Basement, Galota

Hana / / Lokál
A ste fanúšikom letných festivalov, dobrej hudby a nespútanej zábavy, určite by ste mali navštíviť tieto hudobné festivaly. Line-up jednotlivých festivalov zaujme naozaj ktorúkoľvek vekovú kategóriu a fanúšika rôznych hudobných žánrov.

Slovenská hudobná scéna sa v posledných rokoch naozaj rozrástla. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie a fanúšikovia rôznych hudobných žánrov. Ak ste fanúšikom popovej hudby, punkovej alebo ktorejkoľvek inej, stačí si len vybrať a poriadne sa zabaviť na jednom zo slovenských hudobných festivalov s kvalitnou hudbou. Okrem slovenskej hudby si môžete často vychutnať aj hosťa zo zahraničia, ktorý býva oživením celého programu.

SunDance Open Air Festival 2017

Trochu netradičný hudobný beach festival poteší všetkých fanúšikov elektronickej tanečnej hudby. Atmosféru skvelého hudobného festivalu dotvára miesto konania – Zemplínska Šírava. Tento rok oslavuje festival 10. ročník, na ktorom vystúpi množstvo zahraničných interpretov a samozrejme slovenských a českých DJov. Doteraz sa tento festival môže pýšiť menami ako Nicky Romeo, Tujamo, Michael Calfan a mnoho iných. Nespútaná zábava počas dvoch dní 21.-22. júla, jednoznačne oživí tvoje leto a prekvapí ťa aj cena vstupeniek. Normal dvojdňová vstupenka ktorá zahŕňa aj DC SunDance a stanovanie vychádza na 9,99 €. VIP dvojdňová vstupenka za 19,99 €.

facebook.com
facebook.com

Basement Festival 2017

Festival plný lámaných beatov, Psy Trance a Reggae vibrácií v originálnych priestoroch Komárňanskej pevnosti vám prináša v dňoch 16.-18. júna jedinečný 2-dňový zážitok. Počas celého víkendu sa predstavia na 3 stage-och svetoví ako aj slovenskí interpreti – Drumsound & Bassline Smith, Youngman, Lenzman, Ulterior Motive, Icicle, Fourward, L Plus, Savage & MC Fantom, Dreadsquad, Juju Planet Dub, Medial Banana a mnohí ďalší. Basement Festival je charakteristický aj tým, že spája lokálne komunity nadšencov a promotérov klubových akcií týchto žánrov. Výsledkom je kvalitný line-up zložený zo slovenských aj zahraničných producentov a DJov. Vstupenky je možné zakúpiť aktuálne za 20,90 € do konca apríla. Všetky potrebné informácie nájdeš na webovej stránke festivalu.

www.basementfestival.sk

Geplaatst door Basement DnB op dinsdag 14 februari 2017

www.basementfestival.sk

Geplaatst door Basement DnB op dinsdag 14 februari 2017

FestDobréRybníky

Tento festival sa koná na novom mieste a preto sa aj názov z pôvodného FestoDobréBohunice zmenil na FestDobréRybníky. Tento festival je typický svojimi sprievodnými akciami, ktoré nemajú obdobu na žiadnom inom slovenskom festivale. Okrem skvelej hudby sa môžete tešiť na indiánske a skautské mestečká, vodné hry, remeselné trhy či zdravé mestečko. Line-up tohto festivalu sa nesie menami ako Pohoda, Rolničky, Kalumet, Neznámi či Peter Janku. 27.-29. júl na Farme Rybníky za skvelú cenu 12 € zažijete príjemné dni s príjemnou hudbou. Stanovanie a parkovanie je zdarma.

festdobre.sk
allfestivals.com

More//Than//Fest 2017

Medzinárodný metalový festival ktorý sa bude konať v dňoch 18.-19. augusta poteší všetkých fanúšikov rockovej a metalovej hudby. Tento festival sa koná vo Zvolenskej Slatine a svoje brány otvorí už po druhý krát. Vstupenka v cene 45 € ponúka interpretov ako Aint, Alkehol, Ataraxia, Civil War a mnoho ďalších skvelých mien. Dokopy na tomto festivale vystúpi 30 kapiel. Máte sa na čo tešiť.

rocker.sk

Rockscape

Alebo festival plný lásky a slobody sa uskutoční 23.-25. júla v Banskej Bystrici. Festival sa presúva z pôvodného miesta konania na Hlavnú ulicu v Banskej Bystrici, čo určite zatraktívni túto udalosť. Program je naozaj veľmi pestrý. Horkýže Slíže, Para, Malalata, Cascabel a množstvo skvelých kapiel vás budú sprevádzať počas troch dní. Informácie o vstupenkách budú čoskoro zverejnené na oficiálnej stránke festivalu.

rockscape.sk
bystricoviny.sk

Galota Fest

Multižánrový festival plný skvelej hudby a priateľskej atmosféry nesmiete zmeškať. Galota Fest môžete navštíviť v dňoch 21.-22. júla na Rybníkoch, Opatovce. Počas tohto festivalu vystúpia napríklad Lion D, Emperor, Riddim Colony, Eva Lazarus… Posledná séria lístkov je dostupná za 25 €, takže ak ste fanúšikom tejto hudby, neváhajte, pretože lístky sa čoskoro vypredajú. Viac info nájdeš na Galota FEST – Na hudbe záleží.

facebook.com
facebook.com

Zvuk for Štiavnica

Jazz v novom, modernom prevedení aké tu ešte nebolo. Toto je motto usporiadateľov festivalu Zvuk for Štiavnica, ktorý sa uskutoční 17-19. augusta. Festival, ktorý sa snaží prekonať predsudky toho, že jazz je zastaraný a nudný žáner. Prináša aj novátorské trendy v spojení jazzu a moderných melódií. Okrem kvalitnej jazzovej hudby dotvára atmosféru festivalu samotné mesto Banská Štiavnica. Historické budovy, kaviarne, zámok – toto všetko môžete navštíviť v rámci festivalu a odchádzať budete so skvelými pocitmi a s dobrou náladou. Viac sa dozvieš napríklad na Facebooku.

facebook.com
facebook.com

Vrbovské Vetry

Jedenásty ročník hudobného festivalu Vrbovské Vetry sa uskutoční 15. júla na Štadióne Vrbové. Festival ponúka skvelú hudbu v spojení dobrej a uvoľnenej atmosféry, ktorú podporia napríklad  Billy Barman, Chiki Liki Tu-A, Stromboli, Dorota Nvotová či Karpatské chrbáty. Ako to už na tomto festivale býva zvykom, o zábavu sa postarajú netradičné sprievodné atrakcie ako preteky na hojdacích koňoch, streľba z poplašnej pištole, formula nula. Vstupenky sú v predaji od 15 €.

facebook.com
facebook.com

FFUD Fest

Tento rok sa FFUD fest uskutoční v dňoch 11.-12. augusta. Usporiadatelia začnú čoskoro zverejňovať bližšie informácie, ktoré budú dostupné na oficiálnej a facebookovej stránke festivalu. Ide o hardcore-punk festival, ktorý hostil kapely ako Adacta, Kulma, Shallow, Mental Tension a ďalšie skupiny tohto žánru. Kemp Sereď vás aj tento rok pozýva na skvelý víkend v podaní zaujímavých interpretov. Areál kempu ponúka menšie kúpalisko, stanový tábor a parkovanie.

ffud.punkgen.sk
ffudfest.wz.cz

Open Jazz Fest 2017

Pre fanúšikov jazzu je tento hudobný festival priam oázou skvelej hudby, ktorú si môžete vychutnať pod holým nebom. 10. jubilejný ročník si zaslúži výborného umelca, preto sa organizátori rozhodli pre americkú megahviezdu Kennyho Garreta. Okrem neho vystúpia aj Rosario Smowing a slovenský objav roka v tomto hudobnom žánri Ľudové mladistvá. Festival podporuje najmä autorské projekty, preto sa môžete tešiť na skvelú a kvalitnú hudbu. Festival sa koná v dňoch 28.-29. júl na Zelenej Vode.

 

facebook.com
facebook.com

Aj na Slovensku sa dá počas leta výborne zabaviť a užiť si množstvo kvalitnej hudby a zábavy so svojimi priateľmi a blízkymi. Veríme, že vás tento článok inšpiroval a navštívite minimálne jeden zo skvelých hudobných festivalov, na ktorom podporíte nielen slovenských ,ale aj zahraničných interpretov.

Pozri aj: Ako vyzeral prvý ročník Pohody a ako sa za 20 rokov zmenila?

interez.sk (Hana Dovcová), citylife.sk
Komentovať (0)