o 1 000 rokov evolúcie

BrightSide.me
Príbehy
0
Komentovať (0)